dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Aha nie mam żadnych "szybrów" czy jakoś tak w kominie - znaczy nie przymykam odpływu spalin - nie chce się zaczadzić. Jedyne czym reguluje prędkość spalania to dopływ powietrza.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Witam!

    Palę drewnem już wiele lat. Nie mam wprawdzie wkładu, tylko kominek otwarty i kocioł na drewno. Nauczyłem się jednego - dąb to najgorsze drewno do efektywnego spalenia. Nawet mokry buk pali się dużo lepiej niż 3-letnia dębina.
    Jedyny sposób jaki wypróbowałem i też radzę autorowi wątku, to układanie szczap dębowych nie poziomo tylko w "namiot". Palenie trzeba zainicjować czymś lepszym - może być parę kostek brykietu. Potem, jak się rozpali, na to szczapy drewna przeciwpożarowego (czytaj dębiny), na ile się da, w pionie. Będzie się palić.
    Po ułożeniu poziomym jest tylko syk i kupa śmierdzących zimnych spalin. Podobnie jest z sosną.
    Pomoże też obłożenie paleniska płytkami szamotowymi (jedna warstwa) - podniesie temperaturę.

    Pozdrawiam

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Podobny efekt jak opisujesz miałem paląc grubym i mokrym dębem w połączeniu jeszcze ze słabym ciągiem chyba związane jest to z ciśnieniem wręcz mogłem trzymać rękę na szybie a przy przymkniętym dopływie powietrza kominek wygasał ,ale jak paliłem jaworem , grabem , pozostałościami po stemplach i miałem jakieś drewno owocowe to na 1metr nie mogłem podejść do kominka . Tak właściwie pozostają tylko dwie rzeczy komin i drewno . Można założyć że komin jest drożny i nic nie ogranicza ciągu to pozostaje tylko drewno .A wcześniej czym paliłeś ?

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr__pit

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kuj pom
    Kod pocztowy
    85-714
    Posty
    5

    Domyślnie

    tak sie zastanawiam nad takim wkładem:
    http://allegro.pl/kominek-tarnavva-t...227734428.html
    http://allegro.pl/wklad-tarnava-tarn...230496914.html
    rozumiem ze to takie same wkaldy??
    domek ma ok 60m2 i jest zlabo zaizolowany (szyby pojedyncze, sciena skalda sie zx kamienia + 4styropianu i białej cegły,czyli ok 40cm), dach bez izolacji jak widać piętrowy
    planowane sa okna PCV do kuchni jak i pokoju (te duze widoczne na zdjęciach)
    czy taki kominek starczy do ogrzania, zeby bylo tak ok 20paru stopni zimą??

    foto domku:





    i pytanie nr2?
    czy te dwie firmy to w gruncie rzeczy to samo??:
    http://www.tarnava.pl/index.php?grp=299
    http://www.tarnavva.com.pl/oferta1.php#12

    i trzy:
    czemu na alegro jest za 2400 a w sklepie firmowym po 3200??

    edti:

    kopiliśmy ostatecznie wkład z Castoramy a ok 1500zł LA BRAISE 700.
    po zapaleniu można po ok3 godz na gaciach chodzić, jeszcze nei obudowany jest :)
    szyba nie brudzi sie za bardzo, zresztą jak by ktos chciał cos sie zapytac na temat kominka LA BRAISE 700 to pisac na gg: 4815860, odpisze tylko cierpliwości bo rzadko zaglądam na gadu gadu
    foto starszego modelu i dane
    http://www.ekkom.pl/wklady-kominkowe...lady-kominkowe
    Ostatnio edytowane przez piotr__pit ; 24-11-2010 o 21:10 Powód: ee... kupłem wkład? :)

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Model 12 kW, to "konusik" - za mały żeby myśleć o ogrzaniu Twojego domku.
    Tarnawa przez "w" sprzedaje wyroby Tarnavvy przez dwa "fał", która jest producentem tych palenisk ale i firmą posiadającą całą sieć autoryzowanych przedstawicieli.
    Przez internet nie kupuj - z reguły sprzedawcy internetowi "prowadzą taką sprzedaż robiąc zwykłe przefakturowanie i mając w szczerym poważaniu co się potem z tym paleniskiem dzieje. Nikt nie powie takiemu internetowemu klientowi że np. karta gwarancyjna wkładu bez pieczątki instalatora/kominkarza który zamontuje i zabuduje kominek jest nieważna, a autoryzacja na jaką się powołują sprzedawcy internetowi to zwykła lipa, bo ... producent nie wydał autoryzacji jakiejkolwiek firmie.
    Z racji tego że jestem bardzo uczulony na "kominkową" lipę na naszym rynku, dobra rada, poniżej link do strony internetowej:
    http://www.tarnavva.com.pl/kontakt.php
    Pan R. Chłopek (w sposób bardzo kompetentny wyjaśni każdemu zainteresowanemu czym może się skończyć taka sprzedaż internetowa wyrobu z 10-cio letnią gwarancją klientowi oddalonemu o np. 500 km od sprzedawcy, który w dodatku będzie montowany przez nie wiadomo kogo...).
    Pozdrawiam.
    PS. Żeby nie być posądzony o jakąś kryptoreklamę czy inne dziwne rzeczy, co się zdarzało, wyjaśniam iż nie prowadzę w tej chwili sprzedaży palenisk żadnej z trzech (a właściwie dwóch) Tarnav(w, v v) jakie są u nas na rynku .
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #46

    Domyślnie

    witam po sprawdzeniu z brykietem pali sie ladnie ale slabo nadal grzeje po wlaczeniu turbiny ledwo z kratki cos czuc ze leci jak i z wylotow powietrza od turbiny ;/ ps a ak by przyslonic wylot spalin tzn dac jakas plyte zeby nie bylo go tak bezposrednio widac ?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    amber

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał xnice Zobacz post
    witam po sprawdzeniu z brykietem pali sie ladnie ale slabo nadal grzeje po wlaczeniu turbiny ledwo z kratki cos czuc ze leci jak i z wylotow powietrza od turbiny ;/ ps a ak by przyslonic wylot spalin tzn dac jakas plyte zeby nie bylo go tak bezposrednio widac ?
    Co zmieniłeś nick ? ale nieważne nie chcę być złośliwy ale to co opisujesz przeczy fizyce

  8. #48

    Domyślnie

    Xnice a powiedz jak ty wogule palisz w tym kominku? Bo coś mi się wydaje że za mało ładujesz drewna i oczekujesz żeby wkład grzał. Ja ci proponuje najpierw rozpalić w kominku drobnym drewnem, dopływy powietrza otwarte, jak komin złapie dobry cug, dłuż do kominka drewna do pełna, po kilku minutach jak się drewno zacznie się dobrze palić możesz dopiero delikatnie przymknąć dopływ powietrza. Jeżeli przymkniesz dopływ powietrza całkowicie to przy szczelnym wkładzie drewno będzie się paliło wolno i nie będzie dawało ciepła. Zamknąć dopływ powietrza całkowicie można dopiero jak wkład się dobrze zagrzeje i nie chcemy już wyższej temperatury w domu, wtedy dopiero można przymknąć dopływ powietrza drewno będzie się wolniej paliło i będzie tylko podtrzymywało temp. wkładu.
    Wiec jak ten sposób palenia co ci podałem się u Ciebie nie sprawdzi to kolego ale masz kiepski cug w kominie, u mnie przy otwartych dopływach powietrza jak doładuje wkład do pełna to w kominie aż chuczy taki jest cug, i mimo że dużo ciepła wtedy ucieka kominem, to do szyby nie da się zbliżyć reki bo można się poparzyć gorącym powietrzem. Ja jak rozpalam u siebie to dopływy powietrza przymykam dopiero po 30 min jak się już wszystko dobrze jara.

  9. #49

    Domyślnie Ach, ta interpunkcja.

    Cytat Napisał xnice Zobacz post
    Witam mam problem z kominkiem probowalem juz chyba wszystkiego wiec tak kominek tarnawa 14kw komin systemowy fi200 ciag w kominie sprawdzany w wyczystce 1,2m3/s przy zimnym kominie kominek bardzo wolno sie nagrzewa daje malo ciepla przy paleniu okolo 10h w pokoju 30 stopni przy obecnej tem na dworze kominek jest z dgp nie dymi sprawdzalem na roznym drzewie dab brzoza i nawet sosna dab ledwo sie pali reszta srednio albo szybko sie spala albo wolno i ciepla to prawie nie daje a podobno przy kominku bywa jak w saunie ?

    http://img827.imageshack.us/i/dsc01726z.jpg/
    http://img823.imageshack.us/i/dsc01725mw.jpg/
    http://img31.imageshack.us/i/dsc01727gu.jpg/


    Ach, ta interpunkcja.
    Prostota, funkcjonalność ..... to lubię.

    Dom piętrowy, dach dwuspadowy. Powierzchnia ogrzewana 144 m2. Ściany styropian 20 cm. Dach styropian 30 cm na stropie. Podłoga styropian 20 cm. Piec Vaillant ecotec plus kondensat dwufunkcyjny. Parter podłogówka, piętro grzejniki. 3 osoby + pies.
    Okna Veca o współcz. ok. 1 . Bez żadnych dodatkowych wspomagaczy typu rekuperator czy solary.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony