dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aguisa

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Demontaż ogrodzenia

    Witam
    Chcę zdemontować ogrodzenie, ok. 90 m, słupki metalowe, zamurowane ( w odległości 2 metrów ) , do słupków przmocowana siatka, ile może kosztować wykonanie takiej usługi....??


    P.S. Można użyć ciężkiego sprzetu, gdyż ogrodzenie graniczy z drogą.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dominiku$

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Teraz pojawia się pytanie co z pozostałością z ogrodzenia ? zamierza Pani to wykorzystać (mam na myśli gruz po słupkach? siatką i słupkami zajmie sie okoliczny złomiarz wiec nie mam problemu Jaki teren dużo korzeni wokól tego ogrodzenia? jak tak to wynajmie Pani koparko-ładowarkę lub coś podobnego ceny od 70-200 pln/h jak nie polecam jakiegoś zdolnego i taniego kopacza z pobliskiego sklepu z piwem lub młodego jurnego który chce sobie dorobić i dać mu 6 i niech kopie ile mu to zajmie hmmm
    10 min na słupek + przerwa na oddech (+ 5 min na każdy słupek) + sciągnięcie siatki i zwiniecie jej 1 h z przerwami = w przybliżeniu 15 h = 100 pln + odzysk gruzu z słupków (w zalezności ile betonu było i jakiebyły jego własciwości a także czy ktoś zazbroił to jakims żelastwem
    Ogólnie ja za taką robote zapłaciłbym nie wiecej niż 200 pln.

  3. #3

    Domyślnie

    w sumie cena mozna powiedziec ze przyzwoita ale kazdy wie jak dawniej robiono ogrodzenia, ludzie byli troche nagdorliwi niekiedy, jako slupek tregra zeby w razie czego nikt nie gwizdnal, przy demontazu raz takiego ogrodzenia niby nie pozornego jak odkopalismy slupek to w trzech chlopa dzwigalismy rozlany beton a tylko go musielismy z dziury wywlecz, rozkuwac nie bylo sensu, bo teraz to mamy ogolnodostepny cement 32,5 lub 40 jak sie nie myle a dawniej to kazdy gdziec cos zalatwial po budowach i skladowal a wszyscy wiemy ze cement to kiedys byl cement, jak dali za duzo to beton po zastygnieciu az zielony-niebieski sie robil, czemu i skad taki kolor to nie wiem ale wiadomo ze jak cos takiego sie widzi to trzeba sie namachac jesli sie nei ma jakiegos porzadnego mlota. wiec sadze ze pijaczek z pod sklepu nie wytrzyma, lepiej mlody i silny, chyba ze kilku pijaczkow i powiedziec im ile za robote, ale pieniadze dac po skonczeniu
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Zależy jak zrobione to ogrodzenie. My ledwo dawaliśmy rady w 4 osoby z wyciągnięciem słupka i betonu. Odkopanie to pikuś. Problem z wyciągnięciem tego czegoś. Dawniej ludzie nie mieli świdrów, więc kopali łopatami i do tego co im się wykopało wlewali beton. Lekkie toto nie wychodziło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony