dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sadzenie drzewa a granica działki

    czy są jakieś ograniczenia w sadzeniu drzew od granicy działki.Chcę się odgrodzić od sąsiada,który podniósł swój poziom "0" o jakies 1,5 m więc patrzy na mnie z góry a ja tego nie lubię.No i jakie drzewa wybrać tak by były gęste i osiągały wysokośc ok.4 m-moga byc liściaste

  2. #2

    Domyślnie

    o konkretnych odleglosciach nie slyszalem. wazne jest to aby gałezie i liscie nie przechodzily na drugą strone, wiec przy duzych drzewach i tak wyjdzie ze powinnienes sie odsunąc ok. 1-2m. dlatego lepiej jest posadzic rząd iglaków, caly rok zielone i geste (np. tuje. szybko rosną). bo lisciaste zrzucą liscie i wieksza czesc roku i tak bedzie przeswit.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja sąsiada nie lubisz to jakieś smierdzące, kłujące i gubiące liście.

  4. #4

    Domyślnie

    sprawdź to w przepisach bo takowe są, ale ja słyszałem że jeśli chodzi o ,,drzewo" to nawet 3 metry, są rozgraniczenia drzewo/krzew ale 4 metry to chyba drzewo. to jest tak jak z maksymalnym przysunięciem do granicy działki sąsiada - przepisowo 4 metry z otwieranymi i przeźroczystymi oknami, może być 3 metry z nieotwieralnymi i nieprzeźroczystymi oknami - luksfery.

  5. #5

    Domyślnie

    Są ograniczenia jeżeli masz od północy sąsiada. Chodzi o to aby nie zasłaniać słońca jak żona sąsiada się opala.
    Najlepiej zapytaj w gminie.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Też mam podobny problem, a tu tyle postów i żadnych konkretów
    Artur

  8. #8

    Domyślnie

    Nie słyszałem o takowych przepisach.
    Najlepiej posadzić jakieś iglaki (thuje), nie trzeba liści grabić.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A poczytaj sobie tę pyskóweczkę - http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=32226&start=0

    Brak jakichkolwiek limitów odległości. Jesli gałąź z jabłkiem przejdzie za płot to wówczas jest to już gałąź sąsiada i jabłko sąsiada.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #10

    Domyślnie

    o ile się nie mylę, to takie przepisy są, ale w odniesieniu do działkowiczów.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    A czemu sąsiad podniósł poziom o 1,5m? Woda nie spływa do Ciebie? Zdaje się, że nie wolno..

  12. #12

    Domyślnie

    zacząłem dopiero w czerwcu i jak do tej pory nie było bardziej mokro niż przed podniesieniem gruntu sąsiada.Niestety przepisy w Tychach (plan zagospodarowania) były na tyle idiotyczne,że gdybym chciał wybudować sobie dom na 30 metrowym kopcu by patrzeć na wszystkich z góry przy zalożeniu,że nie zalewałbym sąsiadów ,zasłaniał ich i miałbym na to kasę to Wydz.Architektury nie mógł by mi tego zabronić i musiał wydać pozwolenie na budowę.Podobnie z kolorem elewacji.Po prostu absurd.Niestety gdy gość dostawał pozwolenie na budowę nie byłem dla niego stroną i nie mogłem protestować,a teraz to już po herbacie 2 metry od granicy zaczyna się nasyp więc trzeba sobie radzić inaczej tj.sadzić drzewa.UM Tychy twierdzi,że niema żadnych ograniczeń co do odległości bylebym sadził na własnej działce.Pozdr

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek159
    UM Tychy twierdzi,że niema żadnych ograniczeń co do odległości bylebym sadził na własnej działce.Pozdr
    Z tego wynika, że w Tychach obowiązuje to samo prawo co na obszarze reszty kraju .
    Tomasz M.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    A poczytaj sobie tę pyskóweczkę - http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=32226&start=0

    Brak jakichkolwiek limitów odległości. Jesli gałąź z jabłkiem przejdzie za płot to wówczas jest to już gałąź sąsiada i jabłko sąsiada.
    tylko jak spadnie, jak wisi jest nadal jego z pewnymi ograniczeniami
    gg: 27962

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony