dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 36
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 714
  1. #601

    Domyślnie bochnia

    ja w Bochni płaciłem tak:
    projekt zagospodarowania ze wszystkimi uzgodnieniami i uzyskaniem warunków 1500 zł, adaptacja bez żadnych większych zmian 1500 zł, projekt przyłącza wody, kanalizacji, gazu 1600 zł, projekt zjazdu z drogi powiatowej 1000 zł (kolizje z TP Sa i Enionem). razem wyszło 5600 + vat, do tego cena projektu gotowego 2000 zł i mapa do celów projektowych. razem papiery wyszły mnie 10832 zł. wszystko zrobione profesionalnie i szybko - 2 miesiace i starostowa 6 tygodni bez żadnych uwag.

  2. #602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś potrzebuje z okolic Grodziska Mazowieckiego wykonać adaptację projektu gotowego, projekt indywidualny lub przejść gładko i prosto przez pozwolenie na budowę to mogę wysłać namiary na p. architekt.

  3. #603

    Domyślnie

    1800 zł za adaptację i zmiany - dość poważne - przesunięcie ściany, zmiana więźby, zmiana okien i ścianek działowych

  4. #604

    Domyślnie

    Podziękowałem pierwszemu architektowi..z 1500 podskoczył do 3000 i kto wie czy nie wyżej.Znalazłem za 2000-płatne po otrzymaniu pozwolenia na budowę,adaptacja(przesunięcie kilku ścianek działowych,obniżenie salonu o 2 stopnie)projekt zagospodarowania działki z szambem...ogólnie wszystko co jest niezbędne do PnB...

  5. #605

    Domyślnie

    Witam!!!
    Po długiej nieobecności robię podsumowanie:
    Projekt domu 1990zł.
    Projekt garaży z pom. gosp. 720zł.
    Pozw na bud gosp. 50zł.
    Wypis i wyrys mpzp. 50zł.
    Adaptacja:

    -pr. zagospdarowania działki
    -pr. wod-kan. dom + garaże/bud.gosp./kotłowni
    (garaż pow. 2 stanowisk)
    -pr. en.elektrycznej dom+garaże/bud.gosp.
    -bez zmian w projekcie domu
    -dorysowanie komina i wydzielenie kotłowni
    w budynku warsztatu
    -projekt szamba bo kanalizy jeszcze nie ma
    -pan projektant obleciał co trzeba i wczoraj
    odebrałem od niego pozwolenie na budowe. 1600zł.


    + mapki 1:500 (5 szt. z czego 3 pozostały u
    mnie w domu) 400zł.

    Razem kwity: 4810zł.

    Pozdrawiamy wszystkich Bobów Budowniczych
    ... niech się mury pną do góry..

  6. #606

    Domyślnie

    [quote="Cezar_Lublin"]Sz. gosiu&lesiu,

    I teraz wrócę do Twojej wypowiedzi. Napisałeś, że nikt nie potrafi Ci powiedzieć, za co weżmie 4tyś. Oczywiscie zgodzę się z Tobą, ze owe 4tyś to cena zawyżona. Jezeli nie wiesz za co ktos żąda pieniedzy, porozmawiaj z kimś, kto sie tym zajmuje profesionalnie (chętnie zostawię swój numer tel na priw) , a nie wylewać swoje spostrzezenia obrazając innych. Nie wszyscy są Twojego pokroju, tłumaczac to i owo. Musisz podzielić ludzi na tych, co wykonują swoją pracę z pasją i na tych, co ową prace wykonują.

    Witam!
    Pisząc tamtego posta byłem pod wielkim wrażeniem jak mogą różnić się ceny na opisywane usługi. Sądzę, iż niepotrzebnie brałeś do siebie moje uwagi. Jeżeli jest tak jak piszesz (o swoich usługach i cenach oraz jakości tych usług powinieneś się cieszyć, że są tacy klienci jak ja którzy nie zatrzymają się przy pierwszym projektancie(3500zł-sam dom, budynków gosp. nie miałem jeszcze w planie) tylko będą drążyć temat i w końcu(być może)trafią właśnie do Ciebie.
    Swoją drogą my wcale nie załujemy, że szukaliśmy w kilku biurach. Wiedzieliśmy że nic w naszym projekcie zmieniać nie będziemy.
    Nie sądziliśmy też, że w miesiąc po wyborze projektu będziemy już mieli pozwolenie na budowę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz sukcesów w pracy.

  7. #607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jane Says

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    139

    Domyślnie

    Za adaptację umówiony jestem na kwotę 2000zł. Sam rozrysowałem zmiany jakie zamierzam zrobić w projekcie, architekt musi je jedynie nanieść na oryginalne projekty, ponadto załatwić podpisy projektantów branżowych. Początkowo proponowane było 2500, stanęło na powyższych 2000zł.
    O warunki przyłączy mediów wystarałem się wcześniej osobiście.

  8. #608

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś potrzebuje z okolic Grodziska Mazowieckiego wykonać adaptację projektu gotowego, projekt indywidualny lub przejść gładko i prosto przez pozwolenie na budowę to mogę wysłać namiary na p. architekt.
    można prosić o te namiary??[/quote]

  9. #609

    Domyślnie

    W Krakowie normalnie chciał 2500zł.
    Ze względu na pracę hurtowe kilku domków wziął po 2000zł za każdy
    plus 1000zł za wydłużenie garażu i zmianę dachu z trzy spadowego na dwuspadowe plus drobne zmiany okien itp.

    Cena dotyczy tylko adaptacja z zagospodarowaniem działki potrzebne do pozwolenia na budowę.
    Wcześniejsze mapki, warunki z ener gaz i wody we własnym zakresie

  10. #610

    Domyślnie

    W wolnej chwili i tak nieśmiało podpytałem się ile będzie kosztowała adaptacja z kilkoma drobnymi zmianami ( podniesienia ścianki kolankowej o dwa pustaki, powiększenie okna w salonie, mała piwniczka w garażu 2,5x1,5)
    - założenie było takie, że warunki i mapki dostarczam sam
    1. architekt z Warszawy, który ogłasza się na tym forum jako "tanio adaptacja" po krótkiej rozmowie telefonicznej wycenił 4-5tys.
    2. znajomy architekta wnętrz też z Warszawy - za to samo 3tys (niby po znajomości)
    3. architekt z Mińska Maz. za to samo 2,5zł
    4. Z lubelskiego 1,2zł do małej negocjacji
    5. Z lubelskiego (robił już u siostry) 700zł - było 2 miesiące opóźnienia dlatego zostawiłem go na koniec.

    Jak widać warto poszukać

  11. #611

    Domyślnie

    Jesteśmy w trakcie adaptacji usytuowanie domku na mapce, bez zmian w projekcie, szambo i przygotowanie kompletu dokumentów do pozwolenia na budowę wyceniono na 1600 zł. Warunki energet. sami mamy załatwić. Acha a jeżeli byśmy chcieli coś zmieniać w projekcie to za każdą naniesioną zmianę 100 zł.

  12. #612

    Domyślnie

    krzyczy nie architekt a raczej baba na targu tak gwloi ścislości

  13. #613

    Domyślnie

    Cześć
    Mam prośbe bo jesteśmy po rozmowie z architektem który wycenił swoja prace na 5 tyś.Wydaje mi sie dośc drogo za adaptacje bez przyłączy,dlatego prosze o opinie. W skrócie:
    1)projekt zagospodarowania działki- 730zł
    2)adaptacja projektu- 1220zł
    3)adaptacja instalacji sanitarnych- 1220zł (4x po 305 zł woda,kanalizacja gaz
    4) adaptacja elektryczna -430 zł
    5)mapa do celów projektowych-500zł
    6)wyłaczenie gruntu- 500zł
    7)operat wodno-prawny(melioracja)-400zł
    Razem całośc daje 5 tyś brutto zł + projekt 2500zł daje sume 7500zł. Na mój gust to zdecydowanie dużo,dlatego czekam na wasze opinie dodam ze mieszkam w Rzeszowie

  14. #614
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirabillis
    Cześć
    Mam prośbe bo jesteśmy po rozmowie z architektem który wycenił swoja prace na 5 tyś.Wydaje mi sie dośc drogo za adaptacje bez przyłączy,dlatego prosze o opinie. W skrócie:
    1)projekt zagospodarowania działki- 730zł
    2)adaptacja projektu- 1220zł
    3)adaptacja instalacji sanitarnych- 1220zł (4x po 305 zł woda,kanalizacja gaz
    4) adaptacja elektryczna -430 zł
    5)mapa do celów projektowych-500zł
    6)wyłaczenie gruntu- 500zł
    7)operat wodno-prawny(melioracja)-400zł
    Razem całośc daje 5 tyś brutto zł + projekt 2500zł daje sume 7500zł. Na mój gust to zdecydowanie dużo,dlatego czekam na wasze opinie dodam ze mieszkam w Rzeszowie
    zanim mysmy zaczeli sie budowac na kilogram pozwolen, adaptacji itd wydalismy kilkanascie tysi. musielismy uzyskac chocby zgode na przylaczenie do sieci wod-kan sam ten papierek to u nas 3600 zeta + oczywiscie materialy i wykonanie tych przylaczy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #615
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    cena "normalna" ,na pewno nie wygórowana .
    pozdrawiam!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  16. #616

    Domyślnie

    Piotrulex dzięki za info,ja ma jeszcze przed soba wszelki przyłacza i myśle ze wydam na te uzgodnienia też mase pieniędzy pozdrawiam

  17. #617
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gaga82

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja za adaptacje zaplacilem 9000zl

  18. #618
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    za projekt zagospodarowania działki i adaptacje projektu zaplacilem 2600

  19. #619

    Domyślnie

    Witam

    Pisano już o tym na forum, ale przypomnę - ADAPTACJA projektu typowego to oprócz dorysowania projektu zagospodarowania terenu (co jak widać dla niektórych "projektantów" oznacza tylko "wrysowanie domu na mapkę") jest to przejęcie prawnej roli projektanta dla wszystkich rysunków, na których przybija pieczątkę. To za odpowiedzialność się płaci, a nie za dorobienie 1 rysunku.

    Stąd mam pytanie dla osób, które zakupiły projekty typowe - jak wygląda umowa sprzedaży takiego projektu? Ciekawi mnie głównie - czy zawiera jakikolwiek dokument/zapis gwarantujący kupującemu, że rysunki domu są sporządzone zgodnie ze sztuką budowlaną i aktualnymi w momencie zakupu przepisami budowlanymi?
    Jak wiadomo, w razie czego prawo budowlane uderza w 100% w projektanta adaptującego, dlatego interesuje mnie, czy sprzedawca projektów typowych w razie czego COKOLWIEK gwarantuje?

    Będę wdzięczny za informacje.
    trwałość, funkcja, forma

  20. #620

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga82
    ja za adaptacje zaplacilem 9000zl
    co ty kolego adoptowałeś? Kosciół??

Strona 31 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony