dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie deskowany dach-jak długo bez pokrycia

    Witam serdecznie-jak długo mogą leżeć deski na dachu po jego zadeskowaniu aby nie zostały uszkodzone przez warunki atmosferyczne np deszcz?. Ja zadeskowłem dach i teraz czekam 4 tygodnie na wolny termin u dekarza ale mam dylemat związany z deszczami-czy deski sie nie powypaczaja a jeżeli tak to co wtedy robić?. Proszę o wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Deski są zapewne przybite do krokwi, więc się nie powinny wypaczyć. Jeśli deski są suche to przy dużych ulewach być może napęcznieją (jeśli bite bez odstępów). Jeśli deski surowe to raczej nic nie będzie. Jeśli deski impregnowane impregnatem wymywalnym to deszcze zapewne go wymyją.
    Pozdrawiam,
    Radek

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać o wpływ deszczu na płytę osb? Mam ją położoną na dachu i dziś dość mocno padało, a jutro mają być przykryte papą tekturową. Czy pokrycie mokrych płyt papą im nie zaszkodzi?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Wiatr i słońce i wszystko będzie ok. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    No tak ale mi chodzi też o to, ile potencjalnie mam czasu na położenie dachówki tak aby te deski sie nie "zdegenerowały?. Mówi sie że papa to nawet rok a deski?. Dzieki

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Deski można zostawić na dachu bez przykrycia aby się owiały. Płytę OSB zakrywać od razu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony