dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Podjazd - żwir czy kratówka?

    Witam. Muszę zrobić podjazd na terenie gliniastym i grząskim, na dodatek pochyłym. Nie jest długi, ale nie da się obecnie na niego wjechać, bo po deszczu zakopanie w błocie murowane. Nie stać mnie na kostkę i tym podobne rozwiązania, ale mogę kupić żwir na ten podjazd, albo położyć kratówkę (kratkę betonową do wkopania). Co jest lepsze? Kratówka mi nie "spłynie" po deszczu? Ma ktoś porównanie co do wygody podjazdu tego typu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam
    Sam żwir się nie nadaje.
    Czy pisząc "ratówkę"
    Masz na myśli to ;
    Nazwa:  jumba1..jpg
Wyświetleń: 1406
Rozmiar:  2,8 KB

    To jest dobry materiał ale też nie tani i wymaga podbudowy podobnej jak kostka.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, to mam na myśli, ale mogę mieć za darmo, dlatego pytam.
    Podbudowy, czyli utwardzenia terenu?
    Żwir się raczej nadaje, bo większość sąsiadów ma właśnie żwir i się sprawdza - ale myślałam, że skoro mogę mieć kratówkę, to zaszaleję. Tylko jak mam wydać kasę na robociznę przy przygotowaniu gruntu jak pod kostkę (koparka, te sprawy), to bez sensu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pewnie ,że przygotowanie podbudowy tak jak pod kostkę bułoby najlepsze , ale skoro "jumby" są za darmo .
    Może ktoś ma zbędny gruz, na to żwir i jumby.
    Ostatnio robiliśmy ze szwagrem taki podjazd.
    80 m2 , praca średniej koparki 4 godziny ,traktor z przyczepą na ziemię , gruz betonowy , kamień i jest przygotowane pod przyszłą kostke.
    Jumby to dobry materiał, na samą ziemię też będzie ale lepiej trochę podbudowy zrobić.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No można jeszcze zrobić tylko same pasy , pod koła samochodu.

  6. #6

    Domyślnie

    O samych pasach właśnie myślałam. Pomiędzy posiać trawę, żeby darń zrobiła swoje i tyle. Ale właśnie boję się, że "spłyną".

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie



    Ja wysypałem 3 warstwy
    1.Żużel 10 cm
    2. Kliniec 5 cm
    3. Grys 5 cm

    Koszt poniżej 20 zł/m2 razem z obrzeżami i wypożyczeniem zagęszczarki.
    Dla porównania wyłożenie tego placu ( 110 m2) płytami ażurowymi NA GOŁEJ ZIEMI kosztowało by ponad 30 zł/m2 !
    Podejrzewam że razem z podbudową koszt byłby pond 2 razy wyższy.
    Kamień to IMHO lepsze rozwiązanie !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony