dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    również będę miał nabitkę i też mam ten problem jak wpasować otwory wentylacyjne....
    będzie trzeba je wyciąć w styro i czymś zakryć, najlepiej w kolorze tynku, ale u mnie na szczęście krokwie schodzą dość nisko, więc okap będzie zasłaniał te otwory, jedynie jak się stanie pod samą ścianą, będzie je widać...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  2. #22

    Domyślnie

    No tak,ale to jest raczej listwa do podbitki a Swierzakowi chodzilo raczej o zabezpieczenie szczeliny na styku muru z dachem(gdyz wykonal on tzw.nadbitke).Sczerze mowiac tez interesuje mnie ten problem.Byc moze sie myle wiec niech mnie ktos uswiadomi...please.
    nigdy nie wygrasz z idiotą...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona cię doświadczeniem...

  3. #23

    Domyślnie

    widze ze jest więcej zainteresowanych.. to dobrze może wspólnie cos uradzimy... mój pomysł z przed chwili:
    wymaga troche pracy ale :
    - nie przejmujemysie szczeliną pod nabitką , styro doklejone do samej góry
    - natomiast wymieniamy po jednej dachówce miedzy każdymi krokwiami , na wysokości nad sciana kolanową na dachówke wentylacyjną
    - nie miałem w rece takowej ale moze jest mozliwośc zrobienia od tej dachówki jakiegos kanału wpuszczajac go w szeline miedzy wełną i deskami
    w moim przypadku... czyli wierce otwór w deskach , pape tylko rozcinam i wywijam do góry tak aby uniemozliwić wodzie spływ do dzióry i peszel lub jakieś kolanko
    mieszczące sie pod dachówkami wpuszczamyw dechy!!
    Co wy na to? Bedzie działać ?
    Dachówki wentylacyjne drogie.. wiem .. ale ekipa od ocieplenia tez za darmo nie zamontuje listew wentylacyjnych i bedzie sie chromolić ich obróbką...

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    eeee, dziurawienie krycia wstępnego? bez sensu...przy moim projekcie musiałbym podziurawić poszycie 28 razy!
    może mistrz Andrzej by się wypowiedział i nam pomógł....?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  5. #25

    Domyślnie

    okno dachowe to też dziura.. i to jak duża a nie leje sie tam/

  6. #26

    Domyślnie

    Dochodzi jeszcze kwestia estetyki,bo wydaje mi sie ze dachowki wentylacyjne rozmieszczone ok.metra jedna od drugiej w dolnej czesci dachu to niezbyt elegancko.lepiej juz chyba sprawdzone rozwiazania.pozdrawiam
    nigdy nie wygrasz z idiotą...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona cię doświadczeniem...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    W styropianie wycinamy szczelinę i zakrywamy siatką tynkarską. Następnie do nadbitki przykręcamy łatę w odległości 0,5 -1 cm od ściany i problem rozwiązany. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    a po co ta łata mistrzu Janie...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Żeby przykryć nieładną siatkę. Możesz dać ćwierćwałek , czy coś innego. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #30

    Domyślnie

    zleć tę robotę stolarzowi niech ci zrobi listwy w wyglądzie i kolorze podobnym do nadbitki o szerokości ok. 10 cm. , a długość dostosuj do rozstawu krokiew.
    1 cm. od góry listwy niech nawierci otwory ,średnicy 1cm w odległości co 5 cm. a od tyłu listwy zamontuj drobną siatkę, Zrób szczelinę między dociepleniem a nadbitką min. 3 cm. Listwę zamontuj między krokwie.

  11. #31

    Domyślnie

    .."W styropianie wycinamy szczelinę i zakrywamy siatką tynkarską. Następnie do nadbitki przykręcamy łatę w odległości 0,5 -1 cm od ściany i problem rozwiązany. Jan. "

    ile wytrzyma nie otynkowana siatka na powietrzu? nie wykruszy sie za kilka lat?
    co do łaty szukam czegoś estetycznego.. łata mnie nie kręci....

  12. #32

    Domyślnie

    Proszę o poradę. Mam deskowanie, papę wstępnego krycia i dopiero / już połowę dachówki ceramicznej na dachu. Wziąłem delikatnie mówiąc złą ekipę do dachu. Jednym z wielu problem jest to że papa zamiast wchodzić do rynny to jest zakończona przed deską czołową, a ponadto rynna jest uniesiona powyżej papy. Woda, która będzie spływać po papie na obecną chwile będzie lecieć na podbitkę co doprowadzi do jej przegnicia. Czy możecie mi zaproponować jakieś rozwiązanie, poza tabletkami uspokajającymi.

    Może trzeba opuścić rynnę i dołożyć pasek papy wkładając go do niej?
    Może papę wywinąć na ostatnią łatę i pas nadrynnowy?

    Proszę o pomoc nim dekarza ubije.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpros Zobacz post
    Proszę o poradę. Mam deskowanie, papę wstępnego krycia i dopiero / już połowę dachówki ceramicznej na dachu. Wziąłem delikatnie mówiąc złą ekipę do dachu. Jednym z wielu problem jest to że papa zamiast wchodzić do rynny to jest zakończona przed deską czołową, a ponadto rynna jest uniesiona powyżej papy. Woda, która będzie spływać po papie na obecną chwile będzie lecieć na podbitkę co doprowadzi do jej przegnicia. Czy możecie mi zaproponować jakieś rozwiązanie, poza tabletkami uspokajającymi.

    Może trzeba opuścić rynnę i dołożyć pasek papy wkładając go do niej?
    Może papę wywinąć na ostatnią łatę i pas nadrynnowy?

    Proszę o pomoc nim dekarza ubije.
    Jeśli masz dach pod dachówkę to pewnie nachylenie połaci jest większe niż 15 stopni, w takim przypadku papę należy wyłożyć na pierwszą łatę i pas nadrynnowy ( pod wykładaną papę można podbić deskę, od łaty do deskowania, wtedy papa dobrze leży i nie blokuje skrapliny )

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał winiu1 Zobacz post
    Jeśli masz dach pod dachówkę to pewnie nachylenie połaci jest większe niż 15 stopni, w takim przypadku papę należy wyłożyć na pierwszą łatę i pas nadrynnowy ( pod wykładaną papę można podbić deskę, od łaty do deskowania, wtedy papa dobrze leży i nie blokuje skrapliny )
    Dach 40 stopni. Dwuspadowy, dwie duże lukarny. 200 m2. Dachówka Roben Plus kasztan.
    Jak powiedziałem mojemu dekarzowi, że po tej papie woda spłynie mi na podbitke, deskę czołową i końcówki krokwi to oznajmił mi, że pod tą dachówkę nie ma prawa dostać się woda, nie ma prawa nawiać śniegu, a papa jest jako ocieplenie( wiatr zatrzymuje ) . Może ktoś mógłby mi podać jakiś fachowy poradnik krórym mógłbym się posłużyć w celu NAWRÓCENIA mojego dekarza.

    Dachówki też leżą na dachu jedna na dwadzieścia odstaje. A dekaż twierdzi że to dachówka jest krzywa i nierówna.



    Co o tym sądzicie???

  15. #35

    Domyślnie

    Mam tez robena plus tyle ze w kolorze tobago i uwierz mi sniegu pod nia tej zimy bylo co nie miara...Z czyjego polecenia wziales tego wykonawce(bo dekarzem to go chyba nie mozna nazwac).pozdrawiam...i wspolczuje,w koncu to twoje ciezko zarobione pieniadze.
    nigdy nie wygrasz z idiotą...najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a pózniej pokona cię doświadczeniem...

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    To spytaj się fachury ; Co będzie jak pęknie dachówka ( zdarza się) i woda przez rok będzie się sączyła? . A swoją drogą , śniegu nawieje na 100% Przy okapie papę należy dać na pas podrynnowy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  17. #37

    Domyślnie

    Szpros, spytaj dekarza o przemarzanie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony