dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Komplet wypoczynkowy z funkcją czy bez ... ?

    Co radzicie kupić przy założeniu że jest sypialnia a to spanie będzie wykorzystywane awaryjnie jak przyjadą goście.
    Jak rozwiązujecie sprawę miejsc do spania w domach ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupilem i tak samo radze ten komplecik w salonie takze z funkcja spania, bo niewiemy nigdy czy nie bezdie potrzeby by ktos sie eszcze przespal u nas w domu, a klas go na ziemi i szukac na szybko czzegos do spania nie jest zbyt wygodne - a tak kompleck sie otwiera i juz spanko gotowe. Roznica w cenie nie jest az taka wielka, wiec wg mnie warto zainwestowac w funkcje spania

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy od tego jak duży masz dom i ilu gościom na raz zamierzasz udzielić noclegu. Sam mam podobny dylemat, bo ładniejsze są częściej komplety bez funkcji sypialnianej - częściej są na wysokich nogach, co IMHO ułatwia sprzątanie.
    Dlatego, póki nie wyremontuję czegoś na pokój gościnny pewnie i w salonie będą spać. Jednak docelowo planuję sofę rozkładaną w pracowni i właśnie pokój gościnny. W salonie może ewentualnie jedna osoba spać na nierozłożonej sofie w sytuacjach awaryjnych. Przy dłuższych pobytach gości spanie w otwartym na resztę domu salonie wydaje mi się nieco krępujące, także dla domowników.
    Pozdrowienia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    My z małżonką w ramach planowanego większego stężenia gości zakładamy, że nie będą spali z nami ani z dziećmi poupychani, więc wybierzemy meble z funkcją spania

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13
    My z małżonką w ramach planowanego większego stężenia gości zakładamy, że nie będą spali z nami ani z dziećmi poupychani, więc wybierzemy meble z funkcją spania
    Ech tak swiadomie rezygnujesz z jakiegos trojkacika albo czworokacika

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli macie warunki i nie jest wam niezbedny wypoczynek z funkcja to odradzam. W zeszlym roku kupilam sofe w IKEI Tommelile z funkcja wlasnie, bo myslelismy wtedy, ze wiecznie bedziemy mieszkac w 2 pokojowym mieszkaniu i jak pojawi sie dziecko to my przeniesiemy sie ze spaniem do salonu na ta sofke. Wyszlo na to, ze bedziemy budowac dom i kazdy bedzie mial swoja sypialnie i sofa w salonie edzie uzywana tylko jako wypoczynek. A roznica jest ogromna w komforcie siedzenia na takiej sofie, z funkcja jest wyzsze siedzisko, mniej miekkie, no i drozsze.
    Najlepiej wlasnie wyprobowac sofe jako mebel wypoczynkowy, bo wiekszos czasu to ty z rodzina bedziecie z niej korzystac, a na raz w roku dla cioci, mozna kupic rozkaldane lozko turystyczne.

    Zycze pomyslnych wyborow.
    Budowa mnie wykancza...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek
    Cytat Napisał Bard13
    My z małżonką w ramach planowanego większego stężenia gości zakładamy, że nie będą spali z nami ani z dziećmi poupychani, więc wybierzemy meble z funkcją spania
    Ech tak swiadomie rezygnujesz z jakiegos trojkacika albo czworokacika
    No tak... to trzeba wziąść pod uwagę...

    Tylko, żeby to nie było jak w dowcipie:

    - Wpadniesz do mnie z żoną? Organizauję sex-party
    - A ile osób będzie?
    - Jak przyjdziesz z żoną, to 3

  8. #8

    Domyślnie

    to juz sie lapie pod trojkacik

  9. #9

    Domyślnie Re: Komplet wypoczynkowy z funkcją czy bez ... ?

    Cytat Napisał NOTO
    Co radzicie kupić przy założeniu że jest sypialnia a to spanie będzie wykorzystywane awaryjnie jak przyjadą goście.
    Jak rozwiązujecie sprawę miejsc do spania w domach ?
    Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie
    Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

  10. #10

    Domyślnie Re: Komplet wypoczynkowy z funkcją czy bez ... ?

    Cytat Napisał pyryman
    Cytat Napisał NOTO
    Co radzicie kupić przy założeniu że jest sypialnia a to spanie będzie wykorzystywane awaryjnie jak przyjadą goście.
    Jak rozwiązujecie sprawę miejsc do spania w domach ?
    Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie
    Nie, ja postawiłem specjalnie tak pytanie. Szukam argumentów ... dodatkowtch argumetów aby kupić bez funkcji spania.
    Taka funkcja to (wady):
    - Mniejszy komfort wypoczynku
    - niewygodne spanie (materac łamany itp)
    - po pewnym czasie funkcja zaczyna klekotać
    - najczęściej pianki zamiast sprężyn w siedzisku
    - szybsze zużywanie się wypoczynku

    A priościej i taniej jest kupić materac lub łóżko polowe za 50/100 zł

    Ale czakam na inne argumenty za i przeciw
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ja obstawiam funkcję ze spaniem mamy dużą rodziną i jak się zjedzie to każde miejsce do spania się przyda
    Pozdrawiam Aga.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też uważam, że z funkcją spania. Nawet jak będziemy kupować ładny narożnik do salonu, to będzie rozkładany, i są rozkładane ze sprężynami, bo mam taką sofkę rozkładaną, i wcale nie są mniej wygodne. A teściowej nie będę kładła na materacu, albo polówce. Pozdrawiam
    dana

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja kupiłam bez spanka....dla gosci mam pokoj gdzie stoi duze łżóko...a jak bedzie ich wiecej...( moze raz na rok?) to mam dmuchany materac taki 2m na 180....

    kanapy z funkcja wygladaja gorzej...a w koncu to ja mieszkam nie goscie...

  14. #14

    Domyślnie Funkcja

    Wszystko zależy od możliwości mieszkania. Jeśli masz 3 dodatkowe pokoje to bez sensu. Jeśli to M2 to pewnie się przyda.
    Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

  15. #15

    Domyślnie Re: Komplet wypoczynkowy z funkcją czy bez ... ?

    Cytat Napisał NOTO
    Co radzicie kupić przy założeniu że jest sypialnia a to spanie będzie wykorzystywane awaryjnie jak przyjadą goście.
    Jak rozwiązujecie sprawę miejsc do spania w domach ?
    Wyszło na to że kupimy z funkcją ale tylko i wyłacznie ze względu na fakt iz komplet który się spodobał nie ma mozliwości zakupu sofy bez funkcji spania (będzie pianka w siedzisku sofy )
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  16. #16

    Domyślnie Re: Komplet wypoczynkowy z funkcją czy bez ... ?

    Ja kupilam wypoczynek bez funkcji spania do salonu bo wychodzilam z zalozenie ze do mnie nie czesto goscie na noc przyjezdzaja, w sypialni mam lozko, no i ze z funkcja spania szybciej sie niszczy.
    No i wlasnie przyjechali goscie na noc i byl klopot , teraz kupilabym z funkcja spania.
    Pozatym nawet wieczorem przed tv nie moge sie wygodnie rozlozyc.
    Ale teraz tez mam dobre rozwiazanie - kupilam gruby materac, jak przyjezdzaja goscie rozkladam go i spanie gotowe. Tylko ze materac w dzien zajmuje miejsce za szafa.
    Pozdrawiam

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    No i problem sam sie rozwiązał. Ze spaniem czy bez spania ja już sie zmywam , bo się kładę z niewyspania.Buziaczki dla wszystkich

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony