dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu Zobacz post
    Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK
    Z jakiej konkretnie przyczyny?

  2. #62

    Domyślnie

    Co do grubowarstwowego tynku, czy jest sens w ogóle go kłaść? Jak na mój gust to najlepiej dać na ścianę siatkę, żeby nie było żadnych pęknięć i polecieć cienkim tynkiem. A skoro to temat o Solbecie, to warto dodać, że mają oni własne tynki.

  3. #63

    Domyślnie

    Więc tak:
    Co do H+H sory ale tylko jeden zakład trzyma wymiary bloczków Gorzkowice,
    wiec Solbet jest dokładny w całej Polsce +-1mm na wysokosci +-1,5mm na szerokosci !
    co do kleju do palety bloczków Solbet dodaja do bloczków na pióro/wpust i dają tyle zeby starczyło na całą paletę - mają to wyliczone.
    co do roznicy np w budowaniu Solbet - Ytong , brak wlasnych nadprozy Y, a jak sa to drogie, brak dedykowanej chemii Y. albo ciekawostka przy stawianiu sciany 2,4mtr wychodzi 10 bloczkow Y: nalezy dac 12 bloczkow.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu Zobacz post
    Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
    Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
    a) nie zatrą, wyrównają
    b) odparzy
    Tak naprawde zalezy to od wielu warunków i powinni je określić firmy które kładą tynk (pogoda podczas jakiej kładziemy, jak sciana szybko wyschła, jakie jest wietrzenie - generalnie maja mierniki) wiec muszą sie do tego ustosunkować.
    Co do wysychania całości przecież wiadomo powszechnie ze trwa to tak naprawde od 3 do 5 lat a i tak najważniejsze w tym wszystkim jest zastosowanie sprawnej Wentylacji

  5. #65

    Domyślnie

    pblochu
    co do tynku 10mm!?!
    qrcze a po co tyle! tam max bedzie 3mm do 5mm (mineralny) a można i mniej w zależności jaką mamy jednolitą scianę albo jeżeli nakładamy agregatem

  6. #66

    Domyślnie

    3mm to może kleju na styropianie
    W przypadku tradycyjnego 3 warstwowego 10 -15 mm to standardowa grubość (grubsze mogą odpaść)
    W przypadku gipsowego z agregatu - jak pisałem wyżej nie wyznaje się
    Gustaw - przyłóż łatę do ściany ale nie pierdołę 600mm tylko taką minimum 3m - i zobacz jakie nierówności trzeba zniwelować
    Jakie mierniki - z choinki się urwałeś?????
    No chyba że napluje na BK jak się przyklei to wilgotny jak się zwinie i odpadnie to raczej nie
    Niektórzy radzą sobie metodą "na tłuste" bo łatwo przylega i piekielnie łatwo zaciera, Ale niestety potem tynk jest spękany i porysowany (takie drobne szpecące rysy)
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  7. #67

    Domyślnie

    Co do kruszywa - można robić z tynkiem cuda
    Np na glify "wiślak" uzyskamy fakturkę kaszy o bardzo drobnym i równym ziarnie. Po pomalowaniu białą farbą dają fajne odcięcie od innych kolorów
    Na ściany - do zacierki dobrze użyć piasku kopanego - wyjdzie bajka prawie jak gips
    Trzecia metoda to wszystko wiślakiem a później paca z tworzywa sztucznego i szlamowanie np Akryl Putc (bez szlifowania)
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał pblochu Zobacz post
    Płyta G-K
    Nie wiem do końca jak to jest z grubowarstwowymi tynkami gipsowymi
    Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK
    Może to być jednak kolejny mit
    Chodź z drugiej strony one to dopiero długo schną
    Są specjalne preparaty gruntujące którymi najpierw spryskuje się ściany z BK ,najlepiej 2 razy i za pomocą niewielkiego opryskiwacza. Po takim zabiegu ściana dużo wolniej wchłania wodę, nie powstają (odparzenia) i tynkarze mają czas na staranniejszą obróbkę.

  9. #69

    Domyślnie

    Widać sposób jest, więc jednak ten BK nie taki straszny jak o nim piszą

  10. #70

    Domyślnie

    ale bardzo dobrze, zawsze trzeba bruda wyciągnąć, żeby można go było obalić

  11. #71

    Domyślnie

    Jezeli o miernik chodzi to mialem na myśli higrometr, ale malo kto go uzywa. Ekipa wpada i robi swoje, rzadko zwracajac uwage na to co wazne. Dla tego warto miec sprawdzonych budowlanców.

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Ja buduj z solbetu i na razie jest ok. Można odwiedzic mój dziennik- bedzie widac czy ok czy nie
    pozdrawiam
    ps.bardzo ciekawy wątek o tynkach- za 2 miechy mnie to bedzie obchodzic- to wiem gdzie poczytac. Dzieki.

  13. #73

    Domyślnie

    Skoro już budujesz z Solbetu, to weź i tynk z Solbetu, przynajmniej wiesz, że masz jakość, której chcesz. A i pamiętaj, tynk mineralny.

  14. #74

    Domyślnie

    A po grzyba przepłacać za wynalazek?????
    Niektórzy tu sądzą że klej i gotowizna z worka to sposób na wszystko
    Liczy się wykonanie i podstawowa wiedza
    Ale zawsze można zrobić inaczej
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  15. #75

    Domyślnie

    a co poponujesz pblochu?

  16. #76

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    a co poponujesz pblochu?
    Zwykły tynk Wapienno - cementowy w 3 warstwach - jeżeli chodzi o materiał to wyjdzie (chyba nadal) najtaniej
    Proste tanie skuteczne i prawie wieczne
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  18. #78

    Domyślnie

    Jasne, że tak. Jest cała masa dobrych rozwiązań i jednym z nich jest zaopatrzenie się we wszystkie materiały u jednego producenta.

  19. #79

    Domyślnie

    wapienno-cementowy jak najbardziej co prawda mineralny ciezko sie naklada ale pozostale parametry ma ok

  20. #80

    Domyślnie

    E, trudno się nakłada. Dopóki ja go nie nakładam, nie ma dla mnie różnicy, a ekipa nie ma co marudzić, bo w końcu za coś się im płaci.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony