dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hellior

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie podbitka drewniana czy plastikowa w tym szeroki panel-sidingowa podbitka

    Witam - chciałbym odnowić wątek tzn.wykańczam dach-znam już ceny za położ.podb.drewnianej i plastikowej-są zbliżone. Drewno oczywiście wygląda najlepiej ale widziałem u sąsiada co się stało po kilku latach i co musiał robić aby odświeżyć jego wygląd -ja chyba taki zdolny i cierpliwy nie jestem. Imitacja drewna na plastiku wygląda już całkiem niezle -jak to mówi sprzedawca znacznie się poprawiły kolory, jakość wykonania i ma na to coraz mniej reklamacji -ciekawe?- pokazał mi wąską podbitkę nawet z syst. wentylacyjnym oraz szeroki panel w kol. złoty dąb -taki mnie interesuje-do mnie przemawia brak konserwacji, nie gnije, podobno się nie odbarwia, wygląda ten szer.panel naprawde ciekawie -no i brak problemu z np.szerszeniami itp. Czy faktycznie tak technologia poszła do przodu że mogę zakładać plastik? -może jest coś o czy mnie wiem?- ukryte wady,problemy z montażem,czegoś brakuje w tych systemach?-mam wrażenie że dla fachowca łatwiejsze w montażu będzie drewno ale czy napewno? Proszę o szczere opinie zarówno montażystów jak i osoby które mają ten problem już za sobą -mam nadz. że pomoże to też innym w wyborze podbitki - z góry dziękuję za info.

  2. #2

    Domyślnie

    My też mieliśmy taki dylemat,ale powiem ci,że z drewnianym to jeszcze coś zrobisz,ale z plastikiem wypłowiałym od słońca już nic...
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Też myślałem nad plastikiem na podbitkę. Cena materiałów i robocizny w zasadzie zbliżona. Ale w przypadku plastikowej w większości przypadków musisz zrobić dodatkowy drewniany ruszt i do niego mocować, co już podnosi koszta. Plastik ma większe skłonności do rozszerzania się, więc im krótsze kawałki tym lepiej. Zatem nie położysz jednego kawałka 3m wzdłuż domu, tylko szereg 50cm w poprzek. I tu już więcej roboty.

    Poszperaj po archiwum - kilka wątków jest w podobnym temacie.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hellior

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    CHYBA SIĘ Z WAMI NIE ZGODZĘ - Nadulka -oto co się wczoraj dowiedziałem-Wypłowiały Plastik? -jak słońce mogło padać na podbitkę? -przecież jest ona zacieniona - ile to musiało trwać i przy jakich temperaturach on wypłowiał? -JESLI TO BYŁ WĄSKI PANEL TO FAKTYCZNIE ON SIĘ ABSOLUTNIE NIE NADAJE NA ZEWNĄTRZ -JEST TO NA KAŻDYM OPAKOWANIU -WIDZIAŁEM -ja myślę o szerokim plastiku tak jak pisze Trociu - NA SIDINGU ZNALAZŁEM GWARANCJĘ NA PROMIENIE UV - chyba 5lat - UWAGA DO WSZYSTKICH KTÓRZY MYSLĄ O PLASTIKU -dostałem ją wczoraj od szefa ekipy która ma mi ewent. zakładać plastik. podb. i docieplać dom - nie wiem czy to dobrze przekaże ale -JEŚLI DOM MA OCIEPLENIE TO PRZECIEŻ JEST IZOLACJA OD CIEPŁA i zimna - CIEPŁO NIE WNIKA W ŚCIANĘ - IDZIE DO GÓRY - i wtedy - ODKSZTAŁCA -plastik ale NAJSZYBCIEJ WĄSKI -BEZ GWARANCJI KTÓRY NIE MOŻE BYĆ NA ZEWNĄTRZ -może wtedy wypłowieje? -rozszerzanie plastiku?- też dzięki info. na forum o to pytałem - odpowiedz? - plastik podobno się rozszerzy ALE TYLKO GDY JEST ZLE UŁOŻONY -nie może być na max-a ściśnięty i dokręcony - MUSI MIEĆ LUZ - BĘDZIE PRACOWAŁ W wys. temperat.- wspomniany sprzedawca wytłumaczył mi to na podst. ULOTKI I INSTRUKCJI MONTAŻU w " moim " złotym dębie" w sidingu- TROCIU -NIE MA ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW-WIĘCEJ ROBOTY?-PRZECIEŻ TO NIE JA BĘDĘ ROBIŁ- już o tym wiem- ekipa od docieplania ma to zrobić w dobrej cenie -UFF-ale sie rozpisałem - ok. ALE DALEJ CZEKAM WASZE UWAGI I POMYSŁY - i czytam dalej na forum...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hellior

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    podbitka plastikowa -sidingowa - trochę świata zwiedziłem i w wielu krajach gdzie temperatury nie są niższe jak u nas widziałem wiele domów zrobionych w technologii sidingu - JEŚLI SYSTEM SIDINGU JEST UŻYWANY NA ZEWNĄTRZ -widziałem nawet że kładzie się pod to docieplenie - TO CHYBA TYM BARDZIEJ MOGĘ UŻYĆ TEGO JAKO PODBITKĘ -naprawdę " wiochy nie ma " jak na to patrzysz z dołu - estetyka zachowana, dużo zalet o których wcześniej pisałem - AUSTRIA, NIEMCY, trochę we Francji - wszyscy stosują ten system - nie będę obijał tym mojego domu ale na podbitkę jeśli dają gwarancję i znajdę dobrego fachowca to czemu nie - w przyszłym tyg. poszukam więcej info.i dam Wam znać co znalazłem - mam nadz. że ktoś-coś-dopisze -pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony