dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie wełną lamelową, klejenie-kołkowanie-prośba o radę

    Witam. mam prośbę jak ktoś ma dośwśiadczenie o poradę. Docieplam a nie ocieplam dom i dlatego daję 4cm wełnę lamelową (w murze jest już 10) na ścinę z cegły. System Rofix SilikatowoSilikonowy. Czy wełnę lamelową (zwłaszcza taką cienką) należy przyklejać na całej powierzchni czy na plackach, i jak należy kołkować, tylko naroża czy może co 3 warstę też lepiej przytwierdzić (płyty mają metr, czy 1,20 x 0,2m. Dzięki za wskazówki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    klejenie standardowe obwiedniowo-plackowe (wokolo plyty na krawedziach i kilka plackow na srodku), a jesli chodzi o kolkowanie to raczej w narozach (tak zeby jeden kolek lapal 3 plyty)

    P.S.
    ale czy oplaca sie ponosic koszty dla 4cm ?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za radę, co do P.S. to z ekonomicznego pkt. widzenia zapewne się nie opłaca ale uparłem się z położeniem tynku silokatowo-silikonowego na kleju i siatce więc dołożenie do tego wełny dodatkowo cenowo mi niewiele podniosło koszt więc dołożyłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Ocieplenia zawsze nalezy kolkowac na naroznikach budynku. Reszta powierzchni - niekoniecznie. Co do klejenia - przy rozmiarach plyt 20 cm szerokosci raczej nie da sie nakladac kleju "obwodowo". Mialem ten sam dylemat - ekipa klęła, jak zobaczyla ten wąski "system". W opisie znalezionym w skladzie budowlanym bylo zalecenie, zeby klej nakladac na cala powierzchnie.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    System ociepleń wełną lamelową szerokości 20cm wymaga klejenia na całej powierzchni (instrukcja Rockwool) , natomiast dla niskich domów nie wymaga kołkowania z wyjątkiem naroży i pierwszej warstwy.
    Włókna w wełnie lamelowej ułożone są prostopadle do ocieplanej ściany, więc wszystkie będą przyklejone.
    O ile zwykłą wełnę można oderwać od ściany przez rozwarstwienie włókien, to lamelową - przez ich urwanie, lub wyrwanie z kleju.
    Do kołkowania wełny służą inne kołki niż do styropianu, a mianowicie ze sworzniem stalowym ocynkowanym.
    Jednakże dla wełny grubośći tylko 4cm myślę, że wystarczą te do styropianu.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki za odzew. Pomogło mi to w podjęciu decyzji czego wymagać od fachmenów - kołkować naroża i dolną warstwę (dorzucę im jeszcze tak co 4'tą). Z tymi kołkami też myślałem że przy 4cm to plastikowe wystarczą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony