dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Piec Gazowy i Grzejniki

    Witam,
    mam pytanie odnośnie grzejników. Czy korzystniejsze jest dla mnie zakręcanie grzejników np. na noc albo gdy mnie nie ma w mieszkaniu ? U mnie sytuacja wygląda następująco : Jest jeden główny licznik gazu, który doprowadza gaz do pieca od pieca idzie ciepła woda na grzejniki na 6 mieszkań i każde mieszkanie ma ciepłomierz na tych rurach (w pomieszczeniu gospodarczym). Ciepłomierz ten ma czujkę po obu stronach (woda ogrzana i woda która wraca). Mam pytanie czy zakręcając grzejniki nie wyjdę na tym gorzej. Bo woda która ostygnie w grzejnikach po odkręceniu jest ściągana i wymieniana na ciepłą. I teraz czy nie lepiej żeby ta woda ściągana też byłą ciepła wtedy czujnik jakoś to inaczej przeliczy. Nie wiem generalnie jak to działa ale może ktoś ma podobną sytuację i zna się na tym lepiej. Proszę o pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Podobnych tematów już było kilka.
    Z Twojego opisu wynika, że masz układ pomiarowy ciepła dostarczanego do lokalu (brakło tylko w opisie przepływomierza). Jeśli tak jest to rzeczywiście mierzy on zużytą ilość ciepła w obszarze, który obejmuje. Jeśli chcesz mieć zachowaną ciągle tą samą temp. w pomieszczeniach to żadne kombinacje nie pomogą.
    Jeśli chcesz zaoszczędzić zmniejszając ogrzewanie na noc, albo na czas nieobecności to nie sposób jasno powiedzieć czy to opłacalne bo zależy to od wielu czynników. Jest pewna granica czasowa po której robi się to opłacalne, ale tak jak pisałem trudno określić ją teoretycznie (a już na pewno nie zaocznie). Czasami opłaca się zmniejszać temp. na noc kosztem pogorszenia komfortu, a czasami wręcz odwrotnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony