dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Głębokość kanalizacji zewn.

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie przepustu kanalizacyjnego do szamba. Sytuacja u mnie wygląda tak, że spód ławy jest na głębokości docelowo (po nadsypaniu) -0,96m, wierzch ławy na -0,56m (h ław = 40cm).
    Głębokość przemarzania u mnie to 0,80m. Gdzie będzie lepiej poprowadzić przykanalik do szamba - pod ławą czy nad?
    Oczywiście lektura forów (tego i innych) przynosi efekt - tyle ZA, ile PRZECIW.

    Nad ławą rura będzie na głębokości ok -0,40m (jeśli użyję rury fi 160mm). Wtedy myślałem o jakiejś otulinie. Z czego ją najlepiej wykonać?

    Pod ławą - wiadomo, trudniej, no i szambo trzeba będzie głębiej zakopać.

    Poradźcie!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    podnosz zapytanie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Hej
    U mnie górna krawędź rury na wyjściu jest właśnie około 40cm pod poziomem terenu. Obecna zima przeszła bez problemu.
    Nie ma raczej konieczności kopać głębiej, bo w tej rurze woda przecież nie stoi.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    a jak sobie Trociu poradziłeś z utwardzonymi powierzchniami wokół domu (chodnik, płyty)? Czy nie ma niebezpieczeństwa, że rura na tej głębokości zostanie uszkodzona podczas utwardzania podłoża pod ostateczne warstwy chodnika?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie odnośnie przepustu kanalizacyjnego do szamba. Sytuacja u mnie wygląda tak, że spód ławy jest na głębokości docelowo (po nadsypaniu) -0,96m, wierzch ławy na -0,56m (h ław = 40cm).
    Głębokość przemarzania u mnie to 0,80m. Gdzie będzie lepiej poprowadzić przykanalik do szamba - pod ławą czy nad?
    Oczywiście lektura forów (tego i innych) przynosi efekt - tyle ZA, ile PRZECIW.

    Nad ławą rura będzie na głębokości ok -0,40m (jeśli użyję rury fi 160mm). Wtedy myślałem o jakiejś otulinie. Z czego ją najlepiej wykonać?

    Pod ławą - wiadomo, trudniej, no i szambo trzeba będzie głębiej zakopać.

    Poradźcie!
    Trudno , daj nad ławą.
    Obsypać keramzytem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka Zobacz post
    a jak sobie Trociu poradziłeś z utwardzonymi powierzchniami wokół domu (chodnik, płyty)? Czy nie ma niebezpieczeństwa, że rura na tej głębokości zostanie uszkodzona podczas utwardzania podłoża pod ostateczne warstwy chodnika?
    jeszcze sobie nie radziłem bo nie mam chodnika ani innych wykończeń dookoła domu. Przez te dwa lata jak mam rurę zakopaną, wszystko ładnie mi się ułożyło i już nie powinno być żadnego większego problemu z układaniem kolejnych warstw.

  7. #7

    Domyślnie

    daj nad ławą. ja mam rurę na głębokości - 20 cm i jakoś nie zamarzła, a tej zimy mrozów nie brakowało. Woda tam nie stoi. Oprócz tego ogrzewana jest z reaktora.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony