dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Szybkie zatrzymanie grzania jest istotne ekonomicznie oraz dla wysokiego komfortu cieplnego a o to przecież nam chodzi, nieprawda? Taniej a jednocześnie bardziej komfortowo... np. przy gwałtownym wzroście nasłonecznienia lub przy pojawieniu się niespodziewanych uzysków ciepła, a tych w obecnych ciepłych, bogato usprzętowionych domach jest bez liku.
    Przy ocieplonym domu, wszystkie uzyski ciepła mają istotne znaczenie dla jego bilansu cieplnego i z całą pewnością warte są wykorzystania..
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    mpoplaw, Gdzie obiecany wykaz grzejników do wymiany i kiedy robimy akcję???

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Szybkie zatrzymanie grzania jest istotne ekonomicznie oraz dla wysokiego komfortu cieplnego a o to przecież nam chodzi, nieprawda?
    To przyjmij na wiarę - ja wole inny komfort.
    Lubię komfort szeleszczących banknotów w kieszeni i jakby przy okazji było ciepło...
    PS proszę nie używaj słów "ekonomicznie" bo źle mi się kojarzy walka o kilka groszy środkami za grube tysiące...

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_w Zobacz post
    To przyjmij na wiarę - ja wole inny komfort.
    Lubię komfort szeleszczących banknotów w kieszeni i jakby przy okazji było ciepło...
    PS proszę nie używaj słów "ekonomicznie" bo źle mi się kojarzy walka o kilka groszy środkami za grube tysiące...
    I to jest dobre podsumowanie tej dyskusji - nie doradzać wymiany rur i grzejników bo to troszkę kasy, która lepiej niech zostanie w kieszeni, gdyż
    efekt z tej wymiany mizerny. A znam przypadek gdzie po wymianie rur, na skutek zmniejszenia pojemności układu grzewczego, palenie w kotle stało się trudne /częste zagotowania wody/.
    Ostatnio edytowane przez sacha ; 17-08-2010 o 14:31
    myślenie jest przyszłością

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysztofd

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    szukałem i nie znalazłem zbytnio informacji na nurtujący mnie problem.
    Otóż w domu (budowa lata 80te) czeka mnie wymiana grzejników. Zakupione grzejniki są aluminiowe + zawory termostatyczne.
    Zakup był dokonany jakiś czas temu. Niestety dopiero jak to trafiło w moje ręce zobaczyłem, że są to zawory do instalacji z pompką (wcześniej tato dokonywał zakupu i była koncepcja przerobienia instalacji na obieg wymuszony). Jednak funduszy starczy tylko i wyłącznie na wymianę grzejników.

    Moja instalacja to instalacja grawitacyjna z otwartym naczyniem wzbiorczym. Pewnie powiecie, że to antyk, ale przynajmniej działa dość dobrze i nie jest uzależniona od elektryczności
    W instalacji są rury stalowe i grzejniki żeliwne.
    Czy wiecie jak obejść ten problem?
    Na wymianę zaworów termostatycznych jest już za późno bo minął już spory czas.
    Zawory są polskiej produkcji, typ ZT22


    Pozdrawiam

    Krzysztof

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha Zobacz post
    I to jest dobre podsumowanie tej dyskusji - nie doradzać wymiany rur i grzejników bo to troszkę kasy, która lepiej niech zostanie w kieszeni, gdyż
    efekt z tej wymiany mizerny. A znam przypadek gdzie po wymianie rur, na skutek zmniejszenia pojemności układu grzewczego, palenie w kotle stało się trudne /częste zagotowania wody/.
    Gdyż najpierw należało wymienić kocioł...
    Cóż, jednych stać na zainwestowanie i myślenie w dłuższej perspektywie, drudzy, z braku środków są skazani na zło konieczne..

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris_w Zobacz post
    To przyjmij na wiarę - ja wole inny komfort.
    Lubię komfort szeleszczących banknotów w kieszeni i jakby przy okazji było ciepło...
    PS proszę nie używaj słów "ekonomicznie" bo źle mi się kojarzy walka o kilka groszy środkami za grube tysiące...
    Cóż. Wybacz. Nie zamierzam dostosowywać się w swoich wypowiedziach do tego, co akurat Tobie pasuje lub nie.
    Twoja kasa, Twoja broszka..
    Chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko.
    W tym przypadku jest to niemożliwe.
    Komfort kosztuje a czy oszczędności z modernizacji są groszowe? Są bardzo wymierne finansowo. W zależności od źródeł od 6-15% kosztów ogrzewania.
    Być może dla Ciebie to grosze lecz niektórzy mogą liczyć inaczej - co siódmy rok grzeję za darmo....
    Czy to mało? Jak dla kogo..

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha Zobacz post
    I to jest dobre podsumowanie tej dyskusji - nie doradzać wymiany rur i grzejników bo to troszkę kasy, która lepiej niech zostanie w kieszeni, gdyż
    efekt z tej wymiany mizerny. A znam przypadek gdzie po wymianie rur, na skutek zmniejszenia pojemności układu grzewczego, palenie w kotle stało się trudne /częste zagotowania wody/.
    Zacytuję wypowiedź forumowiczki mynia_pynia z innego wątku:
    cyt:"Nigdy nie trafiłam na ten temat.
    Mam w domu grzejniki regulusa sztuk 6.
    Mam normalne grzejniki w łazienkach - drabinki - sztuk 2.
    Mam podłogówkę - 6 pętli.

    Wszystko działa sprawnie.
    Już pisałam gdzieś że głupie uczucie jest dotykając regulusów bo są chłodne natomiast jak trzymasz dłoń w jakiejś tam odległości to wyraźnie czuć ciepło i znakomicie sobie radzą ogrzewając pomieszczenia, natomiast jak się chce przytulić to idę do łazienkowej drabinki.

    Mam piec na paliwo stałe i mimo że w całej instalacji jest bardzo mało wody piec jest stabilny. Grzeję na niskich krzywych grzewczych gdzie temperatura CO na kaloryferach jest w granicach 33-50 st.C Grzejniki łazienkowe - tradycyjne, z założenia mają służyć tylko do podgrzania ręczników - bo są tam pętle podłogówki i nie przeszkadza mi że nie są gorące. "koniec cyt..

    Pzdr.

  8. #48

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem (praca), nie sądziłem, że temat aż tak się rozkręci.
    Na początku odpowiedzi na radu Bogusława:
    AD.1 Tutaj znowu każda osoba mówi inaczej - dom jest zbudowany z 1,5 pustaka i ma wymienione okna na PCV. Podobno ocieplenie z zewnątrz będzie nieopłacalne i należy skupić się na ociepleniu wewnątrz (wymiana podłóg, obniżenie sufitów; teraz wys. sufitu to jakieś 3 metry, ocieplenie strychu, wymiana drzwi, dokładne zaizolowanie klatki schodowej i spiżarni; tam jest najzimniej).
    AD.2 Piec wymieniany kilka lat temu, może w 2007 albo 2006 roku. Poprzedni kilkunastoletni podczas mroźnej zimy "pękł" i około 300 litrów wody z instalacji wylało mi się na kotłownie. Nie było czasu na myślenie i gdybanie odnośnie wyboru pieca, kupiłem pierwszy lepszy. Obecny piec jest izolowany z zewnątrz, ma sterownik z dmuchawą i pompę do wymuszonego obiegu. Szczerze mówiąc to obieg grawitacyjny przydaje się wiosną, gdy szaleją burze i często nie ma prądu.

    Ktoś wspomniał wcześniej, że podobnie jak ja spala 4 tony węgla. Ja oprócz węgla spalam jeszcze ogromne ilości drewna. W domu mam 18-20 stopni, rano jak wygaśnie to 15. A jest pokój, gdzie temperatura nie przekracza 13 stopni. Na parterze, mimo starych okien, jest zdecydowanie cieplej, dlatego jeśli fundusze pozwolą, biorę się za ułożenie wełny mineralnej na strychu.

  9. #49

    Domyślnie

    Dwa lata temu na poddaszu nieużytkowym miałem okolo 13*C po położeniu wełny na podłodze temperatura nie przekracza 5*C .
    Od tego chyba trzeba zacząć.
    pozdr

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofd Zobacz post
    Witajcie,
    szukałem i nie znalazłem zbytnio informacji na nurtujący mnie problem.
    Otóż w domu (budowa lata 80te) czeka mnie wymiana grzejników. Zakupione grzejniki są aluminiowe + zawory termostatyczne.
    Zakup był dokonany jakiś czas temu. Niestety dopiero jak to trafiło w moje ręce zobaczyłem, że są to zawory do instalacji z pompką (wcześniej tato dokonywał zakupu i była koncepcja przerobienia instalacji na obieg wymuszony). Jednak funduszy starczy tylko i wyłącznie na wymianę grzejników.

    Moja instalacja to instalacja grawitacyjna z otwartym naczyniem wzbiorczym. Pewnie powiecie, że to antyk, ale przynajmniej działa dość dobrze i nie jest uzależniona od elektryczności
    W instalacji są rury stalowe i grzejniki żeliwne.
    Czy wiecie jak obejść ten problem?
    Na wymianę zaworów termostatycznych jest już za późno bo minął już spory czas.
    Zawory są polskiej produkcji, typ ZT22


    Pozdrawiam

    Krzysztof

    ALLEGRO
    /sprzedać zawory i grzejniki/

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Dwa lata temu na poddaszu nieużytkowym miałem okolo 13*C po położeniu wełny na podłodze temperatura nie przekracza 5*C .
    Od tego chyba trzeba zacząć.
    pozdr
    Zamierzam zrobić to samo, ale zastanawiałem się and styropianem :/ Chcę ocieplić podłoge nieużytkowego strychu i strop nad nieocieplone piwnicą . Jak myślicie czy styropian to dobry wybór? Podpowiedzcie jaka grubość owej izolacji.
    dzięki
    "Money for nothing and chicks for free..."

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony