dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie jakie wymiary przęsła w płocie

    Witam,
    Czy może ktoś podpowiedzieć jakich wymiarów ceownik użyć na przęsła w płocie ? Ogrodzenie ze słupków klinkierowych w odstępie max. 2, 60 m, między nimi sztachety drewniane. Czy dawać dla bezpieczeństwa, żeby sztachet nie powyginało, po 3 przęsła czy też dwa wystarczą? Jak mocować przęsła do słupków? Odpada jakiekolwiek spawanie, gdyż przęsła mają być ocynkowane. Myślałem o zrobieniu ocynkowanych uchwytów (chyba, że można to gdzieś kupić?), które wkręcam w słupki, opieram na tym ceownik i łącze uchwyt i ceownik na przestrzał śrubą.
    Z góry dziękuję za informację.
    Pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dominiku$

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Też jestem na etapie budowy płotu takiego jak Pan tylko bez murowanych słupków. Ceownik zakupiłem 20x40x20x2mm po dwie sztuki na przęsła odstępy między słupkami mam 2.5 m . Deski długość 180 cm szerokość 95 mm montowane na przemian(raz z jednej raz z drugiej strony żeby ładnie wyglądało tak ze strony ulicy jak i posesji ). Mocowanie sztachet chcę rozwiązać w następujący sposób(zaznaczam ze jest to mój pierwszy własnoręcznie wykonany płot wiec może być prostszy lub mniej pracochłonny sposób na zamontowanie sztachet): W docięty pod wymiar ceownik mocuję belkę(listwę)(na 3 może 4 śruby zamkowe - to ocenie jak dojdę do tego etapu) do której będę montował przygotowane sztachety na najzwyklejsze wkręty do drewna(po 4 na każdą sztachetę tzn 2 u góry 2 na dole pod minimalnym skosem). Przed tą operacją trzeba będzie wyciąć w ceowniku rowki na dokręcenie drugiej partii sztachet przychodzących od drugiej strony - myślałem żeby przykręcić tam też listwę ale znacznie pogrubi to konstrukcje- wycięcie w ceowniku pasków będzie według mnie lepszym rozwiązaniem ale oczywiście jestem otwarty na wszelakie pomysły.
    Słupki już stoją? jak jeszcze nie to wmurować w konstrukcje np zawiasy - drugą część do przęsła na srubę i mocowanie gotowe jeszcze jakieś zabezpieczenie coby nikt tego nie ściągnął. Można wmurować rurkę i to samo rozwiązanie nawet prostsze. Z wiercenie w słupkach też można ale co wmurowane to wmurowane. A trzeba pamiętac chyba jeszcze o zostawieniu możliwości ruchu metalowych elementów tu całego przęsła(nic na sztywno tak mi kiedyś ktoś powiedział - dlaczego ? chyba dlatego że metale pracują pod wpływem temperatury tak jak tory kolejowe tez zostawia się odstępy co jakiś czas). Ale się rozpisałem
    pozdrawiam i wspaniałego płotu życzę
    Dominik

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony