dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie problem z projektem

    mam problem z projektem. tzn. najbardziej podobaja mi sie domy pareterowe. dom musi miec ok.250m2 z pojedynczym garazem. raczej wolalabym zeby nie bylo poddasza uzytkowego. jak to zrobic?mam male doswiadczenie w tych sprawach, ale czy jest mozliwe, zeby w domu parterowym nie bylo poddasza, nawet takiego nieuzytkowego?? jak wtedy idzie dach?macie moze jakies przyklady projektow tego typu?

  2. #2

    Domyślnie Re: problem z projektem

    Cytat Napisał asiunia
    mam problem z projektem. tzn. najbardziej podobaja mi sie domy pareterowe. dom musi miec ok.250m2 z pojedynczym garazem. raczej wolalabym zeby nie bylo poddasza uzytkowego. jak to zrobic?mam male doswiadczenie w tych sprawach, ale czy jest mozliwe, zeby w domu parterowym nie bylo poddasza, nawet takiego nieuzytkowego?? jak wtedy idzie dach?macie moze jakies przyklady projektow tego typu?
    Jest to mozliwe - kiedys widzialem projekt wlasnie parterowki z plaskim dachem .... cudo .... ale dosc odwazna koncepcja - byl w ktoryms Muratorze, ale nic blizej niepamietam

    Tak na szybko -> tutaj
    albo tutaj - nastepny moj dome bedzie wlasnie cos w tym stylu

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Dla domu parterowego o takiej powierzchni musisz mieć dużą i najlepiej w miarę kwadratową działkę ( dom zajmie ok. 350 - 400 m2 działki ).
    Oczywiście możesz uniknąć poddasza stosując płaski dach, ale pamiętaj że nie wszędzie dostaniesz zgodę na budowę tego typu domu ( patrz warunki zabudowy dla swojej okolicy ). Płaski dach w naszych warunkach klimatycznych, przy zbyt obfitych opadach śniegu może stwarzać problemy. Projektów z płaskimi dachami jest niewiele, ale szperając w katalogach na pewno coś znajdziesz.
    Ja polecam projekty p. Strzeleckiej ( parterowe ale z poddaszem nieużytkowym ) Wwa tel. 0 22 658 25 65, 658 40 65.
    Pozdro
    J

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Do tego w warunkach zabudowy, tych podmiejskich dostaniesz około 20% powierzchni działki.
    No i dochodzi jeszcze jej szerokość jeżeli dom będzie rozłozysty.
    A kuknij na Rodzinny z kolekcji Muratora. W wydaniu 2 ma antresole nad częścią public i bardzo ładnie odgrodzoną część privet. Mozna go podzielić na etapy co też może być plusem.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5

    Domyślnie

    Poszukaj w Archipelagu.Pamiętam taki projekt o nazwie Luka.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    dom o takiej powierzchni parterowy moze byc swietnie zrobiony, dach nie musi byc tez koniecznie calkiem plaski, niektorzy boja sie dachow plaskich, ale mozna zastosowac przeciez dach o niewielkim spadku z normalnym okapem. dom o takiej powierzchni bedzie musial miec albo dosc rozbudowaną bryle, albo patia (dobrze zaprojektowane sa naprawde rewelacyjne). Ciezko Ci bedzie znalezc ideal w katalogach, pokus sie moze o indywidualny... tylko pamietaj, ze wybor projektanta to tez wazna rzecz...
    tylko prosze, nie naskakujcie na mnie ze jestem architektem i probuje dac zarabiac kolegom po fachu...
    powodzenia

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie Re: problem z projektem

    Cytat Napisał neptunek

    Tak na szybko -> tutaj
    albo tutaj - nastepny moj dome bedzie wlasnie cos w tym stylu
    Neptunek, gratuluje nowych wyborów , rzadko mozna znalezc tak budujących

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki, dzieki, dzieki!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony