Dawno nie zagladałem na forum po skończeniu budowy domu teraz po powodzi czeka mnie wymiana pieca CO.
Dom zbudowany z Ytonga o pow 115m pow użytkowej.
Do tej pory użytkowałem piec Firmy Ferolli DOMINA OASI C 24 E Wiszący dwufunkcyjny kocioł gazowy z miedzianym
wymiennikiem, zasobnikowym podgrzewaczem wody ze stali nierdzewnej, elektronicznym zapłonem
i kontrolą płomienia którego już nie produkują
podczas trzy letniej eksploatacji było z nim parę przygód ,a to wysiadła sonda temperatury c.w.u. a to rozerwało miedziany wymiennik dla co. i c.w.u.
Kupując ten typ pieca kierowałem się jego małymi gabarytami ze względu na małą kotłownie z pralnią i spiżarką w jednym pomieszczeniu.Sprawował sie dobrze jeśli chodzi o stronę ekonomiczną spalania gazugłównie do podgrzewania wody.Mam podłogówkę na parterze ,ale w zimie i tak jej nie używałem głownym żródłem ogrzewania jest kominek w tym roku nie wiem jak to będe z drzewem zapasy popłynęły Przy zakupie nowego pieca myślę o dołożeniu solarów do ogrzewania wody,ale problem z postawieniem zasobnika ciepłej wody i przeróbka instalacji szkoda mi kuc płytek ceramicznych jak zostały całe po powodzi.Dom był nie ubespieczony także oglądam każdą złotówke trzy razy a zakup samego pieca to ponad 5 tyś Doradźcie mi w tym temacie jestem całkowitym dyletantem

Pozdrawiam Jacek
tel 502080438