dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    odzia_n

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie BRONPI wkłady kominkowe, prośba o opinię

    Czy ktoś może cokolwiek napisać o wkładach kominkowych hiszpańskiej firmy podanej w temacie ? Zastanawiam się, czy zdecydowac się akurat na te firmę, mają całkiem niezłe ceny. Potrzebuję wkład o szerokości co najmniej 100 cm i z możliwością DGP.Myślałam o Hajduku, ale firma kominkowa proponuje Bronpi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Podnoszę temat na temat kominków Bronpi, spodobał mi się taki http://www.allegro.pl/item1035167075...ierz_lodz.html.

    Kominek ma być do grzania rekreacyjnego oraz DGP tak dorywczo. Parterówka, 120 m kw.
    ------------
    Z91 L GP2

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nie znam tych wkładów. Cena jest według mnie atrakcyjna.

    U nas wkłady szerokie są dużo droższe, jednak to zupełnie inne rozwiązania technologiczne:
    http://www.owo.pl/pl_kominki-caminet...grappa,64.html

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Piękne te kominki, lecz cenowo poza moim zasięgiem, niestety

    A czy mógłby Pan doradzić, jakiego wkładu w ogóle szukać. Nie znamy się na tym, a wiadomo co sprzedawca to co innego poleca

    Dom, parterówka, 120 m kw. Kominek ma być rekreacyjny i również DGP (dorywczo, bo normalnie ogrzewanie gazowe). Jaka moc powinna być, stalowy czy żeliwny, czy z szamotem, szybrem itd. Czy koniecznie wkład musi być od razu pod dgp, czy można samemu (z fachowcem) potem "dorobić" to dgp??
    ------------
    Z91 L GP2

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja tylko uznaje wkłady kominkowe stalowe z paleniskiem wyłożonym szamotem, względnie innym materiałem do tego przystosowanym.
    Dlaczego? to już jest opisane na tym forum

    Niektóre wkłady mają "trzeci płaszc" tak zwany dystrybutor gorącego powietrza. Ułatwia on w pewnych sytuacjach "złapanie" goracego" powietrza i następnie rozprowadzenia go już indywidualnym dgp do innych pomieszczeń.
    Ważnym jest w jakim dużym pomieszczeniu będzie stał kominek, jaka jest duza powierzchnia pomieszczeń otwartych, itp.
    Wkład kominkowy z reguły około 30% ciepła oddaje szybą. To trzeba wziąść pod uwagę. Do takiej powierzchni zastosowałbym maksymalnie wkład 10 KW (NOMINALNĄ)

    Naprawdę trudno precyzyjnie i odpowiedzialnie odpowiedzieć na pytania, mając tak mało informacji.

    Przykładowo ten wkład jest za duży do niektórych sytuacji. A przecież to w sumie malutka szyba, ale głębokość czyli wielkość paleniska jest spora...
    http://www.owo.pl/12,pl_kominki-unico-hermes-12.html

    a znów w tym wkładzie głębokość paleniska jest malutka, jednak szyba a co za tym idzie wysokość paleniska jest spora:
    http://www.owo.pl/11,pl_kominki-unic...-z-modern.html

    a moce tych dwóch wkładów są zbliżone, prawie jednakowe.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 16-05-2010 o 14:46

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tutaj znalazłem troche informacji:
    http://www.kwl.pl/wadliwy-wklad-komi...rmy-bronpi.htm

    BRONPI wkłady kominkowe
    Przyznam, ze cena wydała mi się zbyt atrakcyjna. Tym bardziej ze to wyrób z dalekiej Hiszpanii, gdzie pracowników prawdopodobnie opłacają godziwie.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 16-05-2010 o 18:07

  7. #7

    Domyślnie

    Jakość wkładów Bronpi jest naprawdę przyzwoita, cena - bardzo atrakcyjna. Generalnie można powiedzieć, iż relacja jakości do ceny jest korzystna dla kupującego. Zamontowaliśmy już wiele tych wkładów bez żadnych problemów.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    I znowu w opozycji...z przedmówcą...
    Pierwszy kontakt z tą marką...telefon od znajomego z branży - Uwaga,odsyłam wkład do importera z powodu...totalnego badziewia jakie przyszło do mnie na "palecie".
    Osobiste wrażenia po oglądnięciu na żywo oferty rynkowej - brzydota i totalne nieporozumienie względem naszego rynku, klimatu i sposobu użytkowania przez polskiego klienta...
    Ale w myśl zasady - wszystko co tańsze "siesprzeda" - rzecz dobra dla sprzedawcy.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Znalazłam już też tą informację o wadliwych tych kominkach bronpi. A czy wa takim razie jest szansa dostać przyzwoity kominek w tym stylu, szeroki na ok. 80 cm i więcej w cenie tej przyzwoitej, czyli do 4, 5 tys???
    ------------
    Z91 L GP2

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    O Arysto pytaj. Ten szeroki na 80 cm będzie kosztował niedużo ponad 5 tyś zł.
    Nie bij, wytłumacz!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Dzięki
    ------------
    Z91 L GP2

  12. #12

    Domyślnie

    Wadliwe wkłady Bronpi były rzekomo kilka lat temu. Aktualnie wkłady prezentują przyzwoitą jakość europejską.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Wyżej cytowany art. był z maja 2009 roku więc w miarę świeży.
    ------------
    Z91 L GP2

  14. #14

    Domyślnie

    Znam wartość techniczną tych wkładów z praktyki i uważam, iż nie są złe w stosunku do ceny. Oczywiście można także zastosować wkłady kominkowe Arysto np. Arysto A10 (80x51). Cenasamego wkładu wyniesie lekko ponad 4000 złotych wraz z dostawą. warto jednak pomyśleć, by zlecić komplesową budowę kominka jednej firmie - jest to rozwiązanie najtańsze i najbezpieczniejsze.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A czy może mi Pan pokazać ten kominek Arysto o którym Pan piszę, bo nie mogę znaleźć takiego szerokiego na 80 cm, na stronie arysto są 97 cm i za 7 tys zł niemalże. Będę wdzięczna za linka.
    ------------
    Z91 L GP2

  16. #16

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad takim wkładem. Może ten?

    http://www.kratki.com/product_info.p...oducts_id=2323

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Bardzo fajny ten kominek, te Kratki to dobra firma?
    ------------
    Z91 L GP2

  18. #18

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, wydaje się OK, ale o kominkach wiem prawdopodobnie tyle co Ty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony