dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubiki4

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Pomocy problem z warunkami przyłączenia Wodociagi

    witam, prosze o pomoc. Miejskie Wodociagi wydały warunki przyłaczenia kanalizacji na mojej działce a teraz chca sie z nich wycofac i zrzucic na mnie koszt budowy studzienki oraz przyłaczy jest to około 7.000 jak mówi mi instalator. Czy istnieja jakies zapisy prawne na wyegzekwowanie podłaczenia zgodnego z wydanymi warunkami? Jutro zamierzam udac się do dyrekcji na rozmowe i chciałabym miec jakiegos ''asa'' w rekawie
    dziekuję serdecznie za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    A czy na warunkach podana jest data ważności warunków ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wiesz, o ile mi wiadomo warunki przyłączenia nie są jednoznaczne z poniesieniem kosztów uzgodnień i wykonania przyłącza przez wodociągi. W takim piśmie określa się zwykle, że jest możliwość przyłączenia nieruchomości. Czy w warunkach jest wyszczególnione, kto ponosi koszt tych prac?

    pozdrawiam,

  4. #4

    Domyślnie

    Warunki określają tylko techniczne wymagania dla przyłącza. Chyba że razem z nimi lub w treści jest również umowa na wykonanie przyłącza.
    Zgodnie z polskim prawem koszt budowy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych obciąża odbiorcę.
    USTAWA z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
    Art. 15. 1. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane zapewnić realizację budowy i rozbudowy urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych, ustalonych przez gminę w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, w zakresie uzgodnionym w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji, o którym mowa w art. 21 ust. 1.
    2. Realizację budowy przyłączy do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci.
    3. Koszty zainstalowania i utrzymania wodomierza głównego pokrywa przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, a urządzenia pomiarowego - odbiorca usług.
    4. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane przyłączyć do sieci nieruchomość osoby ubiegającej się o przyłączenie nieruchomości do sieci, jeżeli są spełnione warunki przyłączenia określone w regulaminie, o którym mowa w art. 19, oraz istnieją techniczne możliwości świadczenia usług.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony