dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniellk23

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam

    Niedawno zakupiłem poś firmy ''Delfin''. Jutro bede ja montował. Jest to oczysczalnia z typowym drenażem rozsączającym (trzy nitki po 16 m). Oczyszczalnia ma pojemnośc 2000 l i przeznaczona jest na 4 osobową rodzine. Działania i skutecznośc takich oczyszczalni nie znam z autopsji nie mniej zdecydowałem sie na nią kierując się doswiadczeniami znajomych. Oczysczalnia kosztowała 3500 + żwir 20-40mm. Z tego co dowiedziałem się zanim zakupiłem ''Delfina'' to należy wziąsc pod uwage przedewszystkim trzy rzeczy(patrząc pod kątem budowy poś
    ) :
    -ilość komór w osadniku(najmniej dwie)
    -ilośc nitek drenażu i ich długość(min. trzy nitki a długość zalezna od liczby mieszkańców)
    -dobra wentylacja nitek drenażowych


    Czy dokonałem dobrego wyboru to jeszcze nie wiem ale pewnie wyjdzie w praniu

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgorzata308

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie miesiac temu kupiłam działkę rolna z zabudowaniem czyli domkiem do remontu,dopiero teraz dowiedziałam sie że sasiadka jest podlaczona do rury wodnej która jest w mojej posesji .Czy moge sąsiadke odciąc od tego przyłacza.Mało tego ten teren stał odłogiem kilka lat i kazdy robił co się zywnie podoba w tym miejscu planowałam szambo ale teraz nie moge.Jest tez gnojownik duży i wybetonowany planowałam zrobic tam szambo ale sasiad za murem podłaczyl sie do niego czyli bede na mojej działce wypompowywac tez sasiada.Dotego biegnie w złuż mojej działki rura ściekowa-deszczowa i jest właz .Mam pytanie czy moge odciąc sasiadkę od rury wodnej i sasiadowi zamurowac wyjscie do gnojownika a podstawowe pytanie co z sciekowo-deszczowa przeciez ja nie mam teraz działki rolnej tak jak kupowałam tylko wodna na której nic nie moge robić bo strach kopac i sadzic drzew bo nie wyrosnie,
    PILNIE PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #63

    Domyślnie

    Witaj, byłoby łatwiej odpisywać gdyby pytanie było zgrabniej ułożone.

    Teren jest Twój i nikt nie może na ten teren odprowadzać czegokolwiek, ścieków deszczowych, gnojówki absolutnie nic.
    Jeżeli sąsiad się podłączył to poproś go aby sam zamurował gdyż zrobił to nielegalnie.

    A z rurą i sąsiadką to nie zrozumiałem...
    Zasady ogólne są takie, że jak coś jest naniesione na mapie to znaczy że poprzedni właściciel wyraził zgodę na położenie czegoś na jego terenie. Ja u siebie mam przewód telekomunikacyjny ale jest głęboko - nie przejmuję się nim, niech sobie tam siedzi.

  4. #64

    Domyślnie a ja polecam biologiczną oczyszczalnię ścieków ekosystem mca

    fajne oczyszczalnie, zajmują mało miejsca, mają dokładne sterowanie automatyczne, a oczyszczone ścieki można odprowadzić do rzeki, strumienia, gruntu. Można w okresie wegetacyjnym wykorzystać oczyszczoną wodę do podlewania ogródka, lub mycia samochodu. Oczyszczalnie ekosystem mca posiadają komorę retencyjną napowietrzaną w której ścieki się mieszają, a sama komora może przyjąć większy zrzut ścieków np. z wanny. Wykonane są z bardzo mocnego PP. Mają dobry serwis fabryczny i bardzo dobrych inżynierów, którzy dokładnie wytłumaczą meandry tematu. Jednak nie polecam kupować w sklepie i montować samemu. Najlepiej dowiedzieć się o warunkach wodno-gruntowych panujących na naszej działce, zlecają wykonanie porządnej opinii hydrogeologicznej, jeżeli nie mamy rzeki lub w strumienia czy rowu melioracyjnego w pobliżu. Oczyszczone ścieki musimy gdzieś odprowadzić. Nie zawsze grunt może wchłonąć taką ilość wody jaką będziemy chcieli odprowadzić, lub koszty wykonania porządnego drenażu, studni chłonnej, lub kopca filtracyjnego mogą nas zaskoczyć. I wtedy ekonomicznie poś może się nie opłacać, nawet w porównaniu do zwykłego szamba. Ale jeżeli już decydujemy się na POŚ, to polecam rozwiązania solidne. Proszę rozejrzeć się i policzyć ile osadników zostało pogiętych przez grunt. Jest to zawsze wynik złego montażu lub wynik złego montażu w połączeniu ze słabej jakości materiałem użytym do produkcji osadnika. Zawsze musimy kierować się instrukcją montażu i eksploatacji napisaną przez producenta. W Polsce jest dużo solidnych firm, które od wielu lat zajmują się z powodzeniem projektowaniem, montażem i serwisem oczyszczalni ścieków. Niestety co roku powstają i upadają firmy, które nastawione są tylko i wyłącznie na sprzedaż i naciągnięcie klienta, który o POŚ ma prawo nic nie wiedzieć. Dobrze zaprojektowana, zainstalowana oczyszczalnia będzie działać bezawaryjnie i co najmniej kilkadziesiąt lat. Każda przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga zgłoszenia zamiaru budowy min. 30 dni przed rozpoczęciem montażu. Jeżeli mamy zamiar odprowadzić oczyszczone ścieki do rzeki będzie to wymagać dodatkowo uzyskania pozwolenia wodnoprawnego które wydawane jest na 10 lat. Potem trzeba je odnowić (do wniosku trzeba przedłożyć wyniki badań próbek ścieków oczyszczonych). Namiar na firmę którą polecam: www.instaleko.com
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Folder MCA str1.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	32373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Folder MCA str2.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	32374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PIC688.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	32375  

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szybki354

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    ja mam przydomową oczyszczalnie ścieków. Kupiłem założyłem i użytkuję od zeszłego roku wiosna.
    Mam taką z pakietami rozsączającymi poniżej link przesyłam.
    http://e-sklepoczyszczalnie.pl/pl/p/...-SZCZEGOLY-/79
    Kupiłem ją po rozmowie z pracownikiem tej firmy. Szukałem 3 miesiące
    W końcu trafiłem na firmę FRUKKO. Po rozmowach i doradzaniu wybrałem w/w oczyszczalnie.
    Wybór trwał długo ponieważ mają bogatą ofertę i nie mogłem się zdecydować.
    Ale jak już kupiłem to sobie sam zamontowałem. Bardzo sprawnie i szybko się montuje. Duży plus to że zajmuje mało miejsca. Ja kupiłem zestaw na słaby grunt , ponieważ grunt mam kiepski. Zrobiłem jak napisali w instrukcji i cieszę się jej użytkowaniem. Mam problem wywozu szamba z głowy tj 200 raz lub czasami dwa razy w miesiącu. Szok !!!! Zbierała się w roku niezła sumka.
    Do tej pory wszystko działa świetnie. Mogę szczerze polecić.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybki354 Zobacz post
    Cześć wszystkim,
    ja mam przydomową oczyszczalnie ścieków. Kupiłem założyłem i użytkuję od zeszłego roku wiosna.
    Mam taką z pakietami rozsączającymi poniżej link przesyłam.
    http://e-sklepoczyszczalnie.pl/pl/p/...-SZCZEGOLY-/79
    Kupiłem ją po rozmowie z pracownikiem tej firmy. Szukałem 3 miesiące
    W końcu trafiłem na firmę FRUKKO. Po rozmowach i doradzaniu wybrałem w/w oczyszczalnie.
    Wybór trwał długo ponieważ mają bogatą ofertę i nie mogłem się zdecydować.
    Ale jak już kupiłem to sobie sam zamontowałem. Bardzo sprawnie i szybko się montuje. Duży plus to że zajmuje mało miejsca. Ja kupiłem zestaw na słaby grunt , ponieważ grunt mam kiepski. Zrobiłem jak napisali w instrukcji i cieszę się jej użytkowaniem. Mam problem wywozu szamba z głowy tj 200 raz lub czasami dwa razy w miesiącu. Szok !!!! Zbierała się w roku niezła sumka.
    Do tej pory wszystko działa świetnie. Mogę szczerze polecić.
    Drogi przedstawicielu handlowy firmy. Czemu uwazasz czytelnikow tego forum za idiotow?
    Dwoch nowych uzytkownikow forum, w dwoch watkach obok siebie, w pierwszym swoim poscie na forum, zachwala firme.
    Ludzie potrafia myslec i wyciagac wnioski.

    marcin

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz.z

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć. Którą oczyszczalnię biologiczną byście polecili w przedziale 6000-7000 zł. Dodam, że mam glinę i wysokie wody gruntowe.

  8. #68

    Domyślnie

    W jaki sposób dobiera się zbiornik POŚ?
    Na miarę? czy z zapasem?
    U mnie niestety średnie dobowe zużycie wody ściekowej jest na poziomie około 500 do 600 litrów. Firmy, które oferują POŚ z dofinansowaniem proponują oszczędną wersje ze zbiornikiem o dziennej przeróbce wody do 660 litrów max na dobę.
    Czy to nie będzie za mały zbiornik? Bo wychodzi na styk, a wiadomo, czasami np w święta, gdy cała rodzinka się zjedzie na kilka dni, to tej wody idzie dużo więcej, dodatkowo w planach jest poszerzenie rodziny o kolejne dzieci.
    Jaki zbiornik wybrać?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony