dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie ocieplenie podlogi strychu nieużytkowego

    Witam, będę ocieplał podlogę strychu nieużytkowego poprzez:
    dwie warstwy strypianu (po 5 cm) i na to wylewka ok. 5 cm.
    Tylko mam pytanie do was, czy podkładac pod styro folię czy nie trzeba?

    Dzięki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Sprawa dotyczy izolacji pod parasolem budynku w dzienniku?
    bylo dziurawić strop. kasete schodow zamocujesz w warstwie izolacji? a moze, bedziesz raczkowal by zaizolowac dach albo wykonasz to przed kryciem wstepnym.
    mozliwe ze nie ocieplisz calosci polaci a jedynie fragment bo np. wykonasz scianke kolankowa. tu jednak bedziesz musial izolowac grubiej czesc stropu od scianki do wienca.
    dach jest wiatroizolacja wiec wykonaj ocieplenie stropu jak dla stropodachu wentylowanego. a ten lufcik zaklej.
    Jakaś pomyłka

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Witam, będę ocieplał podlogę strychu nieużytkowego poprzez:
    dwie warstwy strypianu (po 5 cm) i na to wylewka ok. 5 cm.
    Tylko mam pytanie do was, czy podkładac pod styro folię czy nie trzeba?

    Dzięki
    10 cm styropianu to stanowczo mało.
    Folia zbędna.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 4cm styropian, na to biterm (styropapa) 20cm. Razem 24cm bez folii i wylewki.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Sprawa dotyczy izolacji pod parasolem budynku w dzienniku?
    bylo dziurawić strop. kasete schodow zamocujesz w warstwie izolacji? a moze, bedziesz raczkowal by zaizolowac dach albo wykonasz to przed kryciem wstepnym.
    mozliwe ze nie ocieplisz calosci polaci a jedynie fragment bo np. wykonasz scianke kolankowa. tu jednak bedziesz musial izolowac grubiej czesc stropu od scianki do wienca.
    dach jest wiatroizolacja wiec wykonaj ocieplenie stropu jak dla stropodachu wentylowanego. a ten lufcik zaklej.

    sorry, ale nie zrozumiałem Cię za bardzo. lufcik jest po to, żeby użyć strych jako magazynek. Kasete schodów mocować będę w stropie, którego grubość jest wystarczająca. Oprócz izolacji podłogi strychu, będę izolował tez połac dachu od wewnątrz. Planuje tylko mniejszą wartswę izolacji użyc.
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 09-09-2010 o 06:09

  6. #6

    Domyślnie

    my użytkujemy strych w taki sam sposób - jako składzik. Co do izolacji, na podłodze położone jest kilka warstw wełny mineralnej - w sumie jakieś 40-50 centymetrów. W lecie na strychu praktycznie nie da się przebywać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo jest jak w piekarniku. Myślę że położenie takiej wełny jest wygodniejsze niż wylewka - nie wiem jak prezentuje się to kosztowo.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lifter Zobacz post
    my użytkujemy strych w taki sam sposób - jako składzik. Co do izolacji, na podłodze położone jest kilka warstw wełny mineralnej - w sumie jakieś 40-50 centymetrów. W lecie na strychu praktycznie nie da się przebywać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo jest jak w piekarniku. Myślę że położenie takiej wełny jest wygodniejsze niż wylewka - nie wiem jak prezentuje się to kosztowo.

    a połacie ocieplałeś? Ja sobie jeszcze wymyśłiłem, że moze własnie rozłożyć np. wełnę na całość, ale w częsci tzw. wysokiej to ok. 40% powierzchni położyć legary , ocieplić watą i położyć płyty OSB. Nawet na konstrukcji dachu (słupy pionowe) przykręcić płyty GK i zrobi się ładne pomieszczenie. A koszt podlogi )legary + OSB) zminimalizowane maksymlanie. Co sądzisz zo takim rozwiązaniu.
    A na połaci położyć pierw folię srebrną w celu wyelimonownaia wpływu ciepła na strych i jakaś wełnę i pofilę paro....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony