dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Komentarz Dom w nasturcjach

    Zapraszam do pogawędek niekoniecznie na temat.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Miło się wpisać jako pierwszy
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam i odpowiadam
    tak rowy fundamentowe byly duzym wyzwaniem, masa gliny i warstwa kamieni, ale jakos poszlo...w koncu zbrojenie i zalewanie, a dzis zakonczono budowe sciany fundamentowej. niedlugo zalewanie - szlichta, a potem czas na mury
    tak poza tym domek macie elegancki, a miejscowke na jego wybudowanie idealne, no i te swierki...dla mnie bomba. pozdrawiam zycze powodzenia w realizacji planow hej
    aha no i budujemy systemem gospodarczym oczywiscie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar radekkamila
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam i gratuluje uzyskania "pozwolenia na budowe" ! tak masz racje nasi urzednicy maja ogrom wiedzy jak pozbawic ewentualnych klientow dobrego humoru, zdrowia i pieniedzy...walka z nimi to walka z wiatrakami!wiec po setnej wizycie w urzedzie dochodzi sie jakos do porozumienia i uzyskujemy to czego chcielismy, ale z jakim skutkiem? 5 lat zycia, i duzo zdrowia mniej...(nie licze pieniedzy wydane na kawe i czekoladki dla Pani Jadzi, Krysi czy Zosi... )
    wiec teraz pole do popisu idealne! zycze powodzenia i obiecuje zagladac do twojego dziennika. pozdrawiam hej.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam budowniczego!
    Bardzo chętnie zaglądałam do dziennika Świerszcza, miło było popatrzeć jak szybko idzie mu budowa - mam nadzieję, że u Ciebie tez się uda - w końcu murarz ten sam. Życzę powodzenia!!!
    Miło przeczytać, ze komuś już sie udało... załatwić papierki. My niestety musimy tak jakby załatwiać wszystko od nowa, rzeczywiście przepisy są durne.Czy to normalne, że muszę zachować odległość od granicy swojej drugiej działki?
    U Ciebie już fajnie to wygląda. Masz zamiar stawiać mury jeszcze przed zimą?
    Bardzo podoba mi się pomysł na ogrzewanie, mamy dokładnie taki sam plan - łącznie z TotoLotkiem. Bo myślę, że to trochę będzie kosztowało.
    Czy mogę zadać parę pytań?
    Jaka to będzie pompa ciepła?
    Jakie są koszty jej wykonania? Pytam, bo może taniej niż w Krakowie.
    Szalenie mi się podoba cena za odwiert studni głębinowej, u nas to nie do pomyślenia - i tu kolejne pytanie, czy mogę prosić o numer telefonu do tej ekipy od studni?

    Będziemy z mężem zaglądać do twojego dziennika i podziwiać postępy. Powodzenia w grach liczbowych
    Pozdrawiamy z Krakowa

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie pompa ciepła

    Dzień Doberek!
    W zasadzie to trochę dziwne ale mam zamiar zamknąć wszystko w stanie surowym z dachówka w tym roku. Narazie pogoda powoduje że wszystkie założenia idą wg harmonogramu. na dzień dzisiejszy właśnie kończymy stan zero. Problemem może być wielkość domku bo fundamenty wydaja się ogromne.
    Całość tez jest trochę inna jak u świercza YTONG+SILKA.

    Z wierceniem kolektorów mam sprawę otwartą szukam jeszcze innych wykonawców (nafciarzy)
    Pompę ciepła tez będę dobierał dopiero wiosną chociaż mam wyceny różnych firm.

    Jeżeli o gości którzy wiercili studnię głębinowa to raczej pracują w zachodniej części wielkopolski a z tego co wiem niestety ceny drastycznie podnieśli.

    Generalnie jestem bardzo zadowolony wszystko wychodzi ładnie jak z obrazka może dlatego że majster zauważył "jak inwestor jest cały czas na budowie to nic sie nie da ukryć"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    oj dwano tu do ciebie nikt nie zaglądał wiec postanowiłem to zmienić
    gratuluje stanu zero! - kurcze robi wrażenie... wielkie te fundamenty...
    no a tygrysy mnie rozpierdzielają! zaje....!!!! chyba je zatrzymasz hmmm?
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie PRZENIESIONY Z DZIENNIKA BUDOWY

    Cytat Napisał PiotrTok
    Witam
    Przymierzam się do tego wybudowania tego domu i w związku z tym mam pytanie ile kosztować będzie postawienie stanu surowego otwartego łączenie położeniem dachówki?
    Jaki będzie orientacyjny koszt materiałów do stanu jak wyżej?
    A jeszcze jedno czy dokonywaliście jakiś zmian w projekcie?

    Pozdr

  9. #9

    Domyślnie

    ładny domek i działka Podobają mi się parterówki Pozdrawiam!
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, widzę, że preferencje mamy bardzo podobne.... U Nas projekt także z archonu - dom w powojach 2, nepewno będzie reku (na 99% BARTOSZ) i Pompa ciepła (także już wyrana) choć raczej nie będzie to ecopower (choć mają bardzo atrakcyjne ceny...), mam jednak pytanie: w jakich okolicach mieszkasz, gdyż także niedługo będziemy szukali fachowców od podłogówki i jeśli nie jest to tajemnicą ile zapłaciłeś za jej ułożenie ??
    Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie podłogówka

    Cała instalacja z podłogówką robiona przez mojego ojca który jest specem od instalacji, zapotrzebowanie na ciepło wyliczył mi znajomy z uwzględnieniem reku.
    Cena za podłogówkę u nas tzn wielkopolska kształtuje się w okolicy 80 zł (materiał +robocizna bez styropianu) problem tylko z terminami.
    Pozdro

  12. #12

    Domyślnie

    W fotki wynika, że masz 12 pętli podłogówki co daje Nam ok. 1200 metrów podłogówki? A jakie Ci wyszeło zapotrzebowanie na ciepło i jak ocieplałeś dom??
    Pozdrawiam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie podłogówka

    Dom jest w technologii jednowarstwowej Ytong zapotrzebowanie wyszło ok 8 KW z tym, że okna REHAU BRILLANT współczynnik szyb 1,0 ramy 1,1; strop drewniany 30 cm wełny, na krokwiach dalsze 15 cm co daje ok 45 cm wełny w górnej części do tego rekuperator z zachowania murów w okresie letnim wynika że jest to bardzo ciepła ściana (na zewnątrz 38 wewnątrz 19) dokładnie wyszło 1150 m rurki i tyle było w projekcie podłogówki co do metra.

    Pozdro

  14. #14

    Domyślnie

    A możesz mi podać namiary na osobę, która obliczała Tobie zapotrzebowanie na ciepło.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie re

    Niestety nie mam namiarów to znajomy mojego ojca ale z tego co wiem każdy inżynier sanitarny powinien dać sobie radę.
    Można też programowo obliczyć nawet sam sprawdzałem i wyszło podobnie.
    program np. Kisan3 OZT

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Hej!
    Bardzo mi się wasz dom podoba
    Kolorystykę będe miał taka samą tylko blacha na dachu!
    Jeszcze raz gratuluję Pięknego Domu

    P.S. Przykro mi z powodu rekuperatora, ja dziś zamówiłem też z Dospela ale centralę starszą Economic ,,,

    Pozdr.

  17. #17

    Domyślnie steico

    Super domek . Zauważyłem że zrobiłeś strop z belek STEIKO . Czy mógłbyś sypnąć troche danych .Jakie belki stosowałeś . Jaki rozstaw belek .Jak się je montuje . A co do ceny to na dzień dzisiejszy mniejwięcej znam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mlodyga
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie steico

    Liczyłem wg tabeli danych obciążeń z założęniem że nie będzie odbiegał od stropu terivy
    Więc dałem rozstaw na małych odległosciach co 40 cm wys 30 cm. szer 6cm
    Nad salonem rozstaw pow. 6,5 m wymagał zastosowanie podwójnej belki szer 9 cm w rozstawie co 60cm.

    Narazie po roku użytkowania na sufitach (karton gips) nie występują żadne pęknięcia co świadczy o wytrzymałości.
    Minusem jest niemożliwość odliczenia od podatku o czym nie informuje producent.
    Pozdro

  19. #19

    Domyślnie strop

    Dzięki . Powiedz czy montaż jest trudny

  20. #20

    Domyślnie

    Domek piękny a może jakieś fotki z wnętrza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony