dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Mega fachowiec mega problem...

    Witam,

    a więc przed chwilą wróciłem z działki gdzie między 10 a 11 godziną
    dzis wylewano stopę fundamentową. Na poniedziałek człowiek z wodociągów
    ma podłączyć wodę i 1 m od fundamentów kilka godzin temu wykopał sobie wielką
    dziurę koparką do beczki z prowizoryczną studzienką którą wczesniej wykonał.

    Czy ten fudament nie popęka, nie obsunie się lub co gorsze ?
    Trochę się zdziwiłem jak to zobaczyłem, co wy na to ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Z tym to trochę do wróżki nie na forum, ale sądząc po pytaniach w pierwszym dniu buodowy kierownika masz fikcyjnego i wiedzę żadną. To wróży źle twojej budowie, odżałuj pare złoty na jakiś konkretny nadzor.

    Jeżeli w czasie kopania nie rozwalil ław i nie wypłynely i nie popekaly to raczej nie popękają. Ale to trzeba by zoabczyc jak duża dziura jak blisko itd. Kto wpuścil koparke na świerzy beton ?

    A wylaleś ŁAWĘ fundamntową nie stopę. Stopa to pod słupem.

  3. #3

    Domyślnie

    Kierownik jest mega dobry pojawia się prawie codziennie na budowie i caly czas jest pod telefonem, sam dzowni proponuje itp. Jak skoncze budowe na pewne zrobie mu dobra reklame bo czytajac o kierownikach to moj jest wrecz doskonały. A to ze dziure wykopali to koles z wodociagów sam sobie przyjechał bez niczyjej wiedzy. Ława widac ze nie popekała, nie wypłyneła, nie rozwalił ławy tylko jest 1m od niego wielka dziura i to troche niepokoi. A wiedze mam taka jak wiekszosc czyli z muratora i WWW. Nie chce zadnego nadzoru jak sam nie sprawdze nie dopilnuje nie dopytam i ekipy nie bedzie zaufana to nikt roboty za ciebie nie wykona. Po za tym wszystko idzie w dobrym kierunku z małym wybrykiem kolesia z wodociagów. Czyli jak juz nic sie nie stało z ławą to powinno byc ok gołym okiem nie widać żadnych zniszczen. Dzieki za info i nie gwarantuje ze kolejne pytania sie nie pojawia pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Sama dziura to na tym etapie to pikuś, gorzej jak deszcze rozmyja i sie obsunie, piszesz wielka, nie wiem czy to znaczy głęboka czy tylka w poziomie duża. Oczywiście gdyby ja zaczol kopac w poniedzialek byłoby duzo bepiczniej dla ław : )
    Kierwonika gratuluje skoro przejęty. A pracownika wodociągów to bym profilaktycznie do pionu przywolla. Nie wchodzi na czyjąś budowe bez zgody właściciela/kierownika

  5. #5

    Domyślnie

    jajmar to jest jeszcze nic jak się sprawdzą moje przypuszczenie to ten kolesc bedzie mial pozamiatane. Dziure wykopal na około 1,0 - 1,2m srednica 1,5 metra (jutro wstawie fotkę). W tym miejscu pół roku temu zakopał tą beczke teraz ja szukał koparką i z tego co widze nie znalał. Przez niego musiałem o 1 metr przesunać fundament bo waż z wodą szedł na lini fundamentów (tak wyliczył). A jak nie ma beczki to gdzie moze byc pod fudamentem WOW co za kolesc jak sie moje przypuszczenia sprawdza to bedzie pozamiatane budowa wstrzymana ...
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 29-05-2010 o 22:27

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    E tam odrazu wstrzymana , zamontujesz wodomierz w domu nad chudziakiem, byleby to w salonie nie wyszło. Powodzenia w poszukiwaniu , ale blisko fundamentu to mu łopate daj a z koparki wygoń, bo jak taki magik to Ci to rozryje we wszystkie strony.

  7. #7

    Domyślnie

    A tak wygląda dziura o której mowa w temacie.
    Byłe dzis rano podlać troche wodą.

    Czy po 48h można już na ławę kłasc bloczki ?

    Pozdrawiam, miłej niedzieli
    Ostatnio edytowane przez dawidlawecki ; 15-01-2011 o 18:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony