dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie komentarz do budowy Spartakusa

    wczytałam sie.....przeczytaj moj dziennik na poczatku....podobna sytuacja...

    bedzie dobrze , budujcie sie szybko...i spokojnie...czekam na cd

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Przeczytałem.. i czekam na ciąg dalszy, narazie że tak powiem widze szkic ... czekam na więcej szczegółów...
    pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja też wytrwałem

    jeśli udało wam się zrobić projekt samodzielnie - to jestem na prawdę pełen podziwu. Ave! Mi projekt robiła zaprzyjaźniona architektka cały czas zasakując mnie znajomością faktów z pozoru dla mnie błachych - na przykład, że kotłownia musi mieć tyle i tyle metrów i wentylację, drzwi muszą się otwierać na tą stronę, a nie na inną bo wymaga tego prawo budowlane. Generalnie uświadomiła mnie, że jest właśnie coś takiego jak prawo budowlane, a w nim tysiące sztuczek i sztuczków i jak się domu nie zbuduje zgodnie z nim, to potem będą kłopoty z jego oddaniem do eksploatacji. Ale wy chyba, że wiecie co robicie?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy jesteście pewni, że dostaniecie pozwolenie na budowę bez projektów "branżowych" (czytaj H2O, CO, kanalizacja, elektryka?) - bo wg mnie jest to wymagane do wydania pozwolenia na budowę....

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał makul

    Oczywiście są też minusy (uwielbiam narzekać ): bez czapki nie da się wytrzymać; w poniedziałek i wtorek wiał wiatr a przez następne dni prażyło słońce.

    Te cudowne ptaszki, jaskółeczki upatrzyły sobie skarpy naszego wykopu. W okresie gdy rzadziej niż codziennie przyjeżdżaliśmy na działkę wykopały sobie metrowe tunele w warstwie piasku tuż pod humusem. Jak tylko to zauważyliśmy przegoniliśmy je i zakleiliśmy dziurki gliną – stwierdziliśmy że lepiej żeby wcześniej poszukały sobie innych gniazd – zanim jeszcze złożą jajka. Ale one ciągle przylatują, przebijają się do gotowych tuneli – już nie wiem co robić. Z drugiej strony boję się, że jeśli im pozwolimy założyć gniazda to nasza ciągła obecność utrudni im karmienie małych i że nie wyprowadzą się do czasu zasypywania piwnic.



    Pozdrawiam wszystkich budujących.
    jaskółki ... moze jednak zanim zasypiesz wykopy ...nich gniazdują - na szczęście

    spróbuj wyjasnić Tacie - ale bez nerwów - 5 min samochodu czy ciagnika "naszpanuje" - czyli wyprostuje Ci ta walcówka fi 6 piekniej niz ta ....fujjj - tfffuuu ...zgietarka
    a do ciecia fi 6 "gumówka" .... to marnotrawstwo ... - wyjasnij Tacie - ciecie tylko gilotyna reczna ...!
    Cytat Napisał makul
    Poza tym sąsiedzi w zeszłym roku zapłacili 2000 zł. za gruszkę betonu a tata powiedział, że będzie nas to kosztować 1200 zł. W ogóle nie wiem skąd on bierze niektóre ceny.
    oj ...i napisz za ile kosztuje 1 m3 betonu - tu Tato moze mieć racje
    bo
    gruszka nie równa sie gruszka
    .... a kubik równa sie kubik ...

    za autoironię ... styl pisania ... poczucie humoru ...
    poświecenie ... prace ... - z prezentowanych dzienników - Twój dziennik uważam M. za najciekawszy

    brzoza

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar makul
    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Tata chętnie ciąłby czymś innym niż gumówką, ale to oznacza kolejny wydatek. Chociaż nie wydziałam takiej gilotyny to myślę że gumówka ma więcej zastosowań w późniejszym "codziennym" użytkowaniu.
    Natomiast pomysł prostowania prętów muszę tacie podsunąć, w końcu przed nami jeszcze dwa stropy.

    Jaskółkom jednak nie dajemy się zagnieżdżać, bo jak zbudujemy mury to nie będą mogły bezkolizyjnie wlatywać i wylatywać. Zasłoniliśmy skarpy folią i to wystarczyło.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    no to zaczęło się
    trzymam kciuki
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie


    przeczytałam dziennik
    szczerze podziwiam
    i trzymam kciuki za
    dalsze postępy
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    makula bez urazy
    Ty się tym ubijaniem nie przejmuj, w jakimś dzienniku było, że na pewno się uleży. Wystarczy pozostawić przez zimę, a przy twoim tępie nie ma obawy uleży się więc na wibrowaniu zaoszczędzisz, ale podejrzewam, że będziecie musieli pod koniec jeszcze trochę dosypać o to co usiądzie.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony