dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 107 z 757
Pokaż wyniki od 2.121 do 2.140 z 15136
  1. #2121

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie CosmoWATER home, jeśli ktoś posiada taką stację to jak się ona sprawuje? Jaki jest koszt eksploatacji to znaczy jak często się włącza regeneracja i ile wody jest na to zużywane Na jaką ilość wody wchodzi cały worek 25kg soli. Drugie pytanie to czy ktoś używa takich stacji lub innych firm wraz z biologiczną oczyszczalnia ścieków z osadem czynnym i czy nie ma to urządzenie jakiegoś negatywnego wpływu na bakterie i te wszystkie procesy zachodzące w oczyszczalni. Z tego co liczyłem, to udział tych popłuczyn ze stacji to jakieś od 2,5% do 5 % całej uzdatnionej wody zależy od stopnia twardości wody, zatem stężenie chyba nie jest takie duże. Jakie są wasze doświadczenia i czy nie ma przeciwwskazań do używania tego wraz z biologiczną oczyszczalnią.

  2. #2122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Ilość wody między regeneracjami i inne parametry o które pytasz nie będą się różniły w zależności od tego jakiej firmy zmiękczacz kupisz (oczywiście przy założeniu, że ilość jonitu będzie podobna).
    Z doświadczenia wiem, że oczyszczalnia biologiczna działa bez problemu przy zmiękczaczu.

  3. #2123
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał lennyx Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie CosmoWATER home, jeśli ktoś posiada taką stację to jak się ona sprawuje? Jaki jest koszt eksploatacji to znaczy jak często się włącza regeneracja i ile wody jest na to zużywane Na jaką ilość wody wchodzi cały worek 25kg soli. Drugie pytanie to czy ktoś używa takich stacji lub innych firm wraz z biologiczną oczyszczalnia ścieków z osadem czynnym i czy nie ma to urządzenie jakiegoś negatywnego wpływu na bakterie i te wszystkie procesy zachodzące w oczyszczalni. Z tego co liczyłem, to udział tych popłuczyn ze stacji to jakieś od 2,5% do 5 % całej uzdatnionej wody zależy od stopnia twardości wody, zatem stężenie chyba nie jest takie duże. Jakie są wasze doświadczenia i czy nie ma przeciwwskazań do używania tego wraz z biologiczną oczyszczalnią.
    Osobiście radze Ci unikać filtrów „firmowych” nie zawsze jakość też jest markowa. Poszukaj firmy która zbuduje urządzenie na markowych komponentach. Zbiornik np: Structural. Głowica Fleck lub Clack. Jonit np. Rohm and Haas.
    To zapewni Ci wieloletnią bezawaryjną pracę. A ewentualny serwis wykona Ci każda firma wodziarska.

  4. #2124

    Domyślnie

    A co sądzicie o stacjach firmy Viessman, np model Aquahome 20, link: http://www.viessmann.pl/etc/medialib...-%20201007.pdf

    Chyba jako firma to mają dobry serwis w Polsce, w przypadku odpukać jakby się coś działo.

  5. #2125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Tylko że oni nie zrobią ci serwisu zmiękczacza
    Zmiękczacze produkuje dla nich inna firma i w razie problemów Viessman odsyła cię do nich - więc jeszcze więcej pośredników.

  6. #2126

    Domyślnie

    Podobno dobrze się sprzedaje ten produkt, piszą że ma unikalne monosferyczne złoże filtracyjne - to zwiększona o ok. 10% wydajność i żywotność do 15 lat; Aquahome 20 pojawił się w czerwcu 2010 i zastąpił aquahome 18. Jak wygląda sprawa z głowicą, czy jest to jakiś dobry niemiecki produkt a nie jakaś chińszczyzna? 20 ma bardziej kompaktowe wymiary niż 18. Czy mając ok 2000 zł jest to dobry wybór?

  7. #2127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Złoże wcale nie jest takie unikalne każdy jonit monosferyczny ma nieco lepsze parametry niż zwykły ale nie przesadzałbym z jego idealizowaniem. Na jego wydajność i żywotność wpływ ma jakość wody (np. zawartość chloru) i dawka soli na regenerację. Przy zwiększeniu dawki soli z każdego jonitu wyciągniesz 10% więcej. Czas i ilość wody na regenerację to zazwyczaj "chwyt marketingowy" bo większość głowic pozwala na takie ich ustawienie aby zmniejszyć zużycie.
    Viessman na pewno będzie lepszy niż chińszczyzna (np. RX) ale nie licz na to, że będzie to tylko produkcji niemieckiej

  8. #2128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Myślę, że warto zainwestować w stację uzdatniania wody. Zdecydowanie wpłynie to na żywotność instalacji, co. oraz innych urządzeń, takich jak baterię, zlewozmywaki, wanny, zmywarkę naczyń, itp. Koszt uzależniony jest od ilości osób korzystających. Kształtuje się między 2-2,5tys. zł. Dwa lata temu zakupiłem coś takiego i widzę wyraźną różnicę jakości wody, która pozbawiona jest kamienia kotłowego. Polecam opcję ze sterowaniem objętościowy, mimo iż jest droższa, ale eksploatacja jest tańsza.
    Zakupiłem urządzenie Torstech w firmie Niewiadomski:
    http://niewiadomski.com.pl/do/item/3...zmikczaniawody
    Na dziś te ceny nie są rewelacyjne. Dobry zmiękczacz objętościowy można kupić za 2000-2500 (z montażem)

  9. #2129

    Domyślnie

    Jeszcze mnie nurtuje jeden problem, czy te popłuczyny solne nie będą miały złego wpływu na bakterie w oczyszczalni, mam tę droższą oczyszczalnię z osadem czynnym a nie substytut oczyszczalni z drenażem rozsączającym. Mam kolegę który kilka lat temu zrezygnował ze zmiękczacza bo się obawiał o pracę oczyszczalni, tez ma z osadem czynnym. Być może nie miał przykładów i doświadczeń od innych osób jak to się zachowuje. Czy ktoś z forumowiczów, dłuzej eksploatuje zmiękczacz własnie z takim typem oczyszczalni. Wiem na pewno że nie można stosować do mycia WC środków typu Domestos, które zabijają wszelkie bakterie, jak się ma sprawa solanki gdyz raz na 4000l wylejemy około 100l popłuczyn. Może bakterie z czasem przyzwyczajają się do takiej wody.

  10. #2130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Moi rodzice od 3 lat użytkują zmiękczacz i biologiczną oczyszczalnię. Nie ma żadnego problemu.
    Popłuczyn będzie pewnie więcej niż 100 litrów, ale solanka jest zasysana (więc także odprowadzana do ścieków) tylko w jednym cyklu regeneracji. Dodatkowo jest ona zużywana w procesie regeneracji. Jony sodu są zastępowane jonami wapnia i magnezu. Tak więc to co idzie na oczyszczalnię jest mocno rozcieńczonym roztworem.

  11. #2131

    Domyślnie

    qbek17 też myślałem o tym aquahome ale jeśli możesz to proszę poleć jakiś inny dobry zmiękczacz w cenie 2000-2500zł.

    Dzięki i pozdr

  12. #2132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał lennyx Zobacz post
    A ja mam pytanie odnośnie CosmoWATER home, ....
    Witam,

    używam tego urządzenia już pół roku i jestem zadowolony.
    Regeneracje mam ustawioną max co 10 dni. i nigdy mie sie nie zdarzyło żeby uruchomiła się wcześniej.
    Mam dosyć niskie zużycie wody.

    Póki co wrzuciłem 50 kg soli, czyli wychodzi ok. 25kg soli / 3 m-ce. Koszt soli 1zl / 1kg, przy zakupie 100kg.

    Co do ilości wody przy regeneracji, to się nie wypowiem, bo go nie mam jak zmierzyć.
    Ale nie wydają się mi wielkie. Mylslę, że to co podaja w dokumentacji jest zgodne z prawdą, czyli ok. 100-120l / na regeneracje.

    Dodam, że pracuje to u mnie w tandemie z odżelaziaczem na Pyroloksie, ktory równiez spisuje sie jak dotąd dobrze.
    Za odżelaziaczem jest filtr węglowy 10" z wymiennym wkładem. Wcześniej mialem mechaniczne 5-20um.

  13. #2133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf3791 Zobacz post
    używam tego urządzenia już pół roku i jestem zadowolony.
    Dla przypomnienia przejrzałem połowę tematu - twoje perypetie z doborem były całkiem obszerne i ciekawe fajnie, że udało ci się finalnie trafić z wyborem w coś co spełniło oczekiwania.
    Jak często masz teraz ustawione płukanie Pyroloxu?
    Czy zapach wody zniknął?

  14. #2134
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dla przypomnienia przejrzałem połowę tematu - twoje perypetie z doborem były całkiem obszerne i ciekawe fajnie, że udało ci się finalnie trafić z wyborem w coś co spełniło oczekiwania.
    Jak często masz teraz ustawione płukanie Pyroloxu?
    Czy zapach wody zniknął?
    tak, perypetii było całkiem sporo z tą, na początku smierdzącą, brązową cieczą
    Bez waszej pomocy byłoby znacznie trudniej i pewnie drożej

    Płukanie Pyroloxu mam teraz ustawione na raz 1 na 3 dni.
    Wcześniej miałem codziennie (przez 3 m-ce, nadgorliowiść...), potem co drugi dzień (kolejne 3 m-ce jak się przekonałem że pompa podoła). teraz zobaczymy
    czy co 3 dni też będzie wystarczające. Myślę, że nie ma co wydłużać interwału ponad 3 dni, chociaż sprzedawca ustawił na co 4 dni, znając parametry mojej wody.

    Smród zimnej wody nie pojawił się ani razu. Mam nawet wrażenie, że znika zaraz po napowietrzaniu, jeszcze w hydroforze.

    Jedyne, co mnie zastanawia, to przedostawanie się pewnej ilości utlenionego żelaza do odfiltrowanej wody.
    Mam pewną teorię na ten temat. Myślę, że ma to związek z częstością płukania filtra.
    W czasie płukania, prze wiekszośc czasu nie działa napowietrzanie, z powodu zbyt małej rożnicy ciśnień na aspiratorze pompa / hydrofor (5,5 / 3) bar.
    Przez to zelazo nie zdazy wytracic sie w hydroforze i dzieje sie to w dalszych czesciach instalacji.

    Potwierdzał by to fakt, że w ciągu dnia, parę godzin po regeneracji (koniec 02:15), nie ma śladu tego żelaza w wodzie.
    Jedyny ślad pozostaje na filtrze piankowym zaraz za odżelaziaczem. Po miesiącu pracy w trybie codziennej regeneracji był
    ciemo-brązowy. Jednak nie powodowało to zauważalnego spadku ciśnienia.

    Zwiększając interwał regeneracji chcę to też potwierdzić => filtr wstępny powinien dłużej pozostać czysty.
    Właściwie juz się z tym pogodziłem, ponieważ poza brudzeniem filtra, nie ma żadnych innych objawów.
    Armatura jest czysta, żadnych brązowych zacieków.

    ==============

    Jeśli już się tak rozpisałem, to wspomnę o ciepłej wodzie.

    Po miesiącu podgrzewania pojawił się smrodek . Ale tylko ciepłej wody.
    Przeczesałem wiec ponownie forum na tę okoliczność.
    Parę osób radziło wymianę anody w bojlerze na tytanową (koszty...) inni dozowanie chloru (chemia...).
    A ja wybrałem trzecią drogę - gotowanie wody w bojlerze.
    Na parę godzin ustawiam temperaturę na 70C i spuszczam parę litrów tego wrzątku ze wszystkich kurów.
    Problem znika,jak ręką odjął, na kolejny miesiąc . Ot taka uroda niesterylnej instalacji z niesterylną wodą.
    Bakterie uparcie próbują się namnażać w instalacji.
    To też nie jest dużą uciążliwością, więc nie będę sięgał po tytan ani chlor .

  15. #2135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf3791 Zobacz post
    Jedyne, co mnie zastanawia, to przedostawanie się pewnej ilości utlenionego żelaza do odfiltrowanej wody.
    Może nie jest to żelazo tylko jakieś drobiny złoża wypłukiwane z filtra? Nie powinno się to odbywać na większą skalę (ścieranie złoża jest minimalne) ale może zaraz po regeneracji wytwarza się trochę "pyłu" który zatrzymuje się na filtrze piankowym?

  16. #2136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Może nie jest to żelazo tylko jakieś drobiny złoża wypłukiwane z filtra? Nie powinno się to odbywać na większą skalę (ścieranie złoża jest minimalne) ale może zaraz po regeneracji wytwarza się trochę "pyłu" który zatrzymuje się na filtrze piankowym?
    Niewykluczone. Kolor osadu, brązowy, sugeruje jednak żelazo. Jednak nie wiem jaki kolor ma złoże.

  17. #2137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf3791 Zobacz post
    Niewykluczone. Kolor osadu, brązowy, sugeruje jednak żelazo. Jednak nie wiem jaki kolor ma złoże.
    Złoże jest ciemno-brązowe

  18. #2138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zibi1971

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-830
    Posty
    13

    Domyślnie

    Żelazo które pojawia się w wodzie może wynikać ze zbyt dużej ilości złoża, które blokuje płukanie (bądź jego intensywność).

  19. #2139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adamf3791

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Prądocin
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi1971 Zobacz post
    Żelazo które pojawia się w wodzie może wynikać ze zbyt dużej ilości złoża, które blokuje płukanie (bądź jego intensywność).
    To ma sens. Tylko wyniki badań uzdatnionej wody nie wykazały podwyższonego żelaza ( < 0,02mg).
    A w takim wypadku jego poziom powinien być chyba
    jednostajnie wysoki. Tu tak nie jest. Jestem wiec skłonny uwierzyć, że to co osadza się na filtrze mechanicznym jest wypłukiwanym złożem :]

  20. #2140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibi1971 Zobacz post
    Żelazo które pojawia się w wodzie może wynikać ze zbyt dużej ilości złoża, które blokuje płukanie (bądź jego intensywność).
    Nie wydaje mi się żeby w dzisiejszych czasach trafiła się firma, która wsypie "za dużo" złoża wszelkie kombinacje idą raczej w kierunku "jak go wsypać mniej, żeby się klient nie zorientował"

Strona 107 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony