dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: dom bez dachu

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    sylwia1

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    3

    Domyślnie dom bez dachu

    chciałabym podzielić budowę domu parterowego z użytkowym poddaszem ( kąt nachylenia dachu 40)na dwa etapy: 1. część parteru ze stropem drewnianym zakryta dachem pod kątem 5-7 stopni( chciałabym się jak najszybciej wprowadzić a dach "tymczasowy" umożliwiłby mi zmniejszenie kosztu budowy budynku) Nie zależy mi na razie na rozbudowie poddasza lecz chciałabym to zrobić dopiero za parę lat. Czy jest możliwość wprowadzenia się do takiego domu (oczywiście dom jest nadal w trakcie budowy a mieszkam "nielegalnie")? Czy jest to zgodne z prawem budowlanym, jeżeli na jakiś okres zakrywam budowę domu dachem
    " tymczasowym" ????

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    na etapie projektu nalezy przewidziec etapizacje budowy. oddac do uzytkowania po pierwszym etapie, konczyc pozniej wg tego samego projektu.
    przerwa w budowie nie moze przekroczyc dwoch lat - wtedy trzeba wystepowac o nowe pozwolenie na budowe
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to jest mozliwe ze wzgledow prawnych, ale zastanwia mnie, czy to naprawde oszczednosc robienie tymczasowego dachu? Natomiast zamieszkiwanie nielegalne, bez odbioru, lub zgloszenia zakonczenia budowy, to teraz mandat w wys 10 000 PLN.
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony