dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie budowa gazociągu- Umowa z MSG

    Witam,

    Czy ktoś z Was próbował i do tego skutecznie przyspieszyć podłączenie gazu, dogadując się z gazownią co do kosztów budowy gazociągu ( refundacja z gazowni po wybudowaniu) i budował na własny rachunek?

    WG MSG od 2009 roku tylko oni sami wykonują prace po uprzednim ogłoszeniu przetargu i wypełnieniu wszelkich procedur, niestety trwa to ok. 18 m-cy, a tyle czekać nie zamierzam...

    Będę wdzięczny za podzielenie się Waszym doświadczeniem...

    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    Hej,

    Nie ma w tym momencie możliwości, żeby MSG umożliwiła Ci budowę gazociągu w jakiejś części samodzielnie.
    Z dniem 01 stycznia 2009 roku zmieniły się przepisy. Uprzednio podmiot indywidualny mógł zbudować gazociąg (np. średniego ciśnienia) i przekazać go potem do MSG. Od 01 stycznia procedurą zajmuje się tylko i wyłącznie MSG, to znaczy przygotowuje warunki, zleca wykonanie projektu, uzyskuje pozwolenie na budowę, zleca realizacją w ramach przetargu (wybór wykonawcy).
    Istnieje coś takiego jak faza przejściowa, na którą ja się załapałem. To znaczy przygotowywałem papiery jeszcze w 2008 roku i w styczniu poszedłem do gazowni po akcept projektu. Oczywiście nie dostałem bo zmieniły się przepisy.

    Ale zaproponowali mi wariant przejściowy, tzn. ja skończę przygotowywać projekt, uzyskam pozwolenie na budowę (na ich rzecz, zgodnie z pełnomocnictwem) a następnie projekt wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę odsprzedam MSG.

    Tak też zrobiłem. U mnie trwało to strasznie długo - pozwolenie uzyskałem dopiero w sylwestra poprzedniego roku. Wykonawca jest już znaleziony i czeka na warunki atmosferyczne (aż wody opadną ).

    MSG zachowywało się bardzo przyzwoicie, spotkałem bardzo konkretnych i pomocnych ludzi (w odróżnieniu od PGE Konstancin Jeziorna), a trwało to tak długo bo zajmowałem się milionem rzeczy równocześnie i nie pilotowałem należycie sprawy.

    IMHO: Usiądź, czekaj, ew. podłącz sobie 33kg butle z propanem. Drogo, ale jest, działa i w domku ciepło.
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    tak też sądziłem
    trzeba poszukać kogoś życzliwego w MSG i uzbroić się w cierpliwość.

    Zaciekawił mnie Twój pomysł z butlą...czy to podłącza się np. pod piec kondensacyjny jako zasilanie? będe wdzięczny za więcej szczegółów...

    BTW: Twój nick mi się kojarzy , czy nie mieszkałeś przypadkiem na Derbach?

    pozdr
    Tomek

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar tryllu
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    349

    Domyślnie

    Przejrzyj moje ostatnie posty (profil, pokaż wszystkie posty).
    W jednym opisywałem swoje doświadczenia z propanem.

    Teraz tak mam. Gaz pewnie popłynie za 2 miesiące. Zasilam propanem vaillanta 18kW (kondensat).

    I mieszkałem na derbach - dobrze kojarzysz
    Już niedługo, coraz bliżej...
    Dziennik str.3
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony