dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 146
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2905
  1. #1861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sd***gn Zobacz post
    Mam na myśli ładny kolor bejcy najbardziej zbliżony do naturalnego koloru orzecha, bowiem mam dwie próbki i mi sie nie podobają.
    kolorow zar ma okolo 28 ..mozna je dowolnie mieszac..zero problemu z dobraniem kolorow..probki masz z bejca i lakierem (olejem ) czy tylko zabejcowane??..po nalozeniu nawierzchni tez odcien sie lekko zmieni..
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 09-06-2010 o 07:19
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #1862

    Domyślnie

    byc moze ktos bedzie mi pomogl, w salonie podloga mi strasznie spuchla...ponownie. Drewno to dab lakierowany.
    W ziemie pierwszy raz nam sie podniosla, ale staralismy sie grzac mocno w domu i polozylismy ciezkie rzeczy na niej, opadla, Teraz znowu sie uniosla ale duzo bardziej, niestety nie ma gdzie ujsc poniewaz w tym miejscu laczy sie z kafelkami. Wycielismy male dziurki i zaczelismy suszyc odkurzaczem, ale to tez nic nie pomoglo.
    Czy ktos zna jakis sprytny sposob? czy jestesmy skazani na rozbrojenie tej podlogi....

  3. #1863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIDZIAK Zobacz post
    byc moze ktos bedzie mi pomogl, w salonie podloga mi strasznie spuchla...ponownie. Drewno to dab lakierowany.
    W ziemie pierwszy raz nam sie podniosla, ale staralismy sie grzac mocno w domu i polozylismy ciezkie rzeczy na niej, opadla, Teraz znowu sie uniosla ale duzo bardziej, niestety nie ma gdzie ujsc poniewaz w tym miejscu laczy sie z kafelkami. Wycielismy male dziurki i zaczelismy suszyc odkurzaczem, ale to tez nic nie pomoglo.
    Czy ktos zna jakis sprytny sposob? czy jestesmy skazani na rozbrojenie tej podlogi....
    Ja tam fachman nie jestem ale moze osuszacz wstawic....bo cieplo przyszlo i pewnie wilgotnosc skoczyla.
    Pozdr.

  4. #1864

    Domyślnie

    gdzie moge zdobyc taki osuszacz? bo myslalam ze odkurzacz mi w tym pomoze...ale nie pomogl

  5. #1865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIDZIAK Zobacz post
    gdzie moge zdobyc taki osuszacz? bo myslalam ze odkurzacz mi w tym pomoze...ale nie pomogl
    Allegro na przykład, ja mam DESA 721 i bardzo dobrze ciągnie ale możesz kupić coś kolo 300-400 mniejszego i powinno styknąć.
    Ale to rozwiązanie dorażne, myślę, że coś trzeba z dylatacjami pokombinować...ale to już fachmany się wypowiedzą.
    Pozdr.

  6. #1866

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    kolorow zar ma okolo 28 ..mozna je dowolnie mieszac..zero problemu z dobraniem kolorow..probki masz z bejca i lakierem (olejem ) czy tylko zabejcowane??..po nalozeniu nawierzchni tez odcien sie lekko zmieni..
    Ghost - dziękuję za odpowiedź, próbki mam pomalowane samą bejcą nie zapytałam stolarza jakiej firmy ona jest, ale dopytam.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  7. #1867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie Parkiet z drzewa egzotycznego czy polskiego.

    Witam,

    Mam pytanie z jakiego drzewa wybrać parkiet, z egzotycznego czy polskiego (dąb, jesion).
    O parkietach z drzewa egzotycznego słyszałem złe opinie (są mniej trwałe, łatwo je uszkodzić).
    Czy to prawda?

    Pozdrawiam.

  8. #1868
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie z jakiego drzewa wybrać parkiet, z egzotycznego czy polskiego (dąb, jesion).
    O parkietach z drzewa egzotycznego słyszałem złe opinie (są mniej trwałe, łatwo je uszkodzić).
    Czy to prawda?

    Pozdrawiam.
    Temat tak szeroki, że nie sposób tu na Forum udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Zajrzyj na www.parkietkomplex.eu tam w poradach "Kryteria wyboru podłogi" znajdziesz wstęp w temacie wyboru. Weż pod uwagę, że podłoga poza funkcją użytkową pełni istotną rolę w wystroju wnętrza. Drewno egzotyczne jest bardzo różne, jeśli będziesz zainteresowany konkretnymi gatunkami, to pytaj. Myślę, że otrzymasz fachową odpowiedż. Pozdrawiam.

  9. #1869
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał septima Zobacz post
    Mam pytanie do fachowców w branży: jaki olej jest najbardziej polecany na deskę dębową (dąb select), żeby uzyskać efekt satyny i jednocześnie uchronić drewno przed zażółceniem? Ta druga kwestia jest dla mnie ważniejsza...
    Będę wdzieczna za wszelkie sugestie oraz/lub opis własnych doświadczeń.
    Dziękuję.
    Możesz jedymie spróbować najpierw dąb wyługować a następnie olejować. Ług blokuje działanie garbników w dębie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #1870
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIDZIAK Zobacz post
    byc moze ktos bedzie mi pomogl, w salonie podloga mi strasznie spuchla...ponownie. Drewno to dab lakierowany.
    W ziemie pierwszy raz nam sie podniosla, ale staralismy sie grzac mocno w domu i polozylismy ciezkie rzeczy na niej, opadla, Teraz znowu sie uniosla ale duzo bardziej, niestety nie ma gdzie ujsc poniewaz w tym miejscu laczy sie z kafelkami. Wycielismy male dziurki i zaczelismy suszyc odkurzaczem, ale to tez nic nie pomoglo.
    Czy ktos zna jakis sprytny sposob? czy jestesmy skazani na rozbrojenie tej podlogi....
    problem leży chyba jednak gdzie indziej niż w wilgoci w powietrzu.
    Na jakich terenach mieszkacie? Jest to mieszkanie w bloku czy domek? Jaka była wilgotność podkładu w jego dolnej warstwie? Kiedy wylano wylewkę? Po jakim czasie od ułożenia wylewki (podkładu) ułożono parkiet? Czy w trakcie schnięcia wylewki było grzane w pomieszczeniu? Czy leżały na wylewce różne materiały ekip wykańczających mieszkanie/dom. Jeżeli wam się podniosła to pod spodem nie ma już spoiny klejowej! Jak duża powierzchnia się podniosła? Czy na wylewce była twardziel? Czy była wylewka sprawdzana rysikiem, młotkiem, szczotką drucianą lub papierem ściernym? Opiszczie wszystko co wiecie! Jaką wilgotność ma drewno? Skąd jesteście?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #1871
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    septima

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Możesz jedymie spróbować najpierw dąb wyługować a następnie olejować. Ług blokuje działanie garbników w dębie.
    Dzięki za odpowiedź.
    A czy to ługowanie nie powoduje wybielenia i efektu "postarzenia" podłogi?
    Chciałabym zachować naturalny kolor dębu, ale pamiętam, że mój stary wieloletni parkiet (poprzednie mieszkanie) zrobił się zwyczajnie żółty (ale to był lakier jakiegoś starego typu). No i teraz nie wiem, czego mogę się spodziewac po oleju...
    Pomijając to ryzyzko zażółcenia, na jakie marki olejów mam zwrócić uwagę? Parkieciarz wspominał coś o Oli-natura czy coś takiego. Na koniec chce położyć olejo-wosk.
    Czy to dobry pomysł?

  12. #1872
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIDZIAK Zobacz post
    byc moze ktos bedzie mi pomogl, w salonie podloga mi strasznie spuchla...ponownie. Drewno to dab lakierowany.
    W ziemie pierwszy raz nam sie podniosla, ale staralismy sie grzac mocno w domu i polozylismy ciezkie rzeczy na niej, opadla, Teraz znowu sie uniosla ale duzo bardziej, niestety nie ma gdzie ujsc poniewaz w tym miejscu laczy sie z kafelkami. Wycielismy male dziurki i zaczelismy suszyc odkurzaczem, ale to tez nic nie pomoglo.
    Czy ktos zna jakis sprytny sposob? czy jestesmy skazani na rozbrojenie tej podlogi....
    Zanim podejmiesz jakiekolwiek czynności naprawcze, musisz sprawdzić to czego nie zrobiono wcześniej. Należy sprawdzić aktualny stan a następnie ocenić wilgotność posadzki i podłogi drewnianej. Jeśli podłoga i posadzka będzie posiadała właściwe parametry i będzie w stanie wzajemnej równowagi, to możesz przystąpić do czynności naprawczych. W przeciwnym razie najpierw dosusz póżniej naprawiaj. W Twojej sytuacji dziwi mnie chęć szukania sprytnych sposobów. Odpuść sobie.
    Moim zdaniem, chcąc porządnie naprawić Twoją podłogę należy ją wcześniej zdemontować przynajmniej w części, która jest uszkodzona. Taka naprawa, łącznie z oceną techniczną wymaga fachowości w wykonaniu, stąd zleć ją firmie, która potrafi to zrobić w sposób dający Ci "święty spokój" i komfort w użytkowaniu podłogi. O kosztach z czasem zapomnisz. Pozdrawiam.

  13. #1873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie z jakiego drzewa wybrać parkiet, z egzotycznego czy polskiego (dąb, jesion).
    O parkietach z drzewa egzotycznego słyszałem złe opinie (są mniej trwałe, łatwo je uszkodzić).
    Czy to prawda?

    Pozdrawiam.
    kto ci takich bzdur naplótł ???? wiekszosc egzotykow jest o niebo stabilniejsza i twardsze (czesc z nich nadaje sie pieknie jako produkt lity bezposrednio na ogrzewanie podlogowe co tez nie jest bez znaczenia)od gatunkow europejskich za to bywaja roznice kolorystyczne na poszczegolnych deszczolkach dla jednych jest to wada dla innych zaleta..zapewne jakis producent czy handlarzyna debem i jesionem ?hmmm pozdrawiam..bardziej bym sie skupial na obciazeniu posadzki ..sposobu wykonczenia..na danym gatunku egzotyka..(jesli ci sie podobaja) niz deseniu pozdrawiam
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #1874

    Domyślnie

    Ghostcie, drążąc to co napisałeś powyżej - mógłbyś napisać, które z egzotyków mozna stosować jako lite drewno na ogrzewanie podłogowe - pewnie merbau i jatoba, a czy cośoprócz nich, czy mają jakiś margines grubości, np. do 15 mm, wymiarów deszczułek, itp. No i którego producenta...
    Kurcze, co to jest obciążenie posadzki - bo ja niemal blondynką jestem

  15. #1875

    Domyślnie

    witam mam pytanie odnośnie klejenia parkietu merbau na korku. jakie powinienem użyć do tego kleje i grunty.dodam że parkiet jest juz polakierowany.pozdrawiam

  16. #1876
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacenty02 Zobacz post
    witam mam pytanie odnośnie klejenia parkietu merbau na korku. jakie powinienem użyć do tego kleje i grunty.dodam że parkiet jest juz polakierowany.pozdrawiam
    Korek jest materiałem elastycznym, stąd też klej powinien mieć właściwości podobne. Jak zwykle należy sprawdzić jakość posadzki i ewentualnie zagruntować gruntówką poliuretanową. Następnie przykleić korek jednym z klei elastycznych np. Wakolu PU 200, MS 250 lub MS 260, zwracając uwagę na wyrównanie powierzchni korka po przyklejeniu. Pakiet kleić tym samym klejem co korek. Można zastosować technikę bezpośredniego w czasie układania parkietu na uprzednio przyklejony korek. Nie jest to rozwiązanie najtańsze ale za to trwałe i zdrowe. Jeśli nie będzie Ci przeszkadzał wydzielający się spod podłogi rozpuszczalnik to możesz zastosować tego typu klej np. K 400 Wakolu - klej o spowolnionej emisji rozpuszczalnika. Nie będzie żle a znacznie taniej. Pozdrawiam.

  17. #1877
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Korek jest materiałem elastycznym, stąd też klej powinien mieć właściwości podobne. Jak zwykle należy sprawdzić jakość posadzki i ewentualnie zagruntować gruntówką poliuretanową. Następnie przykleić korek jednym z klei elastycznych np. Wakolu PU 200, MS 250 lub MS 260, zwracając uwagę na wyrównanie powierzchni korka po przyklejeniu. Pakiet kleić tym samym klejem co korek. Można zastosować technikę bezpośredniego w czasie układania parkietu na uprzednio przyklejony korek. Nie jest to rozwiązanie najtańsze ale za to trwałe i zdrowe. Jeśli nie będzie Ci przeszkadzał wydzielający się spod podłogi rozpuszczalnik to możesz zastosować tego typu klej np. K 400 Wakolu - klej o spowolnionej emisji rozpuszczalnika. Nie będzie żle a znacznie taniej. Pozdrawiam.
    jest też możliwość nieodpowiedniego wpływu rozpuszczalników na drewno i lakier. Może tak być ale nie musi. Lepiej pozostać przy poliuretanach.
    dziwi mnie chęć klejenia na macie korkowej posadzki z drewna. Korek jest w sumie kruchy i w razie typowej "pracy" drewna może się element parkietu lub fragment posadzki oderwać od korka. Maty przejmujące "pracę" drewna są o wiele bezpieczniejsze.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #1878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    chlopcy rozwiążę wam tenże problem ad acta stosuje sie nie korek jeno gumokorek 3mm badz 6mm(ze wskazaniem na 3mm dlaczego wiecie jak nie wiecie poczytajcie ) do zakupienia wiece gdzie koszt nie wysoki klei sie na tymze samym kleju co parkiet czyli 2 skladniku najleiej czystym poliuretanie cZeka sie okolo 24-48 h (mam na mysli pu210) i tymze samym klejem walczy sie z dana posadzka parkietowa..ukladalem tak zarowno parkiet 22/70/500 deba jak i kolesia ktory chcial w gliwicach deba "wygluszonego" w desce 22mm 140..mix dl do 2000mm ..zdaje egzamin problemow nie ma...zasada jak przy klejeniu tapety nie przymierzając ..zero tzw. babli a bedzie ok szczerze i powaznie robilem sprawdzilem jest od 2 lat ok
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #1879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia&jaś Zobacz post
    Ghostcie, drążąc to co napisałeś powyżej - mógłbyś napisać, które z egzotyków mozna stosować jako lite drewno na ogrzewanie podłogowe - pewnie merbau i jatoba, a czy cośoprócz nich, czy mają jakiś margines grubości, np. do 15 mm, wymiarów deszczułek, itp. No i którego producenta...
    Kurcze, co to jest obciążenie posadzki - bo ja niemal blondynką jestem
    idealnie by bylo rozmiar w szer 60-70mm mix dlugosci w merbau badz teak czy iroko(to nie jest warunek konieczny(szer) ale porzadany jesli akceptujesz naturalna w takich warunkach prace drewna)..ale nadaje sie zarowno jeszcze jatoba jak i doussie, badi w elementach litych w mozaikach sztorcowych wszycho za wyjatkiem tauari i guatambu, pau-amarello, buka , graba, itm podobnych
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #1880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Witam !

    Pomocy...., osuszacze chodza juz tydzień (2 szt.), sciagnely okolo 60l wody.
    Dzis zrobilem pomiary GANN - bez zmian od ostatniego razu....wskazania 88-92.
    Jutro albo pojutrze próbe CM wykonam.
    Proba z rozlaniem próbki wody (10ml) nie wytrzymałem dłuzej jak 15 minut, zrobilo sie kółko 15-20cm i sobie stoi...zrobiłem 3 proby.
    Wylewka stoi 10 miesiecy i nic...pomożcie, co robic.
    Jak sie nie da zbic wilgoci to podje w panele albo jakies inne guano

    Pozdr.

Strona 94 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony