dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 382
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Graszka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jannek Zobacz post
    Fajter - mnie chodzi o samo wykonawstwo. Myslisz, że Carbon jest trudny w realizacji? Skąd wiesz w jaki sposób system ogarnąć?
    Carbon nie jest trudny w realizacji, ale możesz poprosić kogoś o drobną pomoc. Teścia, czy znajomego.

  2. #162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perico

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wrocilem mialem jeszcze jechac do klientki ale plany sie zmienily
    Silikon ma jedna niepodwazalna zalete - samoczyszczenie ktore rzeczywiscie dziala, zarowno w przypadku tynku jak i farby silikonowej, a masz moze kolor z Bolixa?
    Zaleta iscie niepodwazalna ale... trzeba pamietac, ze nie wieczna. Robilem swojego czasu wywiad na ten temat i i bezposrednio od producenta uzyskalem informacje, ze efekt samoczyszczenia (czy efekt kwiatu lotosu) dziala od 5 do 10 lat w zaleznosci od warunkow na jakie jest wystawiona fasada i stopnia natezenia koloru farby czy tynku. Po tym okresie chemia odpowiedzialna za ten efekt traci "moc". Ooops... Tak czy inaczej uwazam, ze produkty silikonowe sa najlepsze ale wzgledu na cene sa niestety jeszcze malo popularne...

  3. #163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    perico

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamrw Zobacz post
    Po lekturze forum ubzdurałem sobie, że będę miał ocieplenie wykonane z systemowych materiałów Caparola.
    Jako że budowa we Wrocławiu, to sądziłem, że materiały kupię bez problemu.
    A tu niespodzianka.
    1. hurtownia - po zapytaniu o Caparola nabrali wody w usta na 8 dni (brak odpowiedzi, wcześniej odpowiadali dosyć szybko)
    2. hurtownia (niemała) - nie prowadzą, mogą mi sprzedać Baumit
    W akcie desperacji dzwonię do regionalnego przedstawiciela Caparola (z listy na stronie, drugie nazwisko) i pytam gdzie ten cudny materiał mogę kupić. Podał mi jeden namiar. Pytam o inne, bo zawsze lubię mieć wybór. Odpowiedź - są inne, ale ten podaję bo nimi się opiekuję (cokolwiek to miałoby znaczyć). Dzwonię a potem piszę więc do 3. hurtowni - trzy dni i zero odzewu...

    No chyba mam za mały dom, żeby się opłaciło sprzedać komukolwiek we Wrocławiu 350m2 materiałów do ocieplenia z tynkiem silikonowym.
    Ech...
    Nie wiem gdzie byles ale od kilku miesiecy istnieje we Wrocku nowy punkt Caparola: www.colorhouse.wroc.pl. Bylem tam ostatnio bo sam szukalem tynku i koniec koncem chyba zdecyduje sie na zakup wlasnie u nich. Jak na razie zaoferowali mi najlepsze ceny i najkrotszy czas realizacji. Czekam tylko az pogoda sie poprawi.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał perico Zobacz post
    Nie wiem gdzie byles ale od kilku miesiecy istnieje we Wrocku nowy punkt Caparola: www.colorhouse.wroc.pl. Bylem tam ostatnio bo sam szukalem tynku i koniec koncem chyba zdecyduje sie na zakup wlasnie u nich. Jak na razie zaoferowali mi najlepsze ceny i najkrotszy czas realizacji. Czekam tylko az pogoda sie poprawi.
    Dzięki za namiar!!!
    Zobaczymy, może im będzie się opłacało sprzedać mi materiał

    pozdrawiam
    A.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    sytuację mam taka: styropian przyklejony i zaciągnięty klejem firmy Alpol. Teraz zastanawiam sie nad tynkiem cenowo najtaniej wychodzi mineralny + farba (malowanie we własnym zakresie) czy może dać więcej kasy za akryl albo silikon? Co możecie powiedzieć o tynkach firmy Alpol? Czy lepiej brać polecane tutaj Caparol/Kabe/Sto/coś tam jeszcze?

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    firemen

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    od dwóch tygodni mam położony tynk kabe armasil T(silikonowy). jak dla mnie rewelacja

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    imalek

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    14

    Domyślnie hej

    Jestem zupełnie zielona w temacie elewacji.

    Poszukuję dobrej i w miarę taniej struktury elewacyjnej najlepeiej samoczyszczacej się.
    Są tynki akrylowe, silikonowe, które wybrac, jaka jest róznica między nimi???

    Pomóżcie

  8. #168
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    firemen

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Miałem podobny problem.Moim zdaniem.najlepszy lecz droższy silikonowy.

  9. #169

    Domyślnie

    dobry tynk to mineralny!

  10. #170

    Domyślnie

    Hmm jest to trochę zależne od materiału z którego się buduje.

  11. #171

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Czy spotkał się ktoś z was z tynkami i farbami firmy Knauf ? Tam gdzie mieszkam tj. w woj. podkarpackim dużo jest domów wykończonych materiałami tej firmy ale nie znam opinii czy to dobre materiały. Wykonawca który ma mi docieplić dom poleca, ceny nie są najniższe. Może ktoś się wypowiedzieć ?

  12. #172

    Domyślnie

    zalezy co poleca, ale producent jest dobry, tak jak i inni znaczacy gracze

  13. #173

    Domyślnie

    co do knaufa to szukałem opinii na forum/forach i raczej nic się o tym systemie nie wspomina, czytałem trochę wątków i polecają np. Caparola. I tak pewnie się skończy na tym że porównam cenowo i jeśli wyjdzie podobnie to wezmę polecanego Caparola - mówię tu o tynku mineralnym i farbie silikonowej. A tak na marginesie czy mogę sobie położyć styropian np. Swisspora a później na to tynk np. Knauf lub Caparol czy jednak zaleca się żeby wszystkie materiały (klej, styropian, siatka, grunt, tynk, farba) były od jednego producenta ?

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    W sklad systemu w Caparolu wchodzi:
    klej do styropianu,
    siatka,
    klej do siatki
    grunt pod tynk
    tynk
    (opcjonalnie grunt + farba pod farbe)
    Styropian powinien spelniac wymagania wpisane w aprobate techniczna danego systemu Caparola ale nie ma wytycznych co do producenta, podobnie z akcesoriami typu narozniki, bonie, listwy startowe, okapniki
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #175

    Domyślnie

    dziękuję za info

    wyczytałem że dla systemu Capatect Mineral - System Ocieplenia ze styropianem, poleca się płyty styropianowe typ EPS 70 lub EPS 80. To mnie trochę martwi bo chciałem sobie dom ocieplić lambdą swisspora ze względu na to że domek będzie ogrzewany gazem. No chyba że ktoś z Was stosował system Caparola i "cieplejszy" styropian ?
    Ostatnio edytowane przez gujas ; 16-11-2010 o 11:58

  16. #176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ....
    Nie wiem gdzie to wyczytales.... nie ma konkretnie zaznaczone: EPS70 EPS80 w tej aprobacie.
    Nie chce mi sie przepisywac aprobaty, bo nie moge wykopiowac tego z pliku, wiec podsylam linka do pdf-a:
    Capatect_Mineral strona czwarta, dół strony, sa wpisane plyty ze styropianu o odpowiednich oznaczeniach. Teraz wez aprobate danego styropianu i sprawdz czy ten produkt miesci sie w wytycznych aprobaty Caparola.
    Termoorganika Platinium i Platinium Plus z tego co pamietam spelnia w/w wymagania.
    Co ciekawe Termoorganika zaleca klejenie styropianow grafitowych czyli wyzej wymienionych klejem do wykonywania warstwy zbrojacej (dotyczy ich systemu) jednak w Caparolu mozna uzyc zwyklego kleju do styropianu, czyli 190S
    Były juz takie realizacje, mozna bez problemu stosowac cieplejsze styropiany.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #177

    Domyślnie

    fighter1983 - dzięki za zainteresowanie tematem. Wygląda na to że coś pomyliłem gdyż dane o tym że styropian ma być EPS 70 lub 80 wyczytałem w Bezspoinowe Systemy Ociepleń (Capatect, Meldorfer, Ceratherm). Nie mniej jednak te cyferki z aprobaty systemu Caparola do której link podesłałeś nic mi nie mówią a gdy sprawdziłem w kartach technicznych styropianów Lambdy Swisspora i Platinum Plus fasada to różnią się: Caparol S2 a dla Platinum i Lambdy S1. OK czepiam się szczegółów, skoro piszesz że można to idę w ciemno . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gujas ; 16-11-2010 o 12:59

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    To jest wg normy Termoorganiki: EPS EN 13163 T2-L2-W2-S1-P4-BS115-DS(N)2-DS(70,-)2-TR100
    Nie zgadza Ci sie: S1 - prostokatność, P4 - płaskość. Czyli klasa tolerancji wymiarów która nie ma znaczenia jezeli chodzi o przyczepnosc klejów (190S/190). To ze styro nie trzyma wymiarów w któraś strone to normalne, a zatem: nie ma znaczenia.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    sytuację mam taka: styropian przyklejony i zaciągnięty klejem firmy Alpol. Teraz zastanawiam sie nad tynkiem cenowo najtaniej wychodzi mineralny + farba (malowanie we własnym zakresie) czy może dać więcej kasy za akryl albo silikon? Co możecie powiedzieć o tynkach firmy Alpol? Czy lepiej brać polecane tutaj Caparol/Kabe/Sto/coś tam jeszcze?
    ponawiam pytanie

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ´Witam szanownych userow
    Moj domek jest juz prawie gotowy, za chwile beda wstawiac okna i drzwi.
    Pozostala kwestia elewacji zewnetrznej, tu robie dlugie buuuuuu buuuuu buuuuuu
    Plakac mi sie chce, glowe mam jak balon po przeczytaniu tego watku
    Wykonawca albo mnie wpuszcza w maliny albo ja nierozgarnieta
    1 dom wybudowany jest z Ytongu 36,5 cm - czy powinien byc docieplony - wykonawca twierdzie ze nie
    2 tynk chce klasc teraz , a z tego co piszecie raczej nie powinien- mnie sie nie spiesza ja moge poczekac do wiosny
    3 jakis fachowiec wspomnial mi ze skoro nie docieplam, to zebym kazala polozyc tynk cementowo wapienny z dodatkiem perlitu.

    co ja mam poczac nieboga , z nikad pomocy ,z nikad ratunku - a wykonawca nagadl mi jakims dziwnym jezykiem o tynkach i kazal sie zdecydowac jaki chcem

    prosze powiedzcie czy on mnie czasem nie wpuszcza w maliny

Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony