dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar prologos
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Warunki zabudowy problem linia zabudowy i szerokość elewacji.

    Witam wszystkich.
    Mam pewien problem z warunkami zabudowy.
    Dom chcę postawić w miejscowości Maksymów gm Ujazd, nie ma tam miejscowego planu zagospodarowania,
    Czy w takim przypadku może być ustalona "obowiązująca linia zabudowy" czy raczej jest "nieprzekraczalna linia zabudowy"
    Czy jeśli jest obowiązująca to da się coś zrobić aby postawić dom 30m dalej w głąb działki ? Działkę mam 400metrów długości więc szkoda stawiać dom przy ulicy.
    Wybrałem sobie mały niski domek o dachu dwuspadowym "BOB"
    Projekt wydawał się idealny pod względem uzyskania zgody na jego realizację niski 5,6m mały 12,4x14,5.
    Niestety w projekcie warunków zabudowy mam zgodę na 10,5m szerokości budynku. Moja działka ma szerokość 50m od strony drogi powiatowej.
    Czy mam szansę uzyskać zgodę na szerszy budynek ? to tylko 1,5m jak tak to na co się powołać w urzedzie gminy.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dejvidoss

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Dzielnica
    Dąbrowa, Wiczlino
    Posty
    14

    Domyślnie

    Może warto zgłosić do Gminy wykonanie Planu przestrzennego na tą działke, jeżeli nie ma Planu na tą dziłkę to nie ma tam obowiązującej lini zabudowy. W przypadku taki jak mówisz powinienneś mieć wszystkie dane w Decyzji o warunkach zabudowy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar prologos
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Projekt warunków mam otrzymać do końca tygodnia. Wiem że jest w nim linia około 4-6m od drogi dokładnie tyle co ma sąsiad 2działki dalej ma stary dom postawiony(działka pomiędzy jest niezabudowana) . Według informacji jakie otrzymałem mam w tej linii postawić budynek Ja chciałem postawić płot około 10m od drogi dla bezpieczeństwa, 6m autko i jakieś 4m zapasu żeby sobie gmina(powiat) mogła kiedyś drogę rozbudować nie niszcząc mi płotu a ja nadal będę mógł otworzyć bramę stojąc bezpiecznie na podjeździe.
    No ale najwyraźniej ktoś lubi płacić odszkodowania za domy lub mieć zabezpieczenie przed możliwością rozbudowy drogi a ja przez to mam wdychać spaliny i słuchać przejeżdżających samochodów tuż za oknem w mieszkaniu w bloku mam 100m od drogi okna więc mam większy komfort niż miałbym na wsi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony