dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podjazd do garażu i chodnik

    Witam
    Zaczynam układać obrzeża na podjazd do garażu i chodnik na razie kostki nie bede kładł położe same obrzeża i zasype kamieniem kostke juz mniej wiecej wiem jaką bede miał w przyszłości i moje pytanie ile dodaje sie luzu między brzeżami zeby mozna było później łatwo ułożyć kostke. Jak wyliczyłem układając na ciasno kostke to chodzik będzie miał 117cm a droga do garażu 390 cm ile do tego trzeba dodać cm zeby późnie nie było za ciasno i zeby nie trzabyło docinać kostki.

    Kostke w palecie występuje w 3 rozmiarach po równo z każdego elementu i ma 9cm, 12cm i 18cm co daje łacznie 39cm
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    sprawdz ile kostka ma dlugosci czy tam szerokosci w palecie jak lezy, sprawdz wymiar pod tym wzgledem jak bedziesz ukladal, nie licz na to ze kazda kostke polozysz ciasno, wymiar z palety pomnoz sobie przez to ile potrzebujesz szerokosci, ewentualnie kup ktoche kostek , uloz je sobie "na sucho" i sie wtedy przekonasz ile wyjdzie, to najpewniejszy sposob, zajmuje sie brukarstwem i czesto tak robie. pozdrawiam
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  3. #3

    Domyślnie

    Wcześniejsze obrzegowanie podjazdu i chodnika może być problemem (rada za specjalistą z firmy Libet). Obliczenia liczby potrzebnego materiału na bazie wartości katalogowych może nie wystarczyć. Kostka z nowej formy i z formy tuż przed końcem jej żywotności będą miały minimalnie różne wymiary. Na szerokim podjeździe nawet 1 mm na elemencie (jest to w zakresie tolerancji wymiarowej) będzie kłopotem. Na 100 elementach różnica będzie 10 cm.

    Lepiej po obliczeniach zakupić od razu i zmagazynować potrzebną ilość kostki (z marginesem na docinki). Na wszelki wypadek ułożyć jeszcze „na sucho” około 3 rzędów kostki. Da to też pewność zachowania jednolitego koloru (z tej samej partii produkcyjnej).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony