dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie woda 200m od dzialki,koszty,charmonogram prac

    Witam...posiadam dzialke siedliskowa oddalona o ok200m od sieci wodnej.Potrzebuje pomocy,od czego zaczac zeby doprowadzic wode,jakie sa zblizone koszty,czy moge zrobic to na wlasny koszt czy lepiej zwrocic sie z tym do wodociagow,z gory dziekuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jurczynski ; 30-05-2010 o 17:34

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie

    Musisz mieć projekt wykonany przez wybranego projektanta (prywatnie). Zgłosić do "Wodociągów" , oraz wniosek potwierdzony przez Urząd Gminy (lub miasta). Dalej to albo firma wygrywa przetarg lub prywatnie wykonujesz wykop. "Wodociągi" patrzą czy głębokość odpowiednia (strefa przemarzania ok.1m-80cm). Pytałam wstępnie i takie informacje otrzymałam. Musi być wodomierz przy hydrancie i na Twojej działce-finansujesz oba wodomierze. Popytaj w gminie u nas tak jak napisałam.

  3. #3

    Domyślnie

    a wiadomo cos wstepnie o kosztach??

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurczynski Zobacz post
    a wiadomo cos wstepnie o kosztach??
    Pozwoliłam sobie wysłać na priv

  5. #5

    Domyślnie

    musisz wziasc pod uwagę głębokość wykopu pod wodociąg czyli jakies 155cm(przykrycie ok 1,4m bo stefa przemarzania to ok.1-0,8m w zależności od regionu plus 40cm od stefy przemarzania, plus podsypka ok, 15 cm, wykonanie dokumentacji projektowej z pozwoleniem na budowę (koszt może ok.5 tys, i samo wykonanie sieci materiał plus wykonawstwo w zależności od średnicy rury, armatury, i terenu (czyli odtworzenie nawierzchni polbruk, asfalt lub przeciski) liczą za 1 mb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony