dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 131
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2617
  1. #221
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fleczer

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeżeli nie boisz się krytyki to coś napiszę, nie bierz tego do siebie, ja bardziej patrzę ze swojej perspektywy.
    Poddasze - łazienka przy sypialni ma ponad 10m2 i do tego w sypialni jest jeszcze garderoba - tak naprawdę czy będzie to funkcjonalne, nie wiem - w sumie masz 30-35 metrów dla dwójki rodziców w pomieszczeniu gdzie w zasadzie się tylko śpi, bo mając taki salon raczej życie przeniesie się do niego?
    Rezygnacja z gabinetu to już kwestia gustu, w mojej sytuacji, dla rodziny docelowo (2+2) to właśnie na gabinecie najbardziej mi zależało, jako miejscu do pracy. Ok, może wejście od salonu to nie najlepszy pomysł ale zawsze to kawałek pomieszczenia na bibliotekę czy komputer.

    bardzo fajny pomysł na spiżarkę i zmiana tarasu, świetnie także wymyśliłeś wejście do łazienki na dole.

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Projekty pracowni Domy z Wizja bardzo nam sie podobaja. Zastanawiamy sie nad innym, ale nie wiem czy nie bedziemy musieli wybrac cos mniejszego. Dlatego z zaciekawieniem przeczytalem ten watek.

    Generalnie domek jest fajnie rozplanowany zwlaszcza na takim metrazu. Najwieksza zaleta to okna 'balkonowe' na poddaszu. Architekt, z ktora ostatnio rozmawialismy stwierdzila, ze czeso zycie na poddaszu jest bardzo klaustrofobiczne w sytuacji gdy mamy duzo skosow i male okna polaciowe. Widac glownie niebo etc. Plus rozwniez za dwie sasiadujacce lazienki na gorze, ktore mozna dowolnie konfigurowac. Minusy to mala kuchnia, brak spizarni oraz umieszczenie WC o ktorym juz pisano wczesiej.

    W miedzczyczasie zrobilem 'wlasna' wersje na szybko, korzystajac tez z uwag i pomyslow innych forumowiczow czyli:

    - powiekszamy i odsuwamy gabinet - powstaje powiekszony pokoj gabineto-goscinny . Ewentualnie gabinet tylko przeuwamy i zostawiamy podcien w narozu.
    - na koncu powstalego korytarza przesuwam WC z prysznicem, jest teraz dalej niz w oryginale i zarazem blisko goscinnego wiec jak rodzinka zjedzie to nie bedzie paradowac rano po salonie w te i z powrotem
    - na miejscu WC powstaje schowek/spizarnia
    - powiekszam kuchnie tak, zeby moc zmiescic maly stol

    Takie zmiany spowodowaly tez ze ograniczamy liczbe drzwi w salonie (nie ma tych do WC oraz gabinetu) . W sumie dodajemy ok. 18 m powierzchni na dole i tyle samo na gorze.

    Gore zrobilbym tak jak diprivan. Dobrze to obmysliles ale moze zastanow sie nad brakiem wiatrolapu. Ciagle bedziesz musial pilnowac sie zeby drzwi szybko zamykac 'bo wieje'.

    To tyle. Pozdrawiam goraco planujacych i budujacych.

    marcos
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	marcos_parter.jpg
Wyświetleń:	723
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	16479  
    Ostatnio edytowane przez marcos ; 13-07-2010 o 15:39

  3. #223

    Domyślnie

    Witam.
    Może mój post nie jest bezpośrednio związany z projektem Praktycznego, ale nasz indywidualny projekt na początku opierał się o Praktycznego 2.
    W załączniku rzuty parteru i poddasza.
    http://picasaweb.google.pl/MalotaM/D...58479774920434
    Ostatnio edytowane przez MarysM ; 13-07-2010 o 13:03

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał fleczer Zobacz post
    No właśnie z pomieszczeniem na spiżarnię mam największy problem. W zasadzie nie ma go gdzie umieścić, kuchnia jest zbyt mała aby jeszcze pomniejszyć ją o kolejne 1,5-2 m2, w pomierzeniu gospodarczym nie ma miejsca bo niestety będę musiał opalać paliwem stałym, więc potrzebuję miejsca na składowanie opału. W tej chwili rozważam przerysowanie projektu z garażem doklejonym do budynku na całej ścianie i może przeniesienie tam pieca i opału. Na chwilę obecną analizuję rozwiązanie jak na grafice poniżej, na pewno będę chciał mieć nad garażem dach ze spadem a nie prosty strop, z uwagi na problemy z izolacją oraz zalegającym śniegiem.
    Co do ogrzewania to niestety piec na paliwo stale, bo na mojej wiosce nie ma gazu.

    Napiszcie co sadzicie o mojej propozycji ?


    Witam,

    jestem na etapie wykończeń doskonałego z domów z wizją, chce tylko podpowiedzieć, że drzwi od kotłowni powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia. Więc garaż trzeba zrobić trochę dłuższy, żebyś nie miał kolizji z samochodem. I chyba dobrym roziązaniem będzie umieszczenie wąskiego okna w garażu. Jesli masz za blisko sąsiadów może jakieś luxfery, ale cos co da światło gdy go zabraknie

    Pomysł na spiżarnie wydaje mi się być średni, to już lepiej nie odgradzać ścianami, tylko zrobić jakieś półki typu ikea w pomieszczeniu gospodarczym. Na pewno zyskacie więcej miejsca, produkty będą uporzadkowane, i wygodniej będzie po nie sięgać. Macie też schowek pod schodami, jego tez można zaadaptować na spiżarkę: ziemniaki, w skrzynkach czy inne nie zdobiące produkty żywieniowe.

    A drzwi w małym wc na prterze niech otwierają się na drugą stronę. Z salonu nie będzie wyedy widać sanitariatów.

    Świetnym pomysłem jest też zrobienie drzwi suwanych, chowanych w ścianach do kuchni.Mozna zawsze zasłonić bałagan. A żeby tutaj to zroić trzeba przerzucić komin do przedsionka zmniejszając tym samym szafę wnękową, a kominek zrobić centralny, nie rogowy.

    Drzwi do gabinetu zrobiłabym otiwrane na zewnatrz, nie będzie wtedy wnęki, która tak naprawde nie zdobi i przynajmniej będą tak samo wyglądały jak drzwi od wc. Bo jedne drzwi będą z wnęką - drugie bez. Chyba ładniej jest jesli wszystkie wyglądają tak samo na jednym poziomie.

    Za to drzwi z przedsionka do pom gospodarczego, skoro nie ma tam pieca zrobiłambym do środka żeby zyskać wiecej mjejsca i żeby wiatrołap nie był kolizyjny.

  5. #225
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy widzieliście nowy projekt pracowni Horyzont - ADA? Zadziwiająco podobny do Praktycznego. Gdyby jeszcze miał takie ładne lukarny i aranżację tak jak domy z pracowni Domy z Wizją, a można byłoby się pomylić.

  6. #226

    Domyślnie

    Czy widzieliście nowy projekt pracowni Horyzont - ADA? Zadziwiająco podobny do Praktycznego. Gdyby jeszcze miał takie ładne lukarny i aranżację tak jak domy z pracowni Domy z Wizją, a można byłoby się pomylić.
    Przypomniał mi się tekst z reklamy. "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?"
    Ja znalazłem tylko dwa podobieństwa. Okna i drewno na fasadzie. Na pewno bym się nie pomylił, nawet gdyby horyzont miał tak samo odpicowane wizki
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  7. #227

    Domyślnie

    Witam. Jaką dachówkę planujecie? Taka jak w projekcie to: domino z Creaona ( cena powalająca).

  8. #228

    Domyślnie

    Witam wszystkich fanów Praktycznego! Jest nam miło poinformować, że dziś właśnie odebraliśmy zgodę na budowę Praktycznego 2. Od momentu zakupu działki minęło równo 5 miesięcy i 3 dni, a budowę rozpoczynamy w drugiej połowie sierpnia! Pozdrawiamy!
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  9. #229
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnMar007 Zobacz post
    Witam. Jaką dachówkę planujecie? Taka jak w projekcie to: domino z Creaona ( cena powalająca).
    Ktoś już wcześniej wspominał o dachówce Brass Tegalit, ale cena jest chyba podobna.
    Możesz zobaczyć jak wygląda dachówką ACTUA Wienerberger Angoba szlachetna - maciejfogt buduje Na Mirę 2 z pracowni Domy z Wizją:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...omy+wizj%C4%85
    Ostatnio edytowane przez diprivan ; 20-07-2010 o 12:09

  10. #230
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    s_szpak

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Talking świetny pomysł

    uwazam za swietny pomysł zmiane kierunku otwierania drzwi do wc, super ja na pewno z tej rady skorzystam,

  11. #231

    Domyślnie

    Witam!
    Preczytałam cały wątek... . Też jestem fanką Pratyczngo, ale niestety nie zmieści mi się w tej formie na działce. Kolega Chmielak przedstawił wersję z garażem z boku. Też byłabym zainteresowana tą wersją .
    Panowie architekci nie podali bliżej określonego czasu powstania takiego projektu? I ostatnie pytanie, co ja mogę zrobić żeby ich "pogonić"?

    Pozdrawiam

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    U nas zaczynają piąć się już mury PRAKTYCZNEGO 2, czy ktoś także jest na tym etapie?
    Jeśli tak, to w jakim regionie.Mile widziane fotki

  13. #233
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    Witam
    U nas zaczynają piąć się już mury PRAKTYCZNEGO 2, czy ktoś także jest na tym etapie?
    Jeśli tak, to w jakim regionie.Mile widziane fotki
    Aga979 dlaczego to tej pory nie pokazałaś nam żadnej fotki? Jesteśmy strasznie ciekawi jak przebiega u Ciebie budowa. Może masz jakieś problemy ? Z czego jesteś zadowolona ? Proszę podziel się z nami swoimi odczuciami, mile widziane fotki ( nawet bardziej niż mile) ! Pozdrawiam

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A mnie - jako założyciela tego wątku i osobę, która jako jedna z pierwszych miała projekt w ręku- wkurza, jak czytam, że niektórzy zaczynają lub już budują.
    A wkurza dlatego, że całość prac od adaptacji, map, przyłączy, projektów po pozwolenie na budowę zleciłem 1 marca niesolidnemu człowiekowi, który nie wywiązuje się terminowo, kłamie i nie odbiera telefonów.
    Dość powiedzieć, że wniosek o PnB został złożony dopiero 16 lipca, więc nie wiem czy w te wakacje uda mi się ruszyć z budową.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  15. #235
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monik5

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam wszytkich.jestem kolejna wielbicielka domu PRAKTYCZNY 1 .po analizie setek projektow zostal ten jeden.jest on jedyna alternatywa dla mojej waskiej dzialki o szer 18 m.widze,ze projekt ten cieszy sie duzym zainteresowaniem.mysle,ze jak na poczatek tematy dosc rozwinieteale pozwole sobie na wtracenie sie skromne...

    w poszukiwaniach mialam cel-maly,praktyczny,nowoczesny,duzy salon,dodatkowy pokoj na dole,garaz w bryle.PRAKTYCZNY 1 MA TO WSZYTKO
    wszystkie projekty malych domow jezeli maja pokoj to maja maly salon okolo 25m2 jest to nie do przyjecia!
    do realizacji u mnie niestety dluga lecz cienka nic.poki co zbieram informacje poniewaz w moim przypadku
    ukochany gotuje a ja budujemam nadzieje,ze tego nie przeczyta

    .jesli chodzi o watpliwosci do projektu wc,schowek,okien itd to prosze pamietac,ze to jest maly domek a i tak cechuje go posiadanie na dole wszytkiego czego potrzeba.poza tym zwiekszanie go juz o kilka metrow podnosi znacznie koszty w realizacji oraz ogrzewaniu.trzeba sie dobrze zastanowic czy warto
    po zminach w projekcie u kolegow z forum zaczynaja sie tworzyc waskie korytarzyki co niszczy otwartą przestrzen domku ale to tylko moje zdanie

    -jezeli chodzi o ilosc duzych okien zgadzam sie z poprzedniczka postu,ze dzieki nim pozbedziemy sie klaustofobii

    -jedyna zmiane jaka bym chiala dokonac to wyrownanie sciany od gabinetu.wykonczenie domu z zewnatrz co do joty procz tych nieszczsnych zaluzji zewnetrznych.wydaje mi sie ,ze z nimi beda tylko problemy i wydatek poniewaz nie sa tanie .w zamian tego chce zrobic nad oknem od salonu i gabinetu z pergoli zadaszenie.po ktorym bedzie sie piela moja ulubiona wisteria.pergola nowoczesna w formie drabinkowej.plan taki poniewaz rownajac sciane gabinetu nie bedzie zacienienia i wydaje mi sie,ze czegos brakuje pod tymi oknami na pietrze planuje rolety zew.podtynkowe.

    jezeli codzi o taras uwazam ,ze jest to bardzo oryginalne miejsce.nie mam zadnych watpliwasci co do jego posiadania!kwestie techniczne zostawiam fachowcom.

    dla polepszenia nastroju zapracowanym budowniczym wklejam linki ze zlepkiem uzbieranych przeze mnie zdjec. mam nadzieje,ze beda inspiracja i chwila odpoczynku

    http://picasaweb.google.com/10836717...at=directlink#

    http://www.google.com/imgres?imgurl=...26tbs%3Disch:1
    domek jest super ! trzymam kciuki za tych co juz sie zmagaja z budowa.pozdrawiam

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał rere79 Zobacz post
    Witam!
    Preczytałam cały wątek... . Też jestem fanką Pratyczngo, ale niestety nie zmieści mi się w tej formie na działce. Kolega Chmielak przedstawił wersję z garażem z boku. Też byłabym zainteresowana tą wersją .
    Panowie architekci nie podali bliżej określonego czasu powstania takiego projektu? I ostatnie pytanie, co ja mogę zrobić żeby ich "pogonić"?

    Pozdrawiam

    Zamiast czekać na DZW , kup projekt i daj do lokalnego architekta do adaptacji i dokonania zmian w projekcie ( same zmiany jakieć 1500 do 2000 zł) i masz z bani. Ja tak zrobiłem. Garaż mam z boku, zadaszony. Budowę zaczynam na dniach. Pozdrawiam

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    A mnie - jako założyciela tego wątku i osobę, która jako jedna z pierwszych miała projekt w ręku- wkurza, jak czytam, że niektórzy zaczynają lub już budują.
    A wkurza dlatego, że całość prac od adaptacji, map, przyłączy, projektów po pozwolenie na budowę zleciłem 1 marca niesolidnemu człowiekowi, który nie wywiązuje się terminowo, kłamie i nie odbiera telefonów.
    Dość powiedzieć, że wniosek o PnB został złożony dopiero 16 lipca, więc nie wiem czy w te wakacje uda mi się ruszyć z budową.
    Kolego u każdego może się coś takiego zdarzyć, ja w plecy byłem 7 miesięcy przez geodetę (popierdułkę, który z gęby szmatę sobie zrobił) ale się cieszę, bo miałem budować "Dom w rododendronach" a w miedzyczasie znalazłem Praktyczny 1. Pozdrawiam

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnMar007 Zobacz post
    Zamiast czekać na DZW , kup projekt i daj do lokalnego architekta do adaptacji i dokonania zmian w projekcie ( same zmiany jakieć 1500 do 2000 zł) i masz z bani. Ja tak zrobiłem. Garaż mam z boku, zadaszony. Budowę zaczynam na dniach. Pozdrawiam
    Super, że masz swój projekt domu . A możesz zamieścić rzuty tego domu? Fajnie byłoby pooglądać

    Pozdrawiam

  19. #239

  20. #240

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo $

    Fajnie to wszystko wygląda. Mi tylko szkoda byłoby tego wykusza . No ale ja lubię takie akcenty.

    To kiedy ruszasz z budową?

Strona 12 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony