dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jakie wybraliście szprosy:naklejane czy kratka na zawiasach?

    Proszę o radę tych ,którzy mają okna ze szprosami.Kusi mnie zdejmowana do mycia kratka ,ale czy takie szprosy nie wyglądają sztucznie?Jakie szprosy wybraliście?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chciałbym tutaj generalizować (na pewno wiele firm produkuje porządne szprosy), ale przytoczyć doświadczenia mojego znajomego, który kupił okna plastikowe z naklejanymi szprosami i w ciągu roku czasu juz 3 razy serwisanci przyjeżdżali je przyklejać, gdyż ciągle odpadają. Chciał wymienić okna ale oczywiście stwierdzono, że wadliwe jest tylko mocowanie szprosów... więc przyjeżdżają i przyklejają.

    Ja osobiście wybrałem okna bez szprosów (głównie ze względów praktycznych oraz cenowych), chociaż te drewniane bardzo mi się podobają

  4. #4

    Domyślnie

    Na początku wydawało mi się, że szprosy w oknach to konieczność, ze względów estetycznych. Najpraktyczniejsze wiadomo będą międzyszybowe, a najładniejsze konstrukcyjne szerokie.
    Analizując wszelkie za i przeciw postanowiłam, że będzie bez szprosów - a mąż się ucieszył, że będzie taniej.
    Ładne szprosy drogo kosztują, płaci się za pole. Mycie okien ze szprosami zewnętrznymi będzie bardziej kłopotliwe.
    A ponadto ładne szerokie szprosy powodują wpadanie mniejszej ilości światła po pomieszczeń. Ostatni agrument przeciwko to, to, że z pewnością po jakimś czasie mi się znudzą.

  5. #5

    Domyślnie

    wewnętrzne złote 8 mm do drewnianych okien w kolorze teak

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mamy drewniane okna dzielone na 4 kwatery. Czyli prawdziwe, szerokie, drewniane szprosy i jakoś nie mogą mi się znudzić, a nawet coraz bardziej mi sie podobają

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Oj kusiły mnie szprosy, kusiły.... ale zrezygnowaliśmy z nich.
    Teraz nawet jestem z tego zadowolony. Przestały nam się podobać. Ale to tylko nasza opinia.
    Braliśmy tylko i jedynie pod uwagę szprosy drewniane, nakładane na szybę po zewnętrznej stronie. Wszystkie inne - te srebrne lub złocone metalowe blaszki są jednak zbyt sztuczne w swoim wyglądzie.

    Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja wybralem szprosy drewniane, zewnetrzne, na zawiasach.

    Są ładne, solidne i nie ma problemow z myciem okna.
    Budownictwo to moja pasja

  9. #9

    Domyślnie

    Żadne, wg mnie tylko zasłaniają widok, zmniejszają ilość światła i jeszcze kosztują.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bedi
    ...zmniejszają ilość światła...
    To sobie mogłeś "strzelić" okna o 5 cm szersze...
    P.S. Mam szprosy międzyszybowe i uważam, że to był jeden z najwspanialszych pomysłów mojej żony... (z początku ja byłem przeciw, bo oczywiście liczyłem koszty). Obecnie nie wyobrażam sobie mojego domu bez szprosów...

  11. #11

    Domyślnie

    Majka a jakiej firmy masz okna?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Okna nam robiła firma Tras. Zdaje się, ze teraz specjalizują sie w plastikowych

  13. #13

    Domyślnie

    - szprosy podobaja mi sie w drewnianych oknach w kolorze drewna ciemnego np. orzech (ja takich okien nie mam )

    - plastikowe, srebrne lub złote wg mnie są tandetne.

    - to moda, która szybko minie

    - zabierają jednak duzo światła

    - elewacja, dach i inne datele muszą współgrac z takimi oknami.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lenowo

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Mamy okna plastikowe i szprosy naklejane ,firmy TUR-PLAST z Czaplinka.Mieszkamy od roku.Jak do tej pory zadnych problemow.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wewnątrzszybowe - 18 mm, ale tylko poziome, dzielące taflę okna na trzy poziome części. Szprosy przechodzą na elewacji w bonie.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    delf

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2.324

    Domyślnie

    Ja też mam szprosy, temat zwałkowany na amen (przeze mnieoczywiście) więc czuje się w obowiązku zabrać głos.

    Mam okna drewniane, a w nich szprosy naklejane. Chciałam konstrukcyjne, ale wychodza zbyt szerokie, a estetyka gra tu niepoślednią rolę przecież. Jednak te naklejane w drewnianych są dodatkowo silikonowane i wchodzą troszkę w ramę (w plastikach jest to niemożliwe), tak więc ich trwałość w porównaniu z PCV jest zdecydowanie większa. Szprosy nakładane w postaci kratki kuszą praktycznym podejściem, ale niestety w moim przekonaniu nie spełniają tej zasadniczej funkcji estetycznej, o którą chodzi przy szprosach.

    Efekty oceńcie sami: zapraszam poniżej
    GG: 3488765

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    delf

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2.324

    Domyślnie

    Ja też mam szprosy, temat zwałkowany na amen (przeze mnieoczywiście) więc czuje się w obowiązku zabrać głos.

    Mam okna drewniane, a w nich szprosy naklejane. Chciałam konstrukcyjne, ale wychodza zbyt szerokie, a estetyka gra tu niepoślednią rolę przecież. Jednak te naklejane w drewnianych są dodatkowo silikonowane i wchodzą troszkę w ramę (w plastikach jest to niemożliwe), tak więc ich trwałość w porównaniu z PCV jest zdecydowanie większa. Szprosy nakładane w postaci kratki kuszą praktycznym podejściem, ale niestety w moim przekonaniu nie spełniają tej zasadniczej funkcji estetycznej, o którą chodzi przy szprosach.

    Efekty oceńcie sami: zapraszam poniżej
    GG: 3488765

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony