dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie rozumiem, w czym konkretnie masz problem? Masz pion, w jego przebiegu wgrzany trójnik, z trójnika odchodzisz poziomem.

    Połączenia ze śrubunkami mam oczywiście, przy zaworach odcinających i w miejscu połączenia mojej instalacji z wodociągową, jako śrubunki wykorzystuję zawory śrubunkowe.

    J.
    Instalacje już prawie ukończyłem. Masz może zdjecia, schemat podłacznia instalcji z instalacją wodociągową? Chodzi mi jakie stosuje się filtry, zawory, połączenia itd.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Całe takie przyłącze wraz z opisem co jest czym znajdziesz w moim dzienniku.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    może tu zapytam
    jak prowadzicie wodę bezpośrednio na chudziaku czy w warstwie styropianu?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    Otulina zawsze mile wskazana
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Kryzowanie koniecznie, inaczej będzie działała w cały świat. Albo, jeśli instalacja (jej rozkład) daje taką możliwość, nawet dwa osobne obwody cyrkulacji (np. parter i piętro) z dwiema osobnymi pompami, każdy obwód może się załączać niezależnie jakąś prostą automatyką wtedy, kiedy faktycznie jest potrzebny.


    J.
    Jarek.P cały czas zastanawiam się jak zrobić cyrkulację na dwóch oddzielnych obwodach. Wymyśliłem że powinny być dwa wyjścia i dwa powroty recyrkulacji w bojlerze, ale czy mam rację?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie, nie muszą być. Ze zbiornika normalnie wychodzisz rurą ciepłej wody, rozgałęziasz ją jak tylko chcesz, np. na parter i poddasze. Z każdej tej kondygnacji, z najdalszego punktu instalacji "zawracasz" rurą ciepłej wody i już małą średnicą idziesz nią z powrotem do kotłowni.

    W ten sposób w kotłowni masz zakończenia dwóch rur recyrkulacyjnych od dwóch obwodów. Do każdej z nich dołączasz osobną pompę, za pompami już możesz z nich zrobić jedną rurę, "sumując" je trójnikiem, a taką wspólną rurą wchodzisz do wejścia recyrkulacyjnego na zbiorniku.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pany, a gdyby tak cyrkulację popełnić na rozdzielaczu? Wydaje się to bardzo logiczne, łatwe do regulowania i ogólnie poprawne. Robi się tak, czy nie robi?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli planujesz ileś obwodów cyrkulacyjnych i jedną pompę, to czemu nie, ale regulacja tego to będzie zajęcie na dłuuugie zimowe wieczory.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #29

    Domyślnie

    Dzieki Jarek.P, porządny z ciebie chłop.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Nie, nie muszą być. Ze zbiornika normalnie wychodzisz rurą ciepłej wody, rozgałęziasz ją jak tylko chcesz, np. na parter i poddasze. Z każdej tej kondygnacji, z najdalszego punktu instalacji "zawracasz" rurą ciepłej wody i już małą średnicą idziesz nią z powrotem do kotłowni.

    W ten sposób w kotłowni masz zakończenia dwóch rur recyrkulacyjnych od dwóch obwodów. Do każdej z nich dołączasz osobną pompę, za pompami już możesz z nich zrobić jedną rurę, "sumując" je trójnikiem, a taką wspólną rurą wchodzisz do wejścia recyrkulacyjnego na zbiorniku.

    J.
    Zastanawiam się czy ten wątek jeszcze żyje, bo ja właśnie planuję moją instalację. Pytanie - jak sterować pracą pompy recylkulacji? Jakiś termometr jeśli tak to gdzie go zamontować?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    O sterowaniu recyrkulacją było dużo na forum, poszukaj.
    Czujnik termostatu (jeśli w ten sposób chciałbyś tym sterować) montujesz na powrocie recyrkulacji, w okolicy pompy.

    Poszukaj na Allegro, widywałem tam całe gotowe sterowniki do recyrkulacji za całkiem rozsądne pieniądze.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony