dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie Gdzie kupic taki styrodur?

    Witam,

    Planowalem zrobic imitacje drewna na elewacji, wydawalo mi sie ze nie bedzie z tym problemow...
    najpierw dostalem cene 160 zl netto za m2 za gotowy system do przyklejenia.. za duzo

    Teraz kombinuje ze styrodurem do ocieplenia, kumpel ma specjalna prase do styroduru, zrobil juz matryce, jest pare desek na probe wszystko ok.

    I teraz dochodze do sedna sprawy

    CZY KTOS WIE GDZIE KUPIC PLYTY STYRODURU O GR. 20 MM I DLUGOSCI 2500 MM?
    Z plytami o dlugosci 1250 mm nie ma problemu, ale mnie to nie urzadza (okna 1500 mm szerokosci)

    Bede wdzieczny za szybki namiar...
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 01-09-2010 o 19:29
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    wydaje mi się że nie kupisz nigdzie takiego styroduru. Byłem kiedyś w fabryce URSA pod Dreznem, proces technologiczny jest taki że styrodur na taśmie jest krojony mechanicznie , odcina się brzegi i tnie w poprzek, i ponieważ typowe wymiary palet są jakie są raczej wątpię żeby chciało się fabryce przestawiać produkcję na stosunkowo niewielką ilość, nawet szczerze mówiąc nie wiem czy ta maszyna ma taki zakres pracy. Styropian się robi w wielkich blokach i tnie na kawałki, ale styrodur jest robiony od razu jako taśma odpowiedniej grubośći ze specjalnej dyszy, nawiasem mówiąc ustawienie tej dyszy na odpowiednią grubość i tak żeby nie wybuchło jest dużą sztuką, dlatego fabryki robią całymi tygodniami jedną grubość i czasem się długo czeka na zamówienie właśnie jak zmienią grubość pracy maszyny.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    sa takie plyty dostepne, sam mam jedna w posiadaniu... zostala po jakims zamowieniu indywidualnym
    wlasciwie mam tu do czynienia z problemem czasu realizacji zamowienia... liczylem, ze ktos da cynka do jakiejs konkretnej hurtowni.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ursa... szukaj duzego dystrubutora ursy (czeste dostawy), na 100% bedzie to na zamowienie i poczekasz od 1-4 tygodni
    produkt URSA XPS M-FT
    Wymiary: 2500 x 600 mm
    ale grubosci sa takie: 30/40/50/60/80/100 mm
    Jest tylko 1 maly problem.... hurttownie niechetnie zamawiaja teraz URSA XPS bo jest w tej chwili dosc drogi (URSA cala produkcje sprzedaje na rynek niemiecki, wiec dla PL podniesli cene i ja sztywno trzymaja)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony