dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wq3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Jak zagwarantować wspólną drogę

    Witam. Wystąpiliśmy z sąsiadem o WZ na podział dwóch działek rolnych pod zabudowę mieszkaniową.W celu zapewnienia większej szerokości wydzielonych działek poprowadzimy środkiem wspólną drogę.Jakie rozwiązanie zastosować aby uniknąć problemów w przyszłości .

  2. #2

    Domyślnie

    Współwłasność drogi.

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie najprawdopodobniej czeka również współwłasność drogi. Jakie są obowiązki i prawa współwłaścicieli drogi?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał honefoss Zobacz post
    Współwłasność drogi.
    Najwieksze nieszczescie, jakie moze spotkac wlascicieli dzialek, to wspoludzial w drodze.

    Moja rada - sprzedac gminie, jak nie bedize chciala, to nawet oddac. Swiety spokoj.

    pozdro,
    mp
    REKLAMA JEST PŁATNA

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpudlo Zobacz post
    Najwieksze nieszczescie, jakie moze spotkac wlascicieli dzialek, to wspoludzial w drodze.

    Moja rada - sprzedac gminie, jak nie bedize chciala, to nawet oddac. Swiety spokoj.

    pozdro,
    mp
    Ja mam współwłasność ale właścicieli będzie tylko dwóch (dojazd do dwóch działek). Droga jest pomiędzy innymi działkami i jest "ślepa". Gmina to przejmie? Czemu właściwie to ma być nieszczęście?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6

    Domyślnie

    Dróg wenętrznych gminy nie chcą przejmowac nawet za darmo nie mówiąc już o zapłacie, więc raczej nie warto polecać takiego rozwiązania. Ale oczywiscie, złozyć wniosek do gminy zawsze można... Na pewno tak jest najkorzystniej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wq3 Zobacz post
    Witam. Wystąpiliśmy z sąsiadem o WZ na podział dwóch działek rolnych pod zabudowę mieszkaniową.W celu zapewnienia większej szerokości wydzielonych działek poprowadzimy środkiem wspólną drogę.Jakie rozwiązanie zastosować aby uniknąć problemów w przyszłości .
    Droga we wspolwlasnosci, to najlepsze rozwiazanie w tym przypadku.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wq3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.Jeśli współwłasność to na jakim etapie jest ona realizowana .WZ ,geodeta ,wydzielenie działek budowlanych i do celów komunikacyjnych ,notariusz ???

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wq3 Zobacz post
    Witam.Jeśli współwłasność to na jakim etapie jest ona realizowana .WZ ,geodeta ,wydzielenie działek budowlanych i do celów komunikacyjnych ,notariusz ???
    Podobna sytuacja była u mnie. Właściciel występuje do urzędu o podział większej całości wskazując jednocześnie drogę dojazdową do nowo wydzielonych działek (mapka z podziałem i drogą). Urząd wyraża zgodę, w katastrze zostaje zapisany nowy podział wraz z oznaczeniem nowych działek (np budowlana pusta). Stosunki własnościowe się nie zmieniają. Jeżeli był jeden właściciel to on nim pozostaje, nie tworzy się tez nowej KW dla każdej działki. Mają one dalej jedną, starą KW tak jak przed podziałem. Do notariusza idzie się i nowe KW tworzy jeżeli zmienia się właściciel albo ktoś nabywa udziały we współwłasności.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony