dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    A moze mi ktoś z budujących płoty betonowe wyjaśnić:
    W czym są lepsze od zwykłej siatki ogrodzeniowej?
    Po za tym, że średnio wpisują się w otoczenie a na osiedlach gdzie się buduje klasa średnia aż buczy od betonowych płotów-żywotników i czasami jeszcze a'la starodawne fontanny z marketów.

    Jeżeli chodzi o siatkę- jak się ją obsadzi bluszczem to po krótkim czasie też nie widać co jest za nią.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie lubię betonowych płotów ale "miłośników" takowych rozumiem - tanio, mocno i nie trzeba malować. Frontem do siebie - nawet ładny wzorek można trafić. A że sąsiad ma drugą stronę brzydką? Przecież stawia się dla siebie a nie dla sąsiada
    Co do pnączy na takim płocie to zalecałbym ostrożność. Było nie było płot jest własnością sąsiada, może być powód do następnej wojny.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał andk Zobacz post
    Nie lubię betonowych płotów ale "miłośników" takowych rozumiem - tanio, mocno i nie trzeba malować. Frontem do siebie - nawet ładny wzorek można trafić. A że sąsiad ma drugą stronę brzydką? Przecież stawia się dla siebie a nie dla sąsiada
    Co do pnączy na takim płocie to zalecałbym ostrożność. Było nie było płot jest własnością sąsiada, może być powód do następnej wojny.
    jesli płot oddzielający dzialki postawił sąsiad bez ugodnienia ze mną to ja go moge sobie nawet pomalować w esy floresy i nic sasiadowi do tego. Tym bardziej puścić pnącze po nim.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    jesli płot oddzielający dzialki postawił sąsiad bez ugodnienia ze mną to ja go moge sobie nawet pomalować w esy floresy i nic sasiadowi do tego. Tym bardziej puścić pnącze po nim.
    TAKIE cos mozesz zrobic jeśli:

    ogrodzenie jest "w granicy" oraz koszty ponieśliście wspólnie.

    inaczej nic nie mozesz zrobić, bo albo nie dałes mu polowe kasy na ogrodzenia albo on ma to ogrodzenia na "swojej" ziemi. jak mu zniszczysz to cie "moze ciągac" do sądu

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Endriuszka Zobacz post
    TAKIE cos mozesz zrobic jeśli:

    ogrodzenie jest "w granicy" oraz koszty ponieśliście wspólnie.

    inaczej nic nie mozesz zrobić, bo albo nie dałes mu polowe kasy na ogrodzenia albo on ma to ogrodzenia na "swojej" ziemi. jak mu zniszczysz to cie "moze ciągac" do sądu
    a jeśli jest w granicy działki,no ciut więcej na mojej i o zgodę nie pytał ?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    a jeśli jest w granicy działki,no ciut więcej na mojej i o zgodę nie pytał ?
    no własnie, mam ten sam przypadek, na dodatek sasiad postawił swój dom o 75cm wyzej niz ma w projekcie przy spadku dzialki w moja stronę i nie zrobił żadnej podmurówki.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    eee.... moje to bardziej retoryczne pytanie, grzeje mnie te zajęte 10 cm,a chciał betonowy płot, niech sobie ma,ja mam fajne podłoże do samoczepnych bluszczy

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    eee.... moje to bardziej retoryczne pytanie, grzeje mnie te zajęte 10 cm,a chciał betonowy płot, niech sobie ma,ja mam fajne podłoże do samoczepnych bluszczy
    prawo budowlane mówi, ze jesli sąsiad stawia płot bez Twojej wiedzy i zgody nie może tego zrobic na Twoim gruncie tylko cały ma postawić na swoim terenie. mozesz zgłosic inspekcji nadzoru budowlanego i nakaża mu rozbiórkę.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    prawo, prawem, ale człowiekiem też trzeba być, to centymetry są, nie ma się czego czepiać. I jak pisałam wcześniej to retoryczne pytanie było

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a zwróciłas chociaz sąsiadowi uwage na to przesunięcie?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ale po co?
    Zapytałam tylko czy mi płot stawia On zapytał czy wolałabym wzorkiem do siebie,na co ja,ze nie koniecznie bo i tak roślinki po nim puszcze lub drzewkami zasłonię.
    Ty chodzi o grubość słupka nie o pół działki.

  12. #32

    Domyślnie

    Widziałam jak nasz sąsiad przymontował do takiego betonowego ogrodzenia ażurową pergolę.
    Zdecydowanie lepiej to wygląda, dodatkowo może sobie bardziej poszaleć w doborze pnączy, np Vitis

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuu3 Zobacz post
    nie interesuje mnie co on o mnie sądzi nikt go tutaj nie lubi jednego kota postrzelił co miał sprawe w sądzie ( z wiatrówki) a moje otrół ale nie idzie mu tego udowodnić ;/ i jest zły bo było o tym w gazecie .
    też muszę sprawić sobie wiatrówkę!! - dość mam śladów i rys na masce samochodu...
    jestem w stanie zrozumieć takie ogrodzenie bo sam nie lubię tych pchlarzy...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony