dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak porpawnie wykonać rynnę koszową ?

    Za tydzień ropoczynam monataż więźby i poszycia dachu. Przy analizie szczegółów konstrukcyjnych dachu napotkałem następujący problem - Jak wykonać poprawnie kosz w moim dachu. ( rysunki budynku są tutaj: http://www.pppik.com.pl/house/tag.html ) Sprawa jest oczywista przy równych połaciach dachu, wtedy rynna koszowa dochodzi wprost do rynien, ale gdy połacie nie są równe to co wtedy??? W jaki sposób wodę z rynny koszowej wyprowadzic ponad dachówki by po nich sciekała, a może prowadzi sie rynne koszową prosto do rynnien, częściowo pod dachówkami ???
    NIestety nie mogę o to zapytać mojego wykonawcy ( górale przyjadą dopiero za tydzień) a ten problem bardzo mnie intryguje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam 4 kosze na dachu. Blacha z rynien koszowych jest wylozona na dachowki tak ze woda po dachowkach splywa do rynien wlasciwych
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie jest tak samo i wszystko jest ok.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A czy kosz dochodzi u Was do samej rynny? Czy w przypadku silnych deszczy woda wopadająca z kosza do rynny nie przelewa się przez jej krawędź. U mnie w eksperymentach z wężem tak było (co prawda wodę laliśmy z dużym nadmiarem). Kazałem dekarzom założyć takie osłony na górę rynny która wyłapywała przelewającą się wodę. Czy u Was było podobnie?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Kris71 - ten Twój problem nie jest najmniejszym problemem dla ekipy dekarskiej. Jesli okaże się, że jednak jest to natychmiast zmień ekipę gdyz dali dowód kompletnej nieznajomości swojego rzemiosła.

    Woda z koszy winna w ostatnim odcinku być puszczona po dachówce. Żadnych przebiegów wody pod dachówką. Jedynie nalezy osłonić dachówkami same brzegi kosza.
    W moim budynku jest 8 tak wykonanych koszy. Nie mam najmniejszych problemów. Oczywiście, przy oberwaniu chmury zdarza się, że rynny nie nadążą zebrać wszystkiej deszczówki. Ale to niestety normalne.

    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej - Chrząstawa

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Chrząstawa Mała
    Posty
    95

    Domyślnie

    kris, ja u ciebie na dachu widze inny problem - woda z kosza trafia na kolnierz okna dachowego. To jest miejsce, gdzie trzeba dobrego fachowca.

  7. #7

    Domyślnie

    z tymi oknami to nie jestem do końca przekonany czy będą , raczej zrezygnuję z jednego i zrobię to drugie większe. Jedyny dylemat to jego położenie ale dzięki za słuszną uwagę - najprawdopodobniej odsunę je od kosza.


    Jesli chodzi o dekarzy to zapewne będą wiedzieli jak to zrobić ale wolę sie ubezpieczyć i raczej kontrolować co robią niż dawac sobie wciskać ciemnotę Murarze mnie tego nauczyli, a raczej ja ich jak komin schidla stawiać gdyż dla nich ot było coś z pogranicza SF

  8. #8

    Domyślnie

    kris
    przyjrzyj sie jak to jest zrobione u mnie:
    http://foto.onet.pl/upload/35/25/_335950_n.jpg
    http://foto.onet.pl/upload/41/56/_335951_n.jpg

    moze ci to pomoze. u mnie nie jest dokladnie tak jak u ciebie ale ja zrobilbym to analogicznie. jesli chcesz to podesle ci zdjecie w wiekszej rozdzielczosci (pow 2MB)

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ale gdzie na tych fotkach jest kosz? Przynajmniej taki typowy. Jak dla mnie to tylko ładnie obrobiona lukarna...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ale gdzie na tych fotkach jest kosz? Przynajmniej taki typowy. Jak dla mnie to tylko ładnie obrobiona lukarna...
    rafalek
    u mnie nie ma typowego kosza bo mam dach kopertowy. Taki niby-kosz powstaje wlasnie po wstawieniu lukarny. Krisowi chodzilo o to jak wyprowadzic wode z kosza. Dlatego pokazalem jak to jest u mnie bo w jego przypadku zrobilbym tak samo. U mnie dach jest deskowany wiec tym latwiej mozna bylo to wykonac.

    w tym tygodniu bedziemy robic z dekarzami kosz (sprowadzony do konca okapu a wiec tez nie taki jak u Krisa) u mojego ojca i sprobuje zrobic fotki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony