dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie co mozna zrobic z tynkiem cem-wap bez gladzi?

    Witam
    Jestem na etapie wyboru tynkow, wnetrze wyobrazamy sobie troche w stylu "retro".
    Mamy juz belki stropowe odkryte, meble VOX Art-Deco do sypialni ( http://tinyurl.com/3yucmso ), troche staroci w tym stylu, detale bedziemy uzgadniac pozniej.

    Na scianach bedzie dosc sporo piaskowca, w kuchni biala plytka, wszedzie drewno podlogowe, wstawki tapetowe.

    I w tym momencie tynk gipsowy, badz gladz gipsowa, absolutnie nie pasuje mi do tematu. Sprawia wrazenie pewnego rodzaju "plastykowosci".
    Chcialbym zrobic tynki cem-wap, z bardzo drobnego zwirku frakcjonowanego, dokladna zacierka, niewykluczam jakis uszlachetniaczy, ale BEZ GIPSU.

    Co polecacie, od czego zaczac?
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 31-05-2010 o 12:52
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też nie jestem sympatykiem gładzi i u mnie jest tynk cementowo-wapienny, kładziony tradycyjnie - ręcznie. Wygląda b. fajnie- jest gładki ale nie "plastikowy", widać na nim drobną strukturę. Jest bielusieńki. Planuję poprostu pomalować go farbą.
    basia228

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałam u znajomych tynk cementowo wapienny przemalowany czystym wapnem, przeszlifowany papierem, zagruntowany i później pomalowany i wyglądał naprawdę super- sama mam zamiar tak zrobić!!!
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  4. #4

    Domyślnie

    W moim domu właśnie jest kładziony ręcznie tynk cementowo-wapienny. Tynkarz sprowadził specjalny piasek. Tynki będą tylko zagruntowane i pomalowane.

    Ostatnie dwa mieszkania miałam gipsowane, ale bardziej z potrzeby (paskudne tynki) niż z wyboru. Dlatego długo szukałam fachowca, który wykona ładne tynki i udało się.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Czesc cyma
    Moglabys podac wiecej szczegolow nt. specjalnego piasku i techniki nakladania/zacierania?

    Bede wdzieczny.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Czesc cyma
    Moglabys podac wiecej szczegolow nt. specjalnego piasku i techniki nakladania/zacierania?

    Bede wdzieczny.
    Mnie się wydaje że chodzi o tzw. piasek kwarcowy. A z tego co wiem to dodają go do zaprawy.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Czesc cyma
    Moglabys podac wiecej szczegolow nt. specjalnego piasku i techniki nakladania/zacierania?

    Bede wdzieczny.
    Właśnie wróciłam z budowy.

    Majster niestety za wiele nie chce zdradzać, bo z tego żyje.

    Piasek jest bardzo drobnego uziarnienia, jasny. Tynk kładziony trójwarstwowo, typowo - pierwsze zarzucenie, na drugi dzień pozostałe dwie warstwy. Ostatnia warstwa zacierana jak jest mocno podeschnięta. Tynk jest bardzo gładki, jasny, a jednocześnie ma ładną fakturę. Tynkowanie jest bardzo pracochłonne. W ciągu 7 dni zrobił około 180m2.

    Napisałam też na priv.

  8. #8

    Domyślnie

    W związku z pytaniami o cenę - 11zł/m2+ zatrudnienie pomocnika 2500zł.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony