dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Czytając pewne teksty to zastanawiam się kto pisze te odpowiedzi ?
    Ludzie tak jak byście życia nie znali,
    tak jak ze wszystkim tak też jest w budownictwie, nikt nam za darmo nie wybuduje ale też nie wolno się dać stukać na kasę, a pisanie tekstów w stylu
    że cena jest miernikiem jakości

    z całym szacunkiem ale w/g mnie to mało poważne,
    jak nie przypilnujesz fachowca to zawsze coś zawali,
    Powiedzcie kto kupuje używany samochód za cenę którą chce sprzedawca na dodatek bez sprawdzenia stanu technicznego ? myślę że nikt tak nie robi, a budowanie domu to też zakup tylko usługi, jak nie przypilnujesz nie sprawdzisz to nie ma takiej siły aby wszystko zrobiono dobrze,
    majster chce zawsze dobrze ale dla siebie
    takie życie, najważniejsze aby ekipa byłą sprawdzona, jeśli kilku inwestorów było zadowolonych z ich pracy to zapewne my też, dlatego najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku, oczywiście wyjątki się trafiają, w LOTTO też ktoś wygrywa ale nie wszyscy.

    Dlatego my sami musimy zabiegać o dobrą, fachową robotę, my sami musimy kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować FACHOWCÓW, tych biorących 10 zł za dniówkę oraz tych co chcą 1000 zł jeżeli nie mamy na to czasu to koniecznie potrzebny inspektor nadzorujący te prace.
    Powodzonka zyczę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  2. #22

    Domyślnie

    Charlie napisał
    Nawet sobie nie wyobrażacie ile śmondaków, partaczy, gamoni plącze się po tym rynku.
    W mojej ocenie jest ich więcej niż fachowców.
    Wtopić kasę przez takich bardzo łatwo.
    Masz rację,
    "masa jest śmondaków, partaczy, gamoni, jest ich więcej niż fachowców," OCZYWIŚCIE tylko że oni wszyscy uważają się za wielkich fachowców i wielokrotnie ich stawki przekraczają wymagania prawdziwych MAJSTRÓW
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    ha

    Przeglądam ostatnio aukcje na Szukajfachowca

    Ceny rewelka, Gostek Tomcio kryje dachówką po 21 zł na gotowo .Fakt że nie udało mu się zrobić tej roboty do końca bo dostał negatywa ale był najtańszy . Niektóre ceny naprawde super okazyjne.

  4. #24

    Domyślnie

    Tania/droga + sprawdzona i polecana = OK
    Droga + nie sprawdzona = ????

    Polecam biala / czarna liste wykonawcow z twojego regionu, opinie innych sa pomocne.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    aby zweryfikować wykonawcę to trzeba sie poprostu znać na materii. Dla mnie jest to chora sytuacja kiedy Inwestor czy Klient nie ma zaufania. Idę wydać kupę forsy i co - cały czas mam mysleć czy postawiłem na dobrego konia ? Na cholerę mi taki stres co przyspiesza mi andropauzę po 5 lat - za fundamenty, za ściany, za dach, za ogród itd. ?

    W umowie na wykonanie usługi powinien byc zawarte punkty:
    - odbiór jakosciowy w.g norm
    - kara w wysokości 2% za kazdy dzień opóźnienia oddania każdego odcinka robót.

    To jest najlepszy sposób na segregację - oddzielenie plew od ziaren.
    Próbowaliście ? Jestem pewien, że nie i dziwię się, ze tak szacowne czasopismo jak MURATOR nie propaguje sprawdzonych metod zarządzania podwykonawcami.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    majster chce zawsze dobrze ale dla siebie
    Bzdura, kazdy, kto chce miec prace w budownictwie i brac za nia uczciwe pieniadze, nigdy nie bedzie w ten sposob podchodzil do tematu.

    Jasne, ze chce dobrze dla siebie, ale to klient jest wazniejszy. Kazda fuszerka kiedys wyjdzie, wtedy to zawsze sie odbija czkawka.

    Kazdy tez moze sie pomylic, cos zepsuc. Najwazniejsze umiec sie do tego przyznac i poprawic

    Ja wyznaje zasade: jeden zadowolony klient = 3 pozyskanych, jeden niezadowolony = 30 straconych.

    A co do sprawdzania i pilnowania - oczywiscie, trzeba, ja sam mowie klientom, zeby chodzic i mnie sprawdzac, nie raz cos z rozpedu zrobie zle i nie zauwaze Swego czasu pol salonu gresu zdejmowalem bo mialo byc caro, a ja na prosto polecialem

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    W umowie na wykonanie usługi powinien byc zawarte punkty:
    - odbiór jakosciowy w.g norm
    - kara w wysokości 2% za kazdy dzień opóźnienia oddania każdego odcinka robót.

    To jest najlepszy sposób na segregację - oddzielenie plew od ziaren.
    Próbowaliście ? Jestem pewien, że nie i dziwię się, ze tak szacowne czasopismo jak MURATOR nie propaguje sprawdzonych metod zarządzania podwykonawcami.

    Tak jak piszesz kary za brak terminu wykonania ale również terminu płatności
    Ktoś powiedział niemożliwe. Nie wiedziałem i zrobiłem
    http://forum.muratordom.pl/glazurnik...ce,t179130.htm

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo lca
    Cytat Napisał Charlie
    W umowie na wykonanie usługi powinien byc zawarte punkty:
    - odbiór jakosciowy w.g norm
    - kara w wysokości 2% za kazdy dzień opóźnienia oddania każdego odcinka robót.

    To jest najlepszy sposób na segregację - oddzielenie plew od ziaren.
    Próbowaliście ? Jestem pewien, że nie i dziwię się, ze tak szacowne czasopismo jak MURATOR nie propaguje sprawdzonych metod zarządzania podwykonawcami.

    Tak jak piszesz kary za brak terminu wykonania ale również terminu płatności
    o tym nie potrzeba pisać bowiem w prawie są tzw ustawowe odsetki od niezapłaconych w terminie faktur - zakłada się, że każdy powinien o tym wiedzieć w myśl zasady: ignorantia juris nocet (nieznajomość prawa szkodzi).
    Czyli masz prawo je narzucić usługobiorcy za okres przeterminowania płatności do 2 lat od daty wystawienia faktury.

  9. #29

    Domyślnie

    To akurat wiem, sam teraz mam sprawę z inwestorem o 40000 zł. Praca wykonana, odbiory i cała dokumentacjia jest ok. Pieniędzy dalej nie ma.

    Wiem że na rynku są nieuczciwe firmy wykonawcze ale również inwestorzy nie są uczciwi. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją kiedy inwestor do końca pracy był zadowolony, wszystko było ok , a przy rozliczeniu problemy z płatnością, bo kolor nie taki( sam go wybrał)i wiele innych bzdur.

    Ja mam problem z głowy, spisuje umowę, na każde zmiany, piszę aneks,i na koniec faktura.Po drodze biorę zaliczki za każdy zakończony(zapisane w umowie) etap,aby na koniec nie stracić za wiele. Więc tak na koniec, i w mojej branży jak i w przypadku inwestorów, zawsze trafi się jakaś menda.

    Grunt to mieć wszystko na papierze i po temacie, nie ma miejsca na domysły i gdybanie.W razie W jest od tego sąd.
    Pozdrawiam
    Pablo
    Ktoś powiedział niemożliwe. Nie wiedziałem i zrobiłem
    http://forum.muratordom.pl/glazurnik...ce,t179130.htm

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo lca
    To akurat wiem, sam teraz mam sprawę z inwestorem o 40000 zł. Praca wykonana, odbiory i cała dokumentacjia jest ok. Pieniędzy dalej nie ma.

    Wiem że na rynku są nieuczciwe firmy wykonawcze ale również inwestorzy nie są uczciwi. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją kiedy inwestor do końca pracy był zadowolony, wszystko było ok , a przy rozliczeniu problemy z płatnością, bo kolor nie taki( sam go wybrał)i wiele innych bzdur.

    Ja mam problem z głowy, spisuje umowę, na każde zmiany, piszę aneks,i na koniec faktura.Po drodze biorę zaliczki za każdy zakończony(zapisane w umowie) etap,aby na koniec nie stracić za wiele. Więc tak na koniec, i w mojej branży jak i w przypadku inwestorów, zawsze trafi się jakaś menda.

    Grunt to mieć wszystko na papierze i po temacie, nie ma miejsca na domysły i gdybanie.W razie W jest od tego sąd.
    Pozdrawiam
    Pablo
    Prawde rzeczesz

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Ekipa od DACHÓW - Tanio nie znaczy źle.

    U mnie z ekipami było różnie.
    Aby zorientować się w cenach daję ogłoszenie do gazety. W treści wpisuję np.: Zlecę budowę domu z Porothermu tel. xxxxxxx Płace za nie około 8-10 zł (1,22 zł za słowo). Dzięki temu w ciągu 2 dni od ukazania się ogłoszenia mam kilkadziesiąt telefonicznych odpowiedzi. Przez telefon pytam gdzie co robili abym mógł obejrzeć i porozmawiać. Jak klient ściemnia i mówi ze ma budowy na zachodzi i na drugim końcu Polski to mu dziękuję. Jedna z ekip pokazała mi swoje prace jak się okazało były to ich własne domy, nie wiadomo przez kogo robione.
    Najdroższa miałem Ekipę od murów a najtańsza od dachu.
    Efekt był natomiast zupełnie odwrotny od oczekiwanego.
    Ci od murów szkoda gadać nie skończyli roboty, a ci od dachu przyjechali z Polecenia ponad 200km i zrobili robotę za 50% lokalnych cen.
    ZROBILI ROBOTĘ w dosłownym tego słowa znaczeniu.
    - Oderwali wszystkie łaty bo poprzednicy z.j.e.b.a.l.i robotę po całości
    - Poprawili międzyczasie krokwie,
    - wyprostowali kalenicę,
    - nabili łaty ponownie.
    - zamontowali deski czołowe,
    - przykręcili blachodachówkę,
    - zamontowali opierzenia szczytowe
    - zamontowali gąsior
    - wykonali opierzenia 2 kominów
    - zamontowali okno dachowe
    - naprawili podziurawioną folię
    - powierzchnia dachu to 230m2
    Przez cały okres pracy nie chcieli zaliczki- całość rozliczyli na końcu. Razem 6 tysięcy złotych + vat. (Tak jak uzgodniliśmy na początku)

    Mogę ich polecić z ręką na sercu- obsługują teren północno-zachodniej Polski, a pochodzą z Karlina.



    Życze sobie jak i wszystkim takich Ekip
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: tania ekipa=fuszerka?

    Cytat Napisał magos
    Mamy budować dom, ok.120 m2, prosty w budowie , dach dwuspadowy kryty blachodachówką.Mamy wylany fundament.
    Różne firmy robiły nam kosztorysy.Ceny są zróżnicowane od 24 000 do 60 000 tys.,za stan surowy z dachem .Najchętniej byśmy wybrali te najtańsze.
    Jakie macie doświadczenia, czy tania ekipa oznacza zaraz fuszerkę czy warto się skusić?
    Tak jak piszesz macie już fundamenty...
    A co znaczy prosty w budowie????
    - Podaj jakie i z czego ściany
    - Jaki strop
    - jaka więźba
    - jaka ściana kolankowa
    - skąd beton na strop i wieńce
    - jakie nadproża itd.

    Robocizna za taki dom jak poniżej to ok 32 tys zł netto.

    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak przekładali łaty to na 100% masz podziurawioną folię .Pokleili przy tej temperaturze?. Ciekawe jak zrobili okap? Szczyty muru pod blachą powinny być ocieplone .Masz mostek , raczej MOST termiczny. Gratuluję ekipy. Pozdrawiam Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #34

    Domyślnie Re: tania ekipa=fuszerka?

    Cytat Napisał PliP
    Cytat Napisał magos
    Mamy budować dom, ok.120 m2, prosty w budowie , dach dwuspadowy kryty blachodachówką.Mamy wylany fundament.
    Różne firmy robiły nam kosztorysy.Ceny są zróżnicowane od 24 000 do 60 000 tys.,za stan surowy z dachem .Najchętniej byśmy wybrali te najtańsze.
    Jakie macie doświadczenia, czy tania ekipa oznacza zaraz fuszerkę czy warto się skusić?
    Tak jak piszesz macie już fundamenty...
    A co znaczy prosty w budowie????
    - Podaj jakie i z czego ściany
    - Jaki strop
    - jaka więźba
    - jaka ściana kolankowa
    - skąd beton na strop i wieńce
    - jakie nadproża itd.

    Robocizna za taki dom jak poniżej to ok 32 tys zł netto.

    JAK MOJ POPRZEDNIK WSPOMNIAŁ TO CHYBA NIE MASZ POJECIA CO PISZESZ, ZDJECIA PIEKNIE ODWZOROWUJA TEMAT WĄTKU , ZA 32 TYS MASZ CO MASZ , A Z DOBRZE WYKONANA ROBOTĄ TO MA TYLE WSPOŁNEGO CO NIC. TAK JAK POPRZEDNIK WSPOMNIAL PRZY -10 STOPNI TO RACZEJ FOLII NIE DA RADY ZREPEROWAC , BRAK STYRO NA SCIANACH SZCZYTOWYCH , JAK SIE ROBI DACH TO ZAZWYCZAJ SIE MONTUJE DESKI,RYNNY , OKAPY A POTEM BLACHA , JA BYM JESZCZE DODAŁ ZE KOMIN JEST ZDECYDOWANIE ZA NISKI , I TE PIEKNIE POUSZKADZANE POROTERMY , POPROSTU PORAŻKA.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    (..)
    - kara w wysokości 2% za kazdy dzień opóźnienia oddania każdego odcinka robót.

    To jest najlepszy sposób na segregację - oddzielenie plew od ziaren.
    Próbowaliście ? Jestem pewien, że nie i dziwię się, ze tak szacowne czasopismo jak MURATOR nie propaguje sprawdzonych metod zarządzania podwykonawcami.
    Jesli tak to proponuję jeszcze karę dla inwestora za opóźnienie wejścia na robotę... też tak ze 2% za każdy dzień! Zaraz podpisuję umowy na wykonanie za pól roku (bo teraz u mnie taki termin) A co! też chcę zarobić!!!! największa obsuwa inwestora to około 2 miesiące bo mu się nie wyrobiło Czysty pieniądz dla mnie!!! ...największa moja obsuwa to też cuś kolo tego
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: tania ekipa=fuszerka?

    [quote="andrzej belka"][quote="PliP"]
    Cytat Napisał magos
    JAK MOJ POPRZEDNIK WSPOMNIAŁ TO CHYBA NIE MASZ POJECIA CO PISZESZ, ZDJECIA PIEKNIE ODWZOROWUJA TEMAT WĄTKU , ZA 32 TYS MASZ CO MASZ , A Z DOBRZE WYKONANA ROBOTĄ TO MA TYLE WSPOŁNEGO CO NIC. TAK JAK POPRZEDNIK WSPOMNIAL PRZY -10 STOPNI TO RACZEJ FOLII NIE DA RADY ZREPEROWAC , BRAK STYRO NA SCIANACH SZCZYTOWYCH , JAK SIE ROBI DACH TO ZAZWYCZAJ SIE MONTUJE DESKI,RYNNY , OKAPY A POTEM BLACHA , JA BYM JESZCZE DODAŁ ZE KOMIN JEST ZDECYDOWANIE ZA NISKI , I TE PIEKNIE POUSZKADZANE POROTERMY , POPROSTU PORAŻKA.
    Cytat Napisał MistrzJan
    Jak przekładali łaty to na 100% masz podziurawioną folię .Pokleili przy tej temperaturze?. Ciekawe jak zrobili okap? Szczyty muru pod blachą powinny być ocieplone .Masz mostek , raczej MOST termiczny. Gratuluję ekipy. Pozdrawiam Jan

    Jedyne dziurki na foli - to po gwoździach pod kontrałatą. Kontrałata ma 8 cm szerokości tak więc te okaleczenia i tak będą bardzo mało istotne. Folia w tym miejscu jest doskonale dociśnięta i ściśle przylega do krokwi.
    Czy rynny są obowiązkiem na każdej budowie?? - Raczej nie !!!... a zresztą blachodachówka nie jest przykręcona do pierwszej łaty, a to tylko dlatego aby w przyszłości można było wsunąć tam pod folię pas nadrynnowy i później do deski czołowej przykręcić rynnę.
    Pomiędzy dachem, a ścianą szczytową jest około 7-10 cm przerwy, a to tylko po to żeby przy wykańczaniu wsadzić tam watę, następnie elewacja i podbitka. Tak więc mostka to ja tam raczej nie widzę.
    Komin jak na moje to chyba jest jeszcze za wysoki, a nie za niski.
    Są tam kanały wentylacyjne od gazowego ogrzewacza wody- czyt. Junkers
    kanał wentylacyjny od kuchni dolnej oraz kuchni górnej.
    Co do po uszkadzanych porothermów to się zgodzę- Jednak będzie to uzupełnione keramzytem lub nawet pianką- zresztą ściana i tak ma 44 cm.
    Zaprawa ciepłochronna powinna załatwić te ubytki.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony