dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 176 z 176
  1. #161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam,

    Jeśli chodzi o więźbę to szczerze mówiąc jestem laikiem w tym temacie. Generalnie rzecz biorąc zamówiłem więźbę zgodnie z zestawieniem w projekcie plus dołożyłem jętki i parę dodatkowych dech na wyraźne życzenie mojego cieśli.

    Co do ogrzewania to nieśmiało przymierzam się do pompy ciepła, no chyba że koszty mnie przerosną. Na wszelki wypadek zostawiłem komin więc jeśli nie będzie mnie stać na pompę ciepła to będę kombinować coś innego.

    pozdrawiam,
    rtutus

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44L

    Witam. Zapytuję osoby, które deskowały więźbę i stosowały jętki/kleszcze tzn. czy architek adaptujący projektu umieścił zapisy dotyczący deskowania więźby i mocowania jętek/kleszczy w adaptacji projektu a tym samym wyliczenia obciążenia więźby z tym związane. Jeżeli tak to czy mogę poprosić o skan tych zapisów. Podobnie w przypadku jętek/kleszczy. Mój kierbud bez takich wyliczeń nie chce dać zgody na taką operację, gdyż boi się, że dodatkowe deski i jętki/kleszcze zbyt obciążą krokwie i dach się zawali a projektant chce dodatkową kaskę za to.
    Proszę o pomoc w tym zakresie.

    Dziękuję i pozdrawiam

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam,

    U mnie będą jętki i są one wrysowane na projekcie. Zmiany są naniesione na oryginalny rysunek (nie było rysunku zastępczego) i dlatego są mało czytelne, ale jeśli to może być użyteczne to mogę podesłać skan jak wrócę z pracy.

    Tutaj ja ma z kolei pytanie czy ktoś mógłby napisać ile materiału (bloczków gazobetonowych lub cegieł lub pustaków ceramicznych) zużył na ścianki działowe parteru i poddasza. Muszę właśnie zamówić materiał więc taka informacja byłaby bardzo użyteczna.

    dzięki i pozdrawiam,
    rtutus

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44

    Witam. Rtutus poproszę o skan. Co się tyczy materiałów to nie pomogę gdyż zakończyłem dopiero etap fundamentów a ilość porothermu 25 (z tego będę budował) to pieśń przyszłej wiosny. A tak dla ciekawości pochwalę się że skończyliśmy budowanie fundamentów koszt 31tys. zł z robocizną.

  5. #165
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie Jętki

    Arpek,

    Ja dopiero teraz się zorientowałem, że mój projekt zakłada, że nie ma jętek nad klatką schodową i korytarzem. W związku z tym powstaje tam duża otwarta przestrzeń. Jednym może się podobać a innym nie. To pewnie kwestia gustu, ale kubatura do ogrzewania rośnie

    A jakie są doświadczenia innych osób, które zastosowały jętki ? Zrobiliście to na całym poddaszu czy też zostawiliście otwartą przestrzeń pośrodku ?

    pozdrawiam,
    rtutus

  6. #166

    Domyślnie

    W naszym domku zastosowalismy jetki które pełnia rolę kleszczy. Zamknelismy poddasze tam mamy dodatkowy schowek i tam bedzie zainstalowane cłe centrum dowodzenia Jak tylko skończymy ocieplac umieszcze dodatkowe zdjecia z wymiarami.
    Pozdrowienia

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44

    Witam.

    Rtutus

    zauważyłem, że w Twoim projekcie nie ma jętek/kleszczy nad klatką schodową i korytarzem i na ten temat rozmawiałem z Wykonawcą, który zapewne będzie robił mi dach i po jego opinii doszedłem do wniosku, że zamontujemy jętki nad klatką schodową i korytarzem oraz w sypialni z łazienką . Poza tym dziękuję za pomoc .

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie M44

    Witam ponownie zapytuję Was czy faktycznie tyle wyjdzie materiału czy to ja się pomyliłem otóż będę budował z porotermu 25, ścianki działowe porotherm 11.5, kominy z pełnej cegły, powyżej wieźby cegła klinkierowa, ścianka kolankowa 2 pustki + wieniec, ściany wg projektu (bez wykusza) i wyszło wg moich wyliczeń razem parter i poddasze:
    poroterm 25 - 2362szt
    poroterm 11,5 - 841szt
    cegła pełna - 2803szt
    cegła klinkierowa - 1250szt
    strop teriva - 170m2


    i co Wy na to.

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam,

    U mnie wyglądało to tak:

    Ściany zewnętrzne:
    Gazobeton (Solbet) 24 - 1500 szt
    Gazobeton (Solbet) 18 - 128 szt

    Kominy:
    Cegła dziurawka - 630 szt
    Klinkier dziurawka - 760 szt
    Cegła klinkierowa pełna (6 warstw na każdym kominie) - 132 szt

    Ściany wewnętrzne:
    pustak ceramiczny EDER 11.5 - 1040 szt

    Strop:
    Nie wiem ile było m2 ale za strop zapłaciłem 9400 PLN


    Inne znaczące pozycje to:

    * Beton
    B-10 (pod zbrojenie ław) - 4.5 m3
    B-15 (chude podłoże) - 13.5 m3
    B-20 (ławy, strop, wieńce) - 47 m3

    * Kominy zastępcze

    * Stal

    * No i dach - więźba i pokrycie

    Jedna uwaga. W zestawieniu drewna w projekcie nie ma łat, kontrłat no i oczywiście boazerii (jeśli ktoś robi nabitkę). Warto to wcześniej sobie wyliczyć i zamówić wszystko razem. U mnie doszło także sporo elementów wzmacniających więźbę (płatwie, jętki, centralny słup wspierający krokwie koszowe został zmieniony na grubszy o przekroju 20x20). W efekcie miałem już chyba 4 transporty z tartaku - a za każdy transport trzeba płacić

  10. #170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar angel_k
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Planuję zakup projektu Letni Wieczór właściwie już go zamówiłamchciałabym zobaczyć ten dom na żywo zanim wprowadzę ostateczne zmiany i zacznę budować.
    Czy jest może ktoś kto buduje ten dom w okolicy OPOLA, WROCŁAWIA bądź KATOWIC i wyraziłby zgodę na to żebym sobie podjechała ten domek pooglądać jeżeli tak to proszę o kontakt [email protected]

  11. #171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał angel_k
    Witam
    Planuję zakup projektu Letni Wieczór właściwie już go zamówiłamchciałabym zobaczyć ten dom na żywo zanim wprowadzę ostateczne zmiany i zacznę budować.
    Czy jest może ktoś kto buduje ten dom w okolicy OPOLA, WROCŁAWIA bądź KATOWIC i wyraziłby zgodę na to żebym sobie podjechała ten domek pooglądać jeżeli tak to proszę o kontakt [email protected]
    Ja nie mam nic przeciwko.
    Już stosy ludzi mnie odwiedziło
    Pozdrawiam

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie Stan zamknięty

    Cześć,

    Mam już zakończony stan surowy zamknięty i przygotowuję się właśnie do dalszych etapów. Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek mógłby się podzielić ze mną wiedzą na temat tego ile mnie to będzie kosztować. Wiem, że wykończeniówka to kwestia bardzo indywidualna ale pewne kluczowe etapy myślę, że wyglądają podobnie u wszystkich. Byłbym bardzo zainteresowany informacjami na temat tego ile pieniędzy muszę zarezerwować na takie etapy jak:
    1) zabudowa regipsami i ocieplenie poddasza
    2) tynki wewnętrzne i malowanie
    3) instalacje wod-kan
    4) instalacje elektryczne
    5) wylewki
    6) ocieplenie elewacji + tynk + malowanie

    Będę wdzięczny za wszelkie dane.

    Ja mogę się na razie podzielić tylko informacjami na temat stanu surowego otwartego. U mnie wyszło ogólnie 210 tys (etap ścian zewnętrznych, dach razem z pokryciem dachówką ceramiczną i orynnowaniem, ścianki działowe, wylane tarasy, kominy w klinkierze, okna dachowe)

    pozdrawiam,
    rtutus

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jamey

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie odwiedziny

    Cytat Napisał lukjaros Zobacz post
    Cześć Gab,

    Witam w gronie budujących m44. Ostatnio rzadziej zaglądałem na forum stąd tak późna odpowiedź. Dom jest we Warzenku (obecny stan - wymurowane fundamenty, czekamy na cieślę). Link do lokalizacji:

    http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...a874cc6c66afd4

    pozdrawiam,
    lukjaros
    CZy masz cos przeciwko zebym zobaczyl twoj domek?? Wlasnie dostalem pozwolenie na budowe m44L i chcialbym zabaczyc jak bedzie to wygladalo w realu.

    Pozdrawiam

  14. #174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Red face

    Przepraszam, że nie odpowiadałem.
    Miałem troszkę spraw na głowie. Między innymi powiększyła mi się rodzina)
    Tak czy inaczej - zapraszam.

  15. #175
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkociubowski

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Okolice Warszawy - oglądanie NAŻYWO

    Witam,
    Jesteśmy z żoną zachwyceni domkiem, ale nie ma jak oglądanie na żywo
    Może któryś z szanownych forumowiczów zechciałby się pochwalić. Jesteśmy z okolic Warszawy.
    Z góry dziękuje
    Pozdr
    Krzysiek

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tlobo
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkociubowski Zobacz post
    Witam,
    Jesteśmy z żoną zachwyceni domkiem, ale nie ma jak oglądanie na żywo
    Może któryś z szanownych forumowiczów zechciałby się pochwalić. Jesteśmy z okolic Warszawy.
    Z góry dziękuje
    Pozdr
    Krzysiek
    Do mnie macie jakieś 300km
    Mnie w trakcie budowy odwiedziło kilka osób i nigdy nikogo nie wyrzuciłem.
    Wiadomo, że jak się już mieszka to jest większy kłopot, bo nie każdy lubi jak mu obcy ludzie zaglądają w każdy kąt.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony