dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie co dać na styku blatu ze ścianą z kafelek

    Mam prośbę do osób z doświadczeniem w urządzaniu kuchni.
    Jak rozwiązaliście problem wykończenia blatu kuchennego na styku ze ścianą, np. pokrytą kafelkami?
    Mnie stolarz prononuje zamontowanie takiej listwy z PVC z uszczelkami - w kolorze blatu. Mnie to rozwiązanie się nie podoba, bo listwa jest duża (ok.3-4 cm) i fatalnie to wygląda. Wiem, że niektórzy po prostu w tym miejscu wykańczają styk blatu z kafelkami elastyczną fugą, ale podobno fuga może popękać (?) lub to rozwiązanie jest nieszczelne (?).
    Czy ktoś stanął przed takim problemem i jak to rozwiązaliście u siebie?
    Będę wdzięczna za podpowiedzi,
    pozdrawiam,
    gaga2

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    U mnie jest silikon, przeźroczysty. Cztery lata minęły, muszę go chyba wymienić, bo miejscami "zniknął". Jestem zadowolona z tego rozwiązania (mnie też nie podobały się listwy )

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam przezroczysty silikon - jest chyba najbardziej neutralny - bo stanowi wyłącznie tło. U mnie blaty są kamienne, więc pan używał jakiegoś specyfiku do kamienia, ale przezroczystego, a więc nie wpadającego w oko i nie robiącego konkurencji zarówno dla glazury jak i blatu...
    Ukłony

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ja mam listwę, na początku też mi się nie podobała, teraz jej nie zauważam. Ma jeden plus, da się odsunąć szafki od ściany.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam tzw. ćwierćwałek, jest kolory kremowego (kremowy mam też blat), malutki,moze 1,5 cm wysoki, nie rzuca sie w oczy, a szafki można w razie czego odsunąć od ściany
    zapytaj o taki ćwierćwałek w salonie z meblami kuchennymi,ale to chyba coś powszechnego, bo ja mam kuchnię robioną przez "drobnego" wykonawcę, więc raczej wszędzie powinni taką opcje mieć.

    pzdr!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony