dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomjez

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe termet

    Witam parę dni temu uruchomilem ogrzewanie podłogowe zainstalowane w całym domu Piec firmy Termet, Gaz propan butan. I tu jest moje pytanie. Jaka może być temperatura minimalna na piecu aby działało ogrzewanie, Czy ustawiając temp na piecu reguluję zużycie gazu? Mam podłogówkę firmy Wavin i wiem że mogę regulować temp pomieszczeń za pomocą specjalnych zaworów które znajdują się w rozdzielniach, ale narazie nie chcę tego ruszać stąd moje pytania. Pomóżcie zużycie gazu 15 m3 na dobę

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie wiem z jaką temperaturą działąją te kotły najefektywniej, ale jeśli chodzi o zasilanie podłogówki to w taki mróz jak dzisiaj proponuję temp. 33-35 stopni. Zależy od domu i wielu czynników....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    minimalna to 30 stopni, ale ustawienie jej nic nie da jeżeli to pierwsze grzanie tego systemu to posadzka musi wyschnąć i nagrzać się, dlatego prawdopodobnie masz tak duży pobór gazu

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomjez

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć że zużycie gazu w miarę wygrzewania posadzki bedzie malało? I mogę nastawić na piecu 30 stopni to chociaż trochę spadnie zużycie. Piec chodzi 2 dni i przy temp na nim nastawionej na 37 stopni na piętrze mam jak w saunie. Natomiast jeżeli chodzi o parametry domu to mam ścianę ytong 24+ 15 cm wełny a jeżeli chodzi o dach 25 skosy wełny i sufit 30 cm wełny.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ostrożniej z tym wygrzewaniem! Powinieneś zaczynać od 23-25, po 2 tygodniach dość do 32-35.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomjez

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wylewki mam już ponad 2 miesiące temperaturę na piecu ustawili mi serwisanci ja ją obniżyłem ze względu na zużycie gazu . Dzisiaj nastawiłem 31 stopni i zobaczymy jaka będzie w domu. Ale jedno pocieszenie zużycie gazu spadło do 10 m3 na dobę.

  7. #7

    Domyślnie

    sprawdź jeszcze samą podłogówkę jakie tam są temperatury na zasilaniach a jakie na powrotach

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomjez

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jest tylko mały problem mam 2 rozdzielnie i nie mam pojęcia jak sprawdzić temp na rozdzielaczu. Temperatura nastawiona na piecu to 32 stopnie. Nie wiem czy regulować temperaturę za pomocą ustawień na piecu czy też za pomocą pokręteł na rozdzielaczu.

  9. #9

    Domyślnie

    a masz tam jakiś termometr zamontowany??? lub musisz mieć jakiś inny termometr i podać na forum temperatury zasilania i powrotu na poszczególnych rozdzielaczach sprawdzić czy są równe temperatury na poszczególnych pętlach, wtedy można coś Ci pomóc bo tak to gadka o teoriach

  10. #10

    Domyślnie

    mierzy się prosto poprzez dotknięcie rozdzielacza lub rurki

  11. #11

    Domyślnie

    zmierz też temperaturę podłogi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony