dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 38
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 749
  1. #681
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Nie wiem jak to wygląda. Bogusław niech się też wypowie w tej sprawie - to był jego patent. Deflektor w tym układzie raczej odpada - ma we wkładzie za zadanie między innymi nie puszczać płomienia w rurę, a wtedy ta dysza tylko stanowiłaby opór dla ciągu.
    Perlit ma kilkunastokrotnie niższą przewodność od szamotu, przy nim warunki spalania byłyby inne.
    Można jeszcze między płytki szamotowe a blachę dać cienką warstwę wełny - wiedzielibyśmy czy doizolowywanie to właściwa droga.

    Dopiszę jeszcze, że można też próbować z wermikulitem albo z płytami z krzemianu wapnia. Te płyty perlitowe (jeżeli były dobre) też mogę Ci dosłać.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 26-10-2010 o 21:44

  2. #682
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    No właśnie chodzi mi o ten wiszący walec,gdzie on wisi?

    Ps.jak pamiętam miał być zawieszony na zweżeniu czopucha,przed wejściem do rury.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 26-10-2010 o 21:53

  3. #683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Panowie w czopuchu był szyber, szyber wymontowałem, ale został tam pręt do którego przymocowany był ów szyber. Na tym własnie pręcie za pomocą drugie pręta zawiesiłem ten walec.

  4. #684
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dobrze Pit,teraz rozumiem.Powiedz na jakiej wysokości wisi.

  5. #685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    żebym to ja pamiętał, jutro sprawdzę i napiszę bo teraz w pracy jestem. Ale sądzę że jest zbyt wysoko, bo chyba wisi tuż przy początku rury.

  6. #686
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    On powinien mieć ksztalt kuli lub gruszki,by płomień mógł się ślizgać po nim, a nie blokował kształtem wejścia do rury.Jeżeli podczas palenia "zadziała",to będzie widać po kolorze rury.

  7. #687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał pit79 Zobacz post
    ...
    Jakie propozycje?
    Może rozszczelnić szybę przez wyjęcie sznura?
    ....
    Zeby sie nie narobic niepotrzebnie mozesz sprobowac testowo nie dociagnac do konca klamki drzwiczek. Przynajmniej u mnie dziala to tak samo jak rozszczelnienie szyby.
    Pozdrawiam.

  8. #688
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Być może Pit, Twoje "napowietrzenie" Zuzi jest całkiem OK a popsuło sprawę to, co miało ją poleprzyć, czyli dysza i ten walec,który jest moją propozycją.Jeżeli bez nich będzie działać lepiej to znaczy ,że trzeba je umieścić w innym miejscu.Na dopalanie spalin nie wymyślono nic poza dyszą lub nagrzanym elementem,w które udarzają spaliny i mieszaczem.
    Pozdrawiam.

    PS.W związku z tym, że posiadam w mojej wytwornicy dyszę (a nawet dwie), to moge obserwować jak ona sie "uruchamia".Powietrze do spalania mogę dostarczyć rusztem lub je zamknąć i drugi wlot jest od góry i też mogę go regulować.Przy dobrej regulacji powietrza dolnego z górnym, dopalacz się uruchamia.Muszę tylko pilnować by nie spaliło dopalacza ,więc powietrze dostarczam "rozsądnie".
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 27-10-2010 o 09:14

  9. #689
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Witam!

    Cieszę się Bogusław, że się zgadzamy. Zaproponowałem to nieśmiało już wcześniej.
    Moja propozycja jest zatem taka:
    - usunąć wszystko z rur łącznie z deflektorem (jeżeli on tam był i jednocześnie do tego te wstawki, to na pewno sprawę to pogorszyło),
    - owinąć pionowy odcinek rury dymowej wełną zabezpieczoną np. taśmą szklaną do zbrojenia rygipsów.

    Ta wełna oczywiście na krótko, do testu. Na dłuższą metę sama by się rozsypała i spowodowała destrukcję rury, poza tym będzie śmierdzieć. Jeżeli to pomoże, to wtedy moja propozycja z wybetonowaniem jej od wewnątrz.

    Według mnie to byłby najlepszy punkt odniesienia do ew. dalszych przeróbek.

    Później też widziałbym inne rozwiązanie dyszy - konkretnie w formie rurki o średnicy 60-80 mm umieszczonej w czopuchu w jego osi. Na razie rurka mogłaby być stalowa, potem można pomyśleć o ceramicznej. Takową jestem w stanie zorganizować.
    Rurkę-dyszę podtrzymywać może na razie ta osierocona ośka szybra.

    Pozdrawiam

    P.S.
    Oczywiście miło byłoby doprowadzić do rurki powietrze, ale nad tym można dumać później.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 27-10-2010 o 09:26

  10. #690
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Tak na "oko" w tym konkretnym przykładzie,to do odbiornika dociera ok 30% ciepła, co powstanie w palenisku.Kiedyś czytalem że przez stal ciepło przelatuje ok 30 razy szybciej niż przez szamot.
    Najlepszym dopalaczem byłaby dysza na końcu czopucha z której płomień nie szedł by do rury tylko komory w której mógłby się "zakręcić"(mieszacz) i dopiero do odbiornika.To jednak wymaga sporej przeróbki.
    Pozdrawiam.

    PS.Można spróbowac też inaczej:zamiast rury pionowej dać ceramiczny kanał(może byc z cegły zakończony dyszą,a w miejsce kolanka komorę do zakręcenia spalin.

    PS.Żeby nie "żeźbić" tego z sammej cegły,to najlepiej wyspawać ramki z kątownika jak przy tradycyjnym akwarium i środek wyłożyć cegłami.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 27-10-2010 o 11:00

  11. #691
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Przypomniałem sobie teraz, czemu zastosowaliśmy taki sposób na dopalenie spalin a nie inny.Chodziło o podniesienie temperatury spalin ale tak, by nie palić tej rury.Zwężenie (dysza) jakby była przed kolankiem,to w momencie zadziałania, kolanko mogłoby być czerwone i zrobić kaput, a tak gówna temperatura miała wpadać do odbiornika.
    Pozdrawiam.

  12. #692
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.357

    Domyślnie

    Kanał ceramiczny jak najbardziej. Zresztą moja propozycja wybetonowania rury też by była jakąś koncepcją w tym kierunku.

    Jeżeli chodzi o prędkość rozchodzenia się ciepła w materiałach, to jest ona zależna wprost proporcjonalnie do lambdy (wsp. przewodnictwa cieplnego) i odwrotnie proporcjonalnie do iloczynu ciepła właściwego i gęstości.
    Jeżeli zatem stal jest jakieś 35 razy lepszym przewodnikiem, jest 4 krotnie cięższa i ma 2 razy niższe ciepło właściwe (wszystko pi x drzwi) - wychodzi, że ciepło rozchodzi się w niej jakieś 18 razy szybciej niż w szamocie. Czyli wychodzi wielkość tego rzędu, który podałeś - różnice mogą wynikać z różnych przewodności poszczególnych gatunków stali.

    Taki prosty bęben z mimośrodowym doprowadzeniem spalin jako komory mieszającej kiedyś rysowałem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_796 ; 27-10-2010 o 13:29

  13. #693
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Panowie,wróciłem z pracy, łapy miałem całe w sadzy ale robota wykonana, mianowicie:
    -usunąłem dyszę
    -usunąłem perlitowy deflektor
    -walec obniżyłem tak że dolna część walca jest na poziomie spodu deflektora.

    Paliłem start ok 9

    Przy otwartym TD rozpaliłem, po ok 10 min całkiem go zamknąłem, na azie palę w taki sposób gdzie otwarte mam pow zew i dodatkowo rozszczelniony popielnik.
    przy zamkniętym popielniku też ładnie się pali ale chce tak ostrzej popalić by mieć obraz do jakiej temperatury nagrzeje się rura. Mam zdjęcia ale wkleje je jutro.

    teraz jest 15 od tamtej pory ok 10:40 na żar dołożyłem metr pociętej suchej jętki 7x14 wypaliła sie większość sadzy z szyby.
    Poza tym musiałem się ewakułować na poddasze bo tem p 2,5m od szyby rzedu 26-27st nie pozwoliła mi siedzieć.
    Na chwilęobecną czyl 15:00 akumulator ma u gory 64 u dołu 35 st(mierze 5 cegłę.

    jak otworzyłem wyczystke u góry to widziałem czerwony kolor w rurze, sadza z szyby również się wypaliła.

    temp góry była w porywach do 70st (mówię o akumuiatorze, rury na zewnątrz 380 a w środku momentami 550st.
    Połaczeniemiedzy aku i kominem u dołu miało mnierzone pirometrem 110st przy ostrym paleniu.

    tak się sprawy mają na chwilę obecną

  14. #694
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    No to nieżle.Wychodzi na to, że jak zrobisz prawdziwy dopalacz, to akumulator będzie trochę za maly.

    PS.Dobrze byłoby ustalić ,który element blokowal spalanie: dysza czy za wysoko uniesiony walec.Jeśli ten drugi, to dyszę można założyć jeszcze raz dla próby, ale teraz zaraz za kolankiem.
    Ostatnio edytowane przez Bogusław_58 ; 27-10-2010 o 15:37

  15. #695
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam.
    Wg mnie winą był deflektor, teraz jak sie pali jest lepiej i sadza się ładnie wypaliła.

    Teraz tak mam dwie propozycje.

    1. Podniose wyżej walec
    2 . W miejscu szybra wsadzę zwężkę, a walec powieszę jakieś 15cm poniżej- Co o tym sądzicie?

    Mam pytanie, czy żeby dopalacz zadziałał , musi być walec i zwężka czy wystarczy tylko walec?

    Pozdrawiam

  16. #696
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Sam walec jest rodzajem dopalacza.Oczywiście może polepszać spalanie lub nie.To zależy od jego kształtu itp.Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem zwężka?Jeśli chodzi Ci o tę wyjętą dyszę, to proponuje włożyć ja dopiero za kolankiem,choć w miejscu,gdzie był szyber byłoby najlepiej.Zrób jak uważasz.Jeżeli osiągniesz nadmierne nagrzewanie rury ,to rozejrzysz się za lepszą rurą.
    Pozdrawiam.

  17. #697

    Domyślnie

    Chciałam dopytać ile mniej więcej kosztuje prosty kominek akumulacyjny ?
    Dzięki za info

  18. #698
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    tak wygladało to przed zmianami




    zwężka


    PO zmianie


    palenie


    rura os środka


    końcówka palenia



    pozdrawiam

  19. #699
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Czy mógłbyś dołączyć zdjęcia poleniska po skończonym paleniu ,obecnie po zmianach ?

  20. #700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Mam niestety tylko takie, szamot był czysty, wszystko ładnie się dopaliło.

Strona 35 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony