dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaki RABAT udało Wam się uzyskać na dachówkę?

    Mnie osobiście interesuje Domino Creaton (ok. 3000 szt).

    W hurtowni lokalnej dają mi na początek 17% rabatu.
    Na Allegro są firmy, które dają 30% rabatu.

    Jakie rabaty Wam udało się wynegocjować?
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał resident.mgr Zobacz post
    Mnie osobiście interesuje Domino Creaton (ok. 3000 szt).

    W hurtowni lokalnej dają mi na początek 17% rabatu.
    Na Allegro są firmy, które dają 30% rabatu.

    Jakie rabaty Wam udało się wynegocjować?
    kolego dachowke kup gdzie chcesz ale akcesoria nap na allegro bo na tym cie oszczyga.
    porownaj ceny z wycen to zobaczysz jak to działa. Niska cena dachowki a na reszcie kosmos
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro31ie Zobacz post
    kolego dachowke kup gdzie chcesz ale akcesoria nap na allegro bo na tym cie oszczyga.
    porownaj ceny z wycen to zobaczysz jak to działa. Niska cena dachowki a na reszcie kosmos
    pozdrawiam

    Nie do końca jest tak jak piszesz, bo z ogólnego kosztu dachu: dachówka to koszt ~16,7 tys, akcesoria ~8,7tys, a reszta akcesoriów to tylko 1,2 tys (bez folii), która ko wyceniona była w II wariantach na 1,2 - 2,9 tys). Więc moim zdaniem warto powalczyć o większy rabat na dachówce i akcesoriach niż tak bardzo przejmować się ceną reszty.

    Na akcesoria też mam 17%, a na akcesoria dodatkowe (taśma,
    klamry itp) - 30%
    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Kolego może i znalazłeś rabat 30% na allegro na dachówkę , ale napewno nie od cen katalogowych , lub pod warunkiem zakupu dodatków na dużo mniejszym rabacie.
    Kup sobie dachówkę w hurtowni lokalnej na rabacie ok 20 % z transportem HDS'm na budowę w cenie i wtedy będziesz wiedział że nie przepłaciłeś.

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    Kolego może i znalazłeś rabat 30% na allegro na dachówkę , ale napewno nie od cen katalogowych , lub pod warunkiem zakupu dodatków na dużo mniejszym rabacie.
    Kup sobie dachówkę w hurtowni lokalnej na rabacie ok 20 % z transportem HDS'm na budowę w cenie i wtedy będziesz wiedział że nie przepłaciłeś.

    pozdrawiam
    dostęp do cenników mam. liczyć mnie nauczyli w szkole. nie jestem z tych co wierzą we wszystko co im ktoś powie albo napiszę. i nie jest tak do końca jak mówisz. dostałem wyliczenie na mój dach i cena z HDSem się potwierdziła. akcesoria - cena w normie.

    CZY KTOŚ PODZIELI SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI NEGOCJACYJNYMI?
    Marcin

  6. #6

    Domyślnie

    też mam wyceny z allegro i lokalnych dostawców na tą dachówkę. Nie wchodzę w szczegóły ilościowe, ale na całość ceramiki miałem wyceny:
    29500 lokalnie
    28000 lokalnie - podane w tej ofercie zniżki to 16%
    25000 allegro dwie wyceny - czyli zniżka na allegro to ok 30%. Oczywiście zniżka liczona przy założeniu, że w drugiej wycenie (28000) podana była zniżka od cennika producenta.
    Czyli 30% jest możliwe i to bez zakupu dodatków! Bardziej na sprzedaż dodatków byli nastawienie dostawcy lokalni. Pozostaje z allegro kwestia lokalizacji - dowozu - ceny. Także problemem może być ewentualna reklamacja "na wypadek ..." jak odległości są duże. Z drugiej strony jakieś zabezpieczenie w postaci faktury pozostaje.
    I tak po "znajomości" okazało się że inna firma lokalna (kilkadziesiąt km) dała cenę 25500 z przywozem na budowę, płatne 100% przy odbiorze/rozładunku. Sam tego loalnie bym nie załatwił.

  7. #7

    Domyślnie

    I tak po "znajomości" okazało się że inna firma lokalna (kilkadziesiąt km) dała cenę 25500 z przywozem na budowę, płatne 100% przy odbiorze/rozładunku. Sam tego loalnie bym nie załatwił.
    Też bym chciał mieć takie znajomości
    Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dach.com.pl Zobacz post
    Witam,
    Większość firm działa na zasadzie materiał tyle, robota tyle a co jest do jej realizacji używane to wie tylko sprzedawca.
    Tak, są tacy klienci. Często w jednej z firm gdzie współpracowałem widziałem jak ludzie targowali się o dachówkę podstawową zapominając o dodatkach, które nie tylko nie miały zniżki, ale wręcz objęte były zwyżka. Dodatkowo ludzie brali ekipy budowlane-dekarskie zaprzyjaźnione z ta firmą i godzili się na cenę za robociznę od 30-50% więcej niż na rynku.
    Ja wiem dokładnie co było, jest i będzie robione na moim dachu i poza gwoździami, papiakami itp nie ma szans żeby mnie dekarz na czyś oszukał (powyżej 100zł). W dodatku nie wiem po co miałby oszukiwać skoro z dekarzem ja rozliczam się za dokładnie ustaloną robociznę a materiał w 95% dostarczam ja. To jednak wymaga czasu inwestora (nie budowania na kredyt w 1 rok; czytania tego forum; przeglądania stron www producentów itp) oraz wybrania na tyle dobrego dekarza, który zna się na swojej robocie i ją tak ceni, że wystarczy mu tylko to co zarobi za pracę bez dodatkowego kombinowania.

    DO: resident.mgr. Chcesz 30% nie ma problemu - bez znajomości, wejdź w allegro. Jak pisałem są sprzedawcy w: Częstochowie, Wrocławiu i Krakowie z takimi upustami. Kupił bym u nich gdybym mieszkał bliżej, a tak szukałem w Wielkopolsce przez znajomych ...

  9. #9

    Domyślnie

    Hej, ja za Wieneberger L15 angoba szlachetna zapłaciłam 65 zl /m2 brutto. Dach dwuspadowy. Nie wiem czy to dużo. Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marlen7 Zobacz post
    Hej, ja za Wieneberger L15 angoba szlachetna zapłaciłam 65 zl /m2 brutto. Dach dwuspadowy. Nie wiem czy to dużo. Pozdrawiam
    na allegro oferują dachówkę podstawową za m2 w cenie ok 36 PLN brutto, okolice Olsztyna. Jeśli uznać to za wyznacznik ceny (a czemu nie skoro firma oferuje czarną angobę szlachetną L15) to myślę, że w innych lokalizacjach w regionie można to wyszarpać za ok 40 PLN brutto (oczywiście kolory czerwone i ceglane jeszcze taniej)
    Chyba że podając cenę m2 masz na myśli wszystko z dodatkami na dach dwuspadowy. Wtedy odnosząc się do moich wycen na dach dwuspadowy (dachówka podst. 14, dodatki 7, czyli stosunek 2:1) Twoja cena z 40 winna się zrobić ok 60 PLN. Oczywiście wszystko orientacyjnie liczone, czyli cena ok 62 PLN to cena Ok, i dla kilku złotych oszczędności na m2 nie warto szukać towaru po całej Polsce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony