dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 16
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 320
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał xatia
    Powiedzcie mi, prosze jak Wam liczyli za robocizne. Bo u nas pojawily sie problemy. Chodzi o to, ze w projekcie mamy 202metry dachu, natomiast goscie z Limblachu wymierzyli nam 262metry blachodachowki i za robocizne goscie stwierdzili, ze beda brac tak jak jest na fakturze z Limblachu. I teraz nie wiem czy sie z nimi klocic czy nie. Faktycznego dachu tyle na pewno nie ma, bo nie zmienialismy projektu. Czy mam sie z nimi klocic czy tak faktycznie sie liczy?
    W przypadku krycia dachu blachodachówka zawsze zmawia sie wiecej blachy poniewaz czesc z niej laduje w smietniku jako ścinki , no chyba ze mamy doczynienie z dachem 2 spadowym bez zadnych lukarn ..., co prawdz 60m2 w przypadku tego dachu wydaje mi sie zbyd duzym zapasem .
    Co do ceny niejest ona wygórowana i oscyluje ona w granicach 30 zł <wyższa jest przy bardziej skomplikowanych dachach>... Oczywiscie powinna pani zapłacic za ilosc faktycznie polozonej blachodachowki, najlepiej bedzie na samym koncu pomiezyc scinki blachy <tak "pi razy oko") ich powierzchnie dodac do siebie a sume odjac od 262 ...,poczym otrzymany wynik pomnozyc przez 32 a jak dach bedzie sie podobal i bedzie profesjonalnie zrobiony to dozucic jeszcze flaszkie finki !;]

  2. #282

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś się orientuje jakie są ceny robocizny za m2 dachu kompletnego krytego dachówką zakładkową w zachodniopomorskim?
    Właśnie szukamy wykonawcy i ceny nas zabijają od 100zł wzwyż, czy to normalne?

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małosia*1
    Witam
    Czy ktoś się orientuje jakie są ceny robocizny za m2 dachu kompletnego krytego dachówką zakładkową w zachodniopomorskim?
    Właśnie szukamy wykonawcy i ceny nas zabijają od 100zł wzwyż, czy to normalne?
    zapodaj swój projekt o ile to gotowy, lub jakiś podobny do niego (rzuty elewacji) obadamy odpowiemy

  4. #284

  5. #285

    Domyślnie

    ok. oblukałem, co mają zrobić , za te 100 od metra ?

  6. #286

    Domyślnie

    Więżba, folia, krycie dachówką, obróbki, rynny, okna, no chyba właścicwie wszystko

  7. #287

    Domyślnie

    acha, więc odpowiem tak, najtańszego dachu do wykonastwa i użycia materiałow to sobie nie wybraliście niemniej cena 100 i powyżej lekko przesadzona moim zdaniem, ale u znających się na rzeczy fachmanów będzie oscylowała (nawet powinna) w granicach 80-90 zł od metra za podany zakres robót, oferty tańsze radzę dokładnie sprawdzić i przekonać się na własne oczy (najlepiej kilka dachów tej ekipy) 70 zł to absolutne minimum na waszym dachu, niemniej wybór należy do Was. Pozdrawiam

  8. #288
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monia12414

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    a powiedzcie mi ile zarabia pomocnik budowlany na czarno? tak w Elblągu?

  9. #289
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mari728

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.Ja na Slasku 4 miesiące temu płaciłem sprawdzonej ekipie 60zl/m kw.Byli także odważni,którzy chcieli 100 zł.

  10. #290

    Domyślnie

    ile może kosztować dach dwuspadowy 200m2,bez lukarn i udziwnień pod W-wą?konkretnie pod Nadarzynem?
    Ceny podawane przez Was są bardzo atrakcyjne, ale z doświadczenia wiem,że Warszawka rządzi się innymi prawami
    czy ktoś może ostatnio budował i może coś napisac?

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandacz
    acha, więc odpowiem tak, najtańszego dachu do wykonastwa i użycia materiałow to sobie nie wybraliście niemniej cena 100 i powyżej lekko przesadzona moim zdaniem, ale u znających się na rzeczy fachmanów będzie oscylowała (nawet powinna) w granicach 80-90 zł od metra za podany zakres robót, oferty tańsze radzę dokładnie sprawdzić i przekonać się na własne oczy (najlepiej kilka dachów tej ekipy) 70 zł to absolutne minimum na waszym dachu, niemniej wybór należy do Was. Pozdrawiam
    Jakaś tragedia. Ja dziś podpisałem umowę z Ambitem z Gdyni, dach 200m2 prosty, dwuspadowy, 4 okna, cały montaż z bajerami itp niecałe 7000 co daje 35 zł/m2. Dostajesz gwarancje na robotę 2 lata, no i na materiał od producenta na 30 lat (Roben Monza). Wszystko na 7%. Na Białej Liście Wykonawców polecają ekipy, które współpracują z Ambitem. Jak będzie ułożony to dam znać.
    Ale jak dla mnie 70 zł to masakra !!!

  12. #292

    Domyślnie

    te masakra, najpierw poczytaj sobie dokładnie o jaki dach się rozchodzi i jaki zakres robót w tej cenie jest zawarty, a dopiero wróć tu i wyraź swoją opinię, przeczytasz , zrozumiesz to może ogarniesz tę "masakrę"

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał sammael
    Ale jak dla mnie 70 zł to masakra !!!
    Nie widze w tym nic dziwnego, koszt wykonania kompletnego dachu to ok 85-90zł oczywiście netto

  14. #294

    Domyślnie

    sorr nie doczytałem, myślałem że chodzi o samo pokrycie, bez więźby.

  15. #295

    Domyślnie

    Witam,
    Ponowie pytanie tutaj, może ktos zauwazy i sie wypowie

    Czy ktoś mógłby podać jaka cena powinna być za remont starego dachu
    [sama robocizna]
    (120m2)- prosty dwuspadowy
    - zdjęcie starej dachówki
    - zdjęcie łat
    - nabicie folii
    - nabicie kontrłat + folii + łat
    - montaż blachodachówki
    - montaż 5 okien, obróbka jednego komina
    - wiatrownice

    woj. warminsko-maz / pomorskie
    Dziekuje za odpowiedzi,
    Pozdrawiam

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laszlo44
    Witam,
    Ponowie pytanie tutaj, może ktos zauwazy i sie wypowie

    Czy ktoś mógłby podać jaka cena powinna być za remont starego dachu
    [sama robocizna]
    (120m2)- prosty dwuspadowy
    - zdjęcie starej dachówki
    - zdjęcie łat
    - nabicie folii
    - nabicie kontrłat + folii + łat
    - montaż blachodachówki
    - montaż 5 okien, obróbka jednego komina
    - wiatrownice

    woj. warminsko-maz / pomorskie
    Dziekuje za odpowiedzi,
    Pozdrawiam
    Rozebranie starego pokrycia ok 2400zł netto, montaż nowego pokrycia (blachodachówka, obróbki, okna) 7000zł netto

  17. #297

    Domyślnie

    Tomek chyba pobożne życzenie cena Twoja jak najbardziej adekwatna, ale to warmińsko-mazurskie, tam chłopaki za 5000 zł (oby) zrobią, brutto to rzecz względna, prawie nikt z nich nie prowadzi oficjalnej działalności...

  18. #298

    Domyślnie

    No dokladnie, wiem jakie inni maja ceny i do jakiego stopnia potrafią zejść. Przedstawiłem tylko cene ile takie zlecenie u mnie kosztuje

  19. #299

    Domyślnie

    Witam mam pytanie trochę z innej beczki.Co sądzicie o montowaniu sniegołapów na blachodachówkach i czy to prawda że pod naporem śniegu są wyrywane wkręty. Proszę o komentarze.

  20. #300
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dach kopertowy, mało skomplikowany (3 kosze, bez lukarn) o pow. 300 m2. Zakres robót:
    - wykonanie więźby dachowej
    - położenie membrany
    - nabicie kontrłat, łat
    - położenie dachówki zakładkowej
    - orynnowanie budynku
    - wykonanie obróbek blacharskich

    80 zł/m2.

    Montaż okien dachowych 200 zł/szt., podbitka płatna dodatkowo.

    Ekipa "certyfikowana" na Białej Liście. Uważacie, że to dużo?

Strona 15 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony