dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z gładzią

    Chyba trafiłam na złą ekipę, która ma problem z gładzią. Po jej położeniu cała ściana jest pełna górek i dołków, miejscami jest matowa, miejscami błyszcząca. Oczywiście muszą mi to poprawić, ale napiszcie proszę, czy żeby było dobrze, muszą zdjąć farbę, cekol, itp., czy mogą nową gładź kłaść na starą?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem ,że masz ściany wyszpachlowane i pomalowane.Masz racje trafiłaś na ekipę partaczy.Ściana przed nałozeniem farby powinna być szpachlowana i przecierana dwa razy.Raz po to aby wyrównać podłoże , drugi, by wyeliminowac wszelkie niedociągnięcia po pierwszym razie.Najlepiej jest, jak fachowiec przy przecieraniu sprawdza swoja skuteczność świecąć sobie lampą przyłożona do ściany.Gwarantuje ,że zobaczy każdą nierówność.
    Co do Twojego pytania- można kłaść następną warstwę szpachli na farbę pod warunkiem , że przed szpachlowaniem pociągna czymś w rodzaju uni-gruntu.Chodzi o dodatkowe zmniejszenie chłonności oraz większa przyczepność do podłoża.
    Życze powodzenia PAULA25

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym sprawdził czy nałozona przez ekipę farba dobrze trzyma sie sciany. Jeśli nie to trzeba ją usunąć przynajmniej w tych miejscach gdzie "odchodzi" od podłoża. Jeśli trzyma OK to można kłaść warstwę gładzi potem grunt a na koniec malowanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym sprawdził czy nałozona przez ekipę farba dobrze trzyma sie sciany. Jeśli nie to trzeba ją usunąć przynajmniej w tych miejscach gdzie "odchodzi" od podłoża. Jeśli trzyma OK to można kłaść warstwę gładzi potem grunt a na koniec malowanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony