dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EUROTYNK

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Jak ogrzać magazyn ?

    Witam serdecznie. Nie wiem jak ogrzać małą halę 120 m2, wys. 6,5 m i pomieszczenia socjalne 40 m2. Bardzo proszę o poradę jak zimą utrzymać w tych pomieszczeniach temperarurę ok. 5 st. Produkuję materiały elewacyjne, więc zimą firma praktychnie nie działa, jest niewiele zamówień. Jednak muszę utrzymać w tych pomieszczeniach dodatnią temperaturę. Jest to wynajęte pomieszczenie, więc nie chciałabym inwestować zbyt dużych pieniędzy. Muszę jakoś przeczekać zimę. Będę wdzięczna za poradę. Mariola

  2. #2

    Domyślnie

    nagrzewnice elektryczne lub gazowe z nadmuchem stosunkowo mała inwestycja i póżniej użądzenia łatwe do demontażu.

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr G ; 07-08-2010 o 18:09

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam sie polecam nagrzewnice gazowe zrobiłem OSKP i salon/serwis samochodowy na nagrzewnicach gazowych z rozpowadzeniem kanałowym i bardzo fajnie dziala i jest cieplutko a gdy nie trzeba grzać to się poprostu wyłącza i spokoj
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #4
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Promienniki.
    Mogą być gazowe.
    Mało na tym forum popularny temat, bo dedykowane właśnie do hal...

    Adam M.

  5. #5

    Domyślnie

    też dobre , trochę powodują wypieki na policzkach jak mocno grzeją ale sa skuteczne.

    Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr G ; 08-08-2010 o 19:47

  6. #6

    Domyślnie

    Nie lubię promienników wielokrotnie wymieniałem promienniki na ogrzewanie nadmuchowe bo zwykle było za zimno. Może to kwestia odpowieniego doboru i zaprojektowania ale klienci narzekali, tyle mojej wiedzy na temat promienników.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja mam bardzo praktyczne doświadczenia - tylko bez śmiechu - parę lat temu może trochę wiecej - brałem ślub w pewnym kościele był to 24 styczeń więc zima na dworzu -18 koścół nieogrzewany tylko promienniki elektryczne - włączone na godzinę przed uroczystością, mi było ciepło (może emocje) ale na zdjęciach wszyscy mają rumieńce na policzkach (emocje tłumacza tylko mnie i moją Wybrankę) sam nigdy nie montowałem promienników ale to jest napewno skuteczne.

    Piotr

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Proponuje ogrzewanie olejowe wydajne a jeśli ktoś ma dostęp do zużytego oleju to i bardzo tanie.
    W warsztatach samochodowych często stosowane.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr G Zobacz post
    A ja mam bardzo praktyczne doświadczenia - tylko bez śmiechu - parę lat temu może trochę wiecej - brałem ślub w pewnym kościele był to 24 styczeń więc zima na dworzu -18 koścół nieogrzewany tylko promienniki elektryczne - włączone na godzinę przed uroczystością, mi było ciepło (może emocje) ale na zdjęciach wszyscy mają rumieńce na policzkach (emocje tłumacza tylko mnie i moją Wybrankę) sam nigdy nie montowałem promienników ale to jest napewno skuteczne.

    Piotr
    Może promienniki to jest dobre i skuteczne ogrzewanie ale po tym jak klienci narzekali, przy wyborze promienników należy dobrze sprawdzić referencje firmy która ma je dobierać i instalować wtedy ma to szansę działać dobrze bo inaczej to naprawdę jest lipa totalna.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony