dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 99
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1973
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kola626 Zobacz post
    Znalazłem ludzi (normalnie pracują w firmie instalacyjnej) i zrobią mi za 2 000 instalację GWC i wentylacyjną w domu.
    koala626 czy mógłbyś mi też dać namiary na tych ludzi, którzy rozumie po godzinach dorabiają i montują takie instalacje
    [email protected]

  2. #102
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post

    1projekt można opracować samemu o ile wie się jak ugryźć,
    2a co ty chcesz w tych kanałach czyścic ?
    3są sklepy z wszystkim co potrzebne, poza tym znam firmę która sama robi rury i mogę od nich załatwić co trzeba bo na handel nie robią tylko dla siebie
    4mogę polecić ci kogoś bo znam
    jeśli możesz to ty także podeślij mi namiary na tą firmę, którą polecasz
    [email protected]
    Ostatnio edytowane przez plal ; 12-09-2010 o 15:50 Powód: zmiana

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    We wtorek, bo teraz jestem poza domem na imprezie rodzinnej.
    Skąd jesteś jeżeli można spytać? Ja mieszkam w Mielcu. Może dogadamy się i kupując kilka centralek wynegocjujemy lepsze warunki?
    Jak mówią goście z branży - należy się targować "kilkanaście procent dostajemy zawsze"
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  4. #104

    Domyślnie

    poszło plal

    kola z jakiej firmy ci goście bo chyba nie z rekuperatorów bo to droga firma?

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    To może ja tez opowiem dlaczego wybrałem Nikola. Ważne były opinie użytkowników tego rekuperatora. Ale przeważyła rozmowa z człowiekiem od Nikola oraz to że siedziba Nikola mieści się parę kilometrów ode mnie. Standardowe filtry EU4 kosztują 20zł netto sztuka - zaś jak ktoś chce EU7 - to na zamówienie 50zł/sztuka. Cen serwisu ani konserwacji - nie podają - bo oni są tylko producentami - a tym powinny zajmować się firmy instalujące wentylacje mechaniczną. Dowiedziałem się tez jeszcze - że wentylatory jakie używają to PAPST - instalują je od 7 lat i jeszcze nie mieli problemów, że u kogoś się popsuły (więc jeszcze u nikogo nie wymieniali). Cena takiego wentylatora to ok 500zł netto.

    PS każdy ma swoje typy co do zakupu - pewnie większość chwali to co ma W każdym razie - ważne aby być zadowolonym z zakupu. Posłuchać opinii dużej ilości ludzi, zadzwonić do każdej firmy i wyciągnąć wnioski.

    PS2 Tak mi jeszcze przyszło do głowy - Bartosz i Nikol zajmują się tylko produkcją - zaś Mistral i Jan-Gaz instalują także swoje produkty - temu proponują serwis oraz konserwację.

  6. #106
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kola626
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    redlum

    "PS2 Tak mi jeszcze przyszło do głowy - Bartosz i Nikol zajmują się tylko produkcją - zaś Mistral i Jan-Gaz instalują także swoje produkty - temu proponują serwis oraz konserwację." - To źle czy dobrze?
    Ale przeważyła rozmowa z człowiekiem od Nikola oraz to że siedziba Nikola mieści się parę kilometrów ode mnie"" - ja mieszkam 40 km od Jan Gaz i Tywentu.
    - Klasa filtra nawiew EU4 - 4 zł

    Możemy tak się przekomarzać. Ale najważniejsze jest byś był zadowolony z zakupu. Tego serdecznie Ci życzę. Ważne że firmę masz pod "nosem".
    Myślę, że to co najmniej połowa sukcesu. Pozdrawiam
    UPB-7211 Dom przy Jaśminowej 2

  7. #107
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    tobie też tego życzę - jak nie zapomnę - to za rok (sezon zimowy+ letni) podzielę się informacjami - jak to sprawdza się w użyciu

  8. #108
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plal

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem z okolic Łańcuta, w następnym roku dopiero buduje dom i z 3 lata minie zanim się wprowadzę także rekuperatora nie będę kupował na razie.
    Muszę tylko się zdecydować czy w ogóle zakładać wentylację mechaniczną, bo wtedy nie buduje kominów tylko zostawiam otwory na rury, rury położę przy innych instalacjach, a sam rekuperator to pewnie przed samym wprowadzeniem bym zakładał.
    Mam pytania
    czy ktoś kto ma już rekuperator byłby tak uprzejmy umożliwić oglądnięcie jak działa wentylacja w rzeczywistości.
    czy ktoś użytkujący może podzielić się spostrzeżeniami pod kontem skali oszczędności na ogrzewaniu?
    oczywiście najlepiej jan-gaz ale inne też mile widziane
    Ostatnio edytowane przez plal ; 13-09-2010 o 07:56 Powód: zmiana

  9. #109

    Domyślnie

    żaden heatex czy inna firma tego nie zrobi bo im nie wolno, wyjątek stanowią chiny gdzie wszystko wolno o czym przekonał się swojego czasu nec gdy się dowiedzieli ze w chinach mają swoja montownie , watek wskazany przez ciebie przeczytałem i jak mi sie wydaje zrozumiałem jeśli źle to mnie oswieć

    no dobra staś, podyskutujmy bo wiedza to fajna rzecz i dowiedzieć się czegoś zawsze warto, w jaki sposób jest tracone ciepło utajone? bo akurat wiem co to jest i wg mnie to nie tracisz tego ciepła tylko zyskujesz

    napiszę inaczej, jedną strona wymiennika płynie powietrze ciepłe i wilgotne z domu a drugą chłodne z zewnątrz, poprzez ściankę następuje wymiana ciepła do temperatury średniej obu strumieni, dalszą wymianę umożliwia przeciwny kierunek przepływy strug, na przegrodzie chłodzonej przez zimną strugę po stronie ciepłej skrapla się para oddając ciepło utajone do przegrody duża cześć a mniej do strugi i to dalej wędruje poprzez wymianę do zimnego strumienia, widz cały polega na tym by kondensat schłodzić do temp. najbliższej zeru ale nie przekraczać by nie zamarzał czopując wymiennik

    wg mnie to jest zysk a nie strata, jeśli coś źle myślę to podpowiedz mi gdzie

    teraz wyobraź sobie to samo tylko wymiennik entalpiczny, wilgoć usuniętą z powietrza poprzez kondensację nie wywalasz w kanał lecz musisz odparować z powrotem aby uzupełnić jej brak w kanale z chłodnym powietrzem czyli to ciepło które uzyskałeś ze skroplenia stracisz na odparowanie i wymiana ciepła mas powietrza po obu stronach ogranicza się do wartości nie zawierających ciepła utajonego

    co ty na to i gdzie jest bład?
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 13-09-2010 o 11:50

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał plal Zobacz post
    czy ktoś kto ma już rekuperator byłby tak uprzejmy umożliwić oglądnięcie jak działa wentylacja w rzeczywistości.
    czy ktoś użytkujący może podzielić się spostrzeżeniami pod kontem skali oszczędności na ogrzewaniu?
    oczywiście najlepiej jan-gaz ale inne też mile widziane
    możesz do mnie przyjechać i pooglądać, aczkolwiek jangaza to ja nie mam tylko bartosza

  11. #111

    Domyślnie

    prostaś, powtarzam prośbę, co źle napisałem bo nadal nie wiem, aby twierdzić że nikol czy bartosz traci ciepło utajone przemiany fazowej (woda/lód) musiałbyś wiedzieć jaka jest temperatura kondensatu spływającego do kanalizy i jego ilość oraz porównać te dane z danymi uzyskanymi z innych konstrukcji, napisałem że haczyk polega na takim schłodzeniu kondensatu by jeszcze nie zaczopował wymiennika co też i zacytowałeś od adama, natomiast zamarznięty wymiennik na pewno tego ciepła nie wykorzysta

    teraz sprawa dodatnich temperatur i ciepłego kondensatu jak cytujesz henoka, jeśli kanałem nawiewasz powietrze o temp. powiedzmy 5 stopni to zdaje ci się że masz jakąś szansę dobrania się do przemiany fazowej woda/lód ? niby za pomocą jakiego wymiennika?

    odpowiem ci że żadnego, ta specyfika tyczy się równo wszystkich rodzajów wymienników tylko te lepsze mniej na tym tracą i nie trzeba tu byś fizykiem i straszyć wzorami chociaż można nimi wszystko policzyć, troszkę rozważań intuicyjnych n.t. entropii bardzo rozjaśnia sprawę

    jeśli chcesz i drążysz temat, to na pewno zwróciłeś uwagę na jedną sprawę, otóż na przeróżnych wykresach sprawnościowych (nie wydajnościowych) różnych producentów i konstrukcji powtarza się pewna prawidłowość którą mało który instalator potrafi wyjaśnić, otóż sprawność wymiennika (jakiegokolwiek) jest wyższa w zimie przy odzysku ciepła niż przy procesie odwrotnym czyli odzysku chłodu w lecie, przecież powietrze biegnie ciągle tak samo, tylko ciepło przez ściankę dzielącą strugi płynie odwrotnie, ale to nie może być tego przyczyną, zrób eksperyment dający pewien pogląd, zmierz w zimie temp nawiewu do domu po rekuperatorze z pracującym gwc i bez gwc oraz to samo w lecie może coś zauważysz

    nie jest trudno mówić o czymś, o czym ktoś powiedział że jest cacy albo be a reszta klaska i powtarza bez wnikania dlaczego tak jest, ja nie powtarzam tylko staram się domyślić dlaczego ten ktoś tak stwierdził a tym samym okazuje się ile w tym jest prawdy i nie trafia do mnie twierdzenie jednego gościa który uważał że kłamstwo powtórzone odpowiednią ilość razy staje się prawdą, ale ja zawsze dziwny byłem, wolę zbudować sobie własne zdanie na interesujący mnie temat a że mogę mieć inne niż statystyka wskazuje trudno, mam do tego prawo tak jak i każdy kto powtarza ma prawo do powtarzania,

    nie bierz do siebie tego o powtarzaniu, cenić należy zadawanie pytań jak u ciebie a nie powtarzanie cudzych osądów
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 13-09-2010 o 23:38

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    To moze czas na konkluzje?
    Dom o kubaturze 450 m3 bez GWC, pelna elektryka.
    Jestem "po slowie" z Bartoszem kompletna instalacja okolo 11 tys pln.

    Czy moze postawic w ostatniej chwili na innego konia?
    Priorytet jak najwyzsza sprawnosc.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Każdy robi jak uważa. Te 11 kPLN to za Venę 3, czy 4 ?
    Jak za 4, z automatyką, to dziwnie mało, chyba że to bez rozprowadzenia rur.

    Twoja decyzja, jest masa nader zadowolonych z Bartosza i Nikola użytkowników. I jeden na tym forum, który w drugim domu Bartosza nie zastosuje, a w jego miejsce Brinka lub coś w tym typie. I nie jest to - że się tak wyrażę - forumowicz, bez wiedzy i zasług dla FM.

    pzdr
    cena za vena 3 w wersji podstawowej, choc na dzien dzisiejszy jestem zdecydowany na pewne dodatki, ktore nieco podniosa cene...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  14. #114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Porownuje cenniki i wg. mnie porownywalne opcje w JanGaz sa tansze max 2 tys., chyba jednak zostane przy Bartoszu. Ze wzgledu na brak GWC i ciekawa opcje w Bartoszu, a mianowicie chlodnice na lato, tylko nie wiem ktora...

    vena 3 5200 netto +7% vat
    regulator wydajnosci + automatyczny by-pass 650 netto
    albo
    pelna automatyka za 2100
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    No cóż, odzyskanie ciepła utajonego przemiany fazowej (woda/lód) może zajść tylko wówczas, gdy znajdzie się "coś" co jest chłodniejsze od wody i tę część ciepła odbierze. Krytycy wymienników Bartosza wskazują na fakt, iż na skutek takiej, a nie innej jego konstrukcji, powietrze usuwane z pomieszczeń wysusza się do tego stopnia, że nie wytrąca się woda i nie dochodzi - nawet - do rozpoczęcia tej przemiany.
    Skoro bowiem wymiennik nie zamarza, czym wszem i wobec, chwali się producent i jednocześnie dochodzi od odebrania ciepła utajonego z przemiany fazowej powietrze/woda, to co się dzieje z tą wodą kiedy napotyka przy swoim ujściu powietrze o temp. -20 st. C. ? Nagle na końcu wymiennika, proces wymiany ciepła przestaje zachodzić ? Jakim cudem ?
    Heatex i inni producenci wymienników cały czas produkują proste krzyżowce i - że się wyrażę mało fachowo - wydłużone krzyżowce, czyli wymienniki przeciwprądowe. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie pokazuje bowiem, że są to konstrukcje najlepsze (biorąc pod uwagę sprawność, opory wymiennika, zużycie prądu przez wentylatory, trwałość, bezobsługowość i łatwość w serwisowaniu - owo sławetne mycie wymiennika się kłania, choć uważam, że tu problem jest mocno przesadzony).

    kangaxx trzy uwagi jeśli pozwolisz.
    1. używaj przy pisaniu dużych liter i znaków przestankowych (przynajmniej przy dłuższych wypowiedziach), ułatwi to czytanie Twoich - ze wszech miar - ciekawych wypowiedzi,
    2. nie udzieliłeś mi odpowiedzi, dlaczego cały świat (i - bez względu na to, jak to nie zabrzmi - adam_mk) nie robi takich wymienników,
    3. wątek jest o reku Jan-Gaz, dlaczego co i rusz starasz się kierować na temat wyższości Bartosza (gdzie masz 15 % dyskont), nad innymi konstrukcjami

    I aby trzymać się tematu - mój reku kosztował ponad 4.000 zł. mniej niż Bartosz, do tego ma on mniejsze opory i tym samym mniejsze zużycie prądu do napędu wentylatorów (w lato - reku pracował na by-passie - moje ogólne zużycie prądu, na wszystko w domu, nie przekraczało 95 zł.), Czeka mnie jeszcze docieplenie trójników i części przewodów, ale po tym zabiegu sprawności centrali (bez GWC bo go nie mam) będę miał bardzo przyzwoite, co już powyżej pokazali inni użytkownicy.
    Zakładając, iż nie uzyskam aż tak dużych sprawności jak Bartosz to i tak - mając niższe zużycie prądu na wentylatorach, nie stracę w bilansie finansowym nic, a w najgorszym wypadku jakieś grosze.
    Różnica 4000 zł. jest nie do zniwelowania.

    pzdr
    teraz ja

    bartosz wywala takie samo powietrze z domu jak inne centralki no bo skąd miałby wziąć inne, wysuszanie następuje w wymienniku o ile warunki ku temu nastąpią i właśnie to wysuszanie to odbieranie ciepła przemiany fazowej i nie piszę tu o bartoszu tylko o wszystkich konstrukcjach bo zjawisko jest takie samo wszędzie, jeśli uważasz ze wysuszanie następuje gdzieś indziej to powtarzasz bzdury jakiegoś kolesia gadającego o rzeczach raczej dla niego mało pojętnych, jak to napisał adam mk problem zamarzającej wody polega na tym by ja z wymiennika usunąć zanim zamarznie co się jemu udaje jakoś i nikt tego nie podważa i ja tez bo nie widziałem tego cuda wiec nie paplam za innymi, wolę wyciągać własne wnioski

    dlaczego heatex nie robi fajnych rzeczy, prosta odpowiedź, dlaczego fiat nie robi fajnych autek takich jak rolls? bo nie opłaca mu się, widocznie łatwiej sprzedać 10 średnich wymienników po średniej cenie niż jednego drogiego, dlaczego bartosz nie robi takich jak heatex? nie wiem, zadzwoń do nich i spytaj się, może nie chcą zejść poniżej jakiegoś poziomu?
    kilkusetletnie doświadczenia w budowie wentylacji grawitacyjnej nie znaczą że wm jest gorsza bo robi się ją od 15 lat

    wątek jest o jangazie, zgadza się ale zapewniam ze bartosza poruszyłem jakoś samorzutnie za co przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem, nie pracuję dla bartosza ani nie mam zamiaru, wspomniałem tylko że nikol i bartosz są wg mnie lepsze od jangaza bo przy zbliżonych sprawnościach (wymienników tej samej wielkości) nie zamarzają, zaznaczam że jangaz raczej nie stosuje tak wielkich wymienników a wiec i tak wysokosprawnych, dlatego tez są tańsze, mniejsze i łatwiejsze w montażu, wielkość wymiennika nie przekłada się liniowo na sprawność więc przeciwprądowy 2x mniejszy nie ma też 2x mniejszej sprawności lecz wyższą toteż nie jest tak źle bo bartoszowa skrętka może mieć maks 10%większa sprawność przy odp warunkach, 15% niższa cena wynika z tego ze kilka ich central już od nich kupiłem

    1. z przecinkami to się postaram
    2. świat robi to na czym można najlepiej zarobić a bartosz i nikol tak jak im pasuje i nic mi do tego
    3.wtrącenie bartosza było przypadkiem jako przykład porównawczy, nic z tego nie mam, czy pisałem gdzieś ze u mnie możesz kupić bartosza taniej niż w białymstoku ? dopiero teraz to zrobiłem ale zostałem przymuszony


    i koniec na ten temat, wracajmy do jangaza
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 17-09-2010 o 11:06
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    dalej kangaxx, karty na stol... jak masz dobre ceny to slij na priva, moze sie cos z tego urodzi.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    czyli Jangaz ze sterowaniem recznym to 4100 (brutto?)vs 5850 netto za bartosza z aut. bypassem.

    Nikol to juz ceny duzo wyzsze, glownie placisz tam chyba za estetyke (obudowe), podobnie jak za urzadzenia vena comfort.
    Nie potrzebuje tego bo cala wentylacje mam na stryszku ponad poddaszem (ocieplony dach po sama kalenice).

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 17-09-2010 o 11:32
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  18. #118

    Domyślnie

    a święta racja, widziałem kiedyś na wulkanizacji jak gosc zmieniał 4 koła w poldku a obok inny 1 koło od naczepy tira...

    staś daj linka do tematu tematu z człowiekiem niezadowolonym z bartosza, chciałbym poczytac, moze zobaczył coś złego czego ja nie dostrzegłem a dobrze wiedziec
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 17-09-2010 o 13:05
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  19. #119
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Nikol sprzedaje już całe zestawy - z pełna automatyką i z lepszymi niż Bartosz wentylatorami (w standardzie). Temu na początku cena wygląda zabójczo - ale jak się przeliczy wszelkie dodatki - to wychodzi całkiem dobra cena.

  20. #120

    Domyślnie

    kurt,wysłałem ci pw z cenami sprawdź czy doszedł bo coś mi ta opcja kuleje

    redlum bartosz ma w standardzie te gorsze i w standardzie te lepsze do wyboru
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 6 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony